Víra královny Míriel je podrobena zkoušce, Isildur se ocitá na rozcestí, Elrond odhaluje tajemství, Arondir dostává ultimátum, Theo neposlechne Bronwyn. (Prime Video)

Baron Noktur

Zatiaľ najlepšia časť seriálu. Prvá tretina má ešte neduhy predchádzajúcej časti, avšak potom sa to už rozbehne a ukážu sa scény, ktoré majú doslova filmové kvality. Pri kľúčovom rozhovore medzi chlapcom s jílcom a starým sedliakom som doslova nedýchal, tak ako aj pri záverečných scénach. Dobrá robota! Najväčšie mínus je samozrejme Galadriel a mám pocit, že takto to bude minimálne do konca prvej série. ()

JeanMarthan

Hodnotit tento seriál vysoko jenom proto, že dobře vypadá a mám z něj šimrání v prdeli mi přijde dosti povrchní a pro nějaký posun k vyšším principům mravním zcela nedůstojné. A ano, stálo to ranec, což nám Amazon opět vehementně dokazuje, avšak peníze svět lepším místem nedělají a už vůbec by neměly být měřítkem absolutně k ničemu. Člověk zkrátka neumí hospodařit s nadbytkem! Takže pak tu máme na úkor kvalitního hereckého obsazení charismatickými herci jen brutální vizuální kýč (na němž se opravdu nešetřilo) a jakési pitoreskní nesympatické figurky (na kterých se naopak hodně šetřilo), které byste nejraději mučili sledováním sebe samých ve venezuelské telenovele (což tahle slátanina svým častým tlacháním o ničem připomíná). Chybí mi tu inovativní přístupy, kterými se tvůrci tak rádi chvástají. Už čtyři díly dostávám je klišé vedle klišé ve všech aspektech a nejsem schopný si tu najít jedinou postavu, která by mě bavila, s kterou bych to prožíval. Spousta dialogů a dějových linek je tu zcela nemístných, nelogických nebo totálně debilních a rozbíjí atmosféru tohoto světa, spíš jako bych se díval na epizodu GoT. Z archetypů velkých vůdců jsou karikatury a nejvíc to odsral chudák Durin. Bohužel se to drží zajetého formátu 80% o hovnu a 20% příště to bude lepší, slibujeme, koukejte dál a plaťte. Dával jsem tomu šanci, hrozně rád bych prokrastinoval u pěti řad top fantasy, ale tohle bude nejspíš jediná, kterou s podporou druhých zvládnu. ()

buzzwoody

No, zatím asi nejhorší díl plný zkratkovitých scénáristických rozhodnutí, který si vybral až moc slabších momentů najednou. Chybky, které se v předchozích epizodách daly přehlédnout, se zde poněkud navrstvily. Díl, který by měl být midpointový, by se tomu měl vyhnout, místo toho se tady okatě spěchá od bodu A do bodu B. Dochází tak k paradoxu uspěchané epizody slow-paced seriálu. Spousta vedlejších linek z Númenoru se pak drolí a ztrácí na důvěryhodnosti. Celá Theova mise a Arondir ex-machina, a následně podivná slowmo akční scéna v lese tomu nepomáhá, Galadriel stagnuje a absentující Harfooti tentokrát nepomohli. To jsou ale jen výtky seriálu, jehož předchozí díly si u mne zasloužily plnou palbu. Elrond s Durinem opět rules, Elendil je srdcem Númenoru, Waldreg se hezky vybarvil a s Adarem přišel velký příslib, že další epizody budou lepší. ()

Warle

Skřeti a Adar dobrý, bromance mezi Elrondem a Durinem taky není špatná, ale zbytek v čele s Galadriel prostě za moc nestojí. A na to, že máme za sebou 4 díly, tak se ani příběh zrovna moc nehýbe. K čemu to je, že to všechno nádherně vypadá, když to působí herecky prázdně, bez charismatu. Hlavně že to má romanci totálně vedlejších postav jako vsuvku. ()

Anderton

Možno zatiaľ najslabšia epizóda, čo ale hovorím z pozície diváka, ktorý si seriál obľúbil. Veľa sa toho síce nestane, ale stále ideme vpred a uvidíme v tejto časti aj niekoľko artefaktov známych z Pána prsteňov, čo musí potešiť aj tých, ktorí zatiaľ spokojní nie sú. Osobne som si užil aj veľkú vlnu, i keď ide len o sen, skrátka tú musí tvorcom závidieť aj Emmerich, najmä po Moonfalle. Máme tu ale aj zopár rozpačitých scén (Galadriel vo väzení, Elf sa, čo sa týka zjavovania sa v tej pravej chvíli, vyrovná aj Gandalfovi), čo je škoda, u mňa ich ale vyvažujú spomínané momenty. ()

• V královské věži můžeme za zády Galadriel (Morfydd Clark) vidět obraz muže a ženy. Jde o obraz Berena a Lúthien, kde smrtelný Beren klečí a podává Lúthien Silmaril, který sťal Morgothovi z koruny, jako dar pro svou elfskou nevěstu. Jejich manželství bylo prvním spojením člověka a elfa. (spacemaster)
  • Halbrand (Charlie Vickers) ve vězení říká Galadriel (Morfydd Clark), aby zjistila, čeho se její protivník nejvíce obává, aby to mohla použít proti němu. To je přesně taktika, kterou Sauron použil proti Númenorcům, aby je zničil, a také taktika, kterou se řídil, když vykoval Prsteny moci a rozdělil je mezi lidi, trpaslíky a elfy, jen aby posléze vykoval Jeden prsten, který jim vládne. (spacemaster)