Arondir se ocitá v zajetí, Galadriel a Halbrand objevují legendární království; Elendil dostává nový úkol, Nori čelí následkům. (Prime Video)

Alterpsyche

Zatím nejlepší díl. Poprvé jasně cítím, že tvůrci Payne a McKay milují Tolkienovu tvorbu a nebojí se to dát najevo skrytými i zcela zjevnými náznaky. Příběh stojí na vlastních nohách a přesto zcela respektuje to, co bylo o Druhém věku napsáno. Akce i dechberoucích záběrů přibylo. Skřeti jsou skvěle zpracovaní. Těším se na příští pátek. ()

Matt_D_

Tenhle díl byl pro mě nekonečný... Scéna s Galadriel jedoucí na koni byla jak špatný vtip. Númenor vypadá ale na pohled hezky. Toho rádoby Aragorna si mohli odpustit. Nori je prostě Nori. Arondir konečně dostal trochu akce, ale vrk teda vypadal spíš jak štěně. Zatím nejhorší část. ()

CreepyJoe odpad!

03.09.2022, čas: 13:34 z diskuze: "Jinak se vsadím, že z toho trosečníka nakonec ještě bude král lidí :D Už vidím to klasické klišé, jak odmítá svou roli, že není hoden a a  pak předním za znění fanfár a epické hudby pokleknou davy XDDD bleeeh....:D" Odpad ()

NoodlesCZ

Prahobiti s fóbií z novot, migrují na nové místo. Mají plnou pusu toho jak musí držet při sobě, bla bla a pak taťku (Kim by je za mezigenerační tresty pochválil) nechaj pajdat, aby ho za karavanou něco sežralo i s celou rodinou, nečekaj, prostě připíšou do knihy nad kterou pak zapláčou další legrační jméno, nebo se zasmějou legrační smrti, OK! Jako skupina sou otravný a z tlačenýho "humoru" je mi ouzko. Zajímá mě jen přátelství mezi Nori a asi-Gandalfem. To je jediná linka, která mi přijde opravdová a chtěl bych vědět víc. Možná proto, že asi-Gandalf stále mlčí a herec vypadá moc sympaticky. Jinak bych sledování už pomalu vzdával. Dialogy se neposunuly, některé si dokonce protiřečí, povrchnost se taky neodsunula. Nevhodné materiály kostýmů působí strojeně a nefunkčně bez ohledu na jejich zřejmě vysokou pořizovací cenu, aneb není všechno zlato, co se třpytí. A Galadriel je stále protivná a zlá. S ní mám vážně největší problém. Místo do Númenoru dorazí trosečníci do helénistického Řecka? Co se vyloženě posunulo je hudba, už začíná vykukovat více melodií, které nepůsobí tak instantně a dokonce sedí i situacím, které dokreslují . Skřeti mají skvělé masky, sou suroví a organizovaní a vrčice byla správně nebezpečná a útočila efektivně, žádná bábovka. ()

Steparu

Tak tohle bylo dobré. Zvýšil se rating takže uvidíme pár záběrů a to velmi pomohlo. Má to své zápory, ale já jsem spokojený. Ano plný počet si to nezaslouží, ale dokud to bude v modrých (což si podle mého taky nezaslouží) tak tanm těch  hvězd bude. Ale to je vedlejší. :D Popravdě největší rozopr cítím u brnění Númenorců. Nějak si jím nejsem jistý. Každopádně se tu rozbíhá další linka avyapdá takhle na začátek zajímavě. Hobitci jsou fajn a poprvé mne jejich linka baví, což je absurdní. V knihách i v Peterově adaptaci mne nudí. Neskutečné. Takže už jen za to musím chválit. Jen tak dál a budu za sebe spokojený ()

SalvorHardin odpad!

Páčilo sa mi, keď Galadriel, po tom, čo došla do Númenoru povedala Merlinovi: ,,Milujem vôňu napalmu hneď zrána." Takmer som plakal od dojatia. Ani Tolkien by takéto niečo nevymyslel. Proste geniálne! ()

Miky191

Katastrofálne nudná epizóda. Pozerateľných je približne 10 minút, ktoré dej posunú trochu dopredu, zvyšok je generické, šablonovité a zle napísané trash fantasy. Je tam pár vyložene nádherných záberov, ale stupidity typu spomalená jazda na koni po pláži, digitálna “hyena”, alebo krátkodobá premena čierneho elfa na komixového superhrdinu pri boji, to zrážajú neskutočne dole. Hrôza. ()

lukas.7

po zahliadnutí 3 časti sa začínam pomaly vžívať do seriálu ... Tato epizóda ma milo prekvapila a vizuálne nadchla hlavne mesto Numenor bolo prekrasne , efekty boli naozaj veľmi prepracovane v 4k to bol zážitok . Začínam sa vžívať do jednotlivých postav a príbehov , stále mi tam ale nesedí čierny Elf (neberte že som rasista je to len môj názor ) a proste dejovej linii a postavam chyba spirit a ked spomeniem  tie dve ufrflane naivne Brandyfootky ale inak ma popravde tato časť milo prekvapila ... Mam pocit ze čim menej záberov je na tie Brandyfootky tak tím je lepší film snáď ma to prejde ale taký mam aspoň zatiaľ dojem ... ()

sun.eagle

V tomhle díle se toho asi nejvíce dělo, co do akce určitě, ale paradoxně na mě dolehlo, jak se to táhne. První dva díly, to bylo čisté okouzlení, kdy nějaké ty nedostatky velkoryse přehlížíte. Ta výprava vám bere dech, minule Morie, teď Numenor, ty peníze v tom vidíte, ale i to okouzlení vyprchává, a fakt nechci aby se u toho stal nekonečný seriál, který i tu nejjednodušší zápletku rozvine do celé série. Vzhledem k tomu jaký máme přetlak seriálů, na tohle nebudu mít čas, ani energii. ()

guasimodo

Krásná příroda zpomalené záběry koně běžící po pláži. Krásný dokument od national geographic to se jim povedlo. Akorát mě tam ruší to chvilkové povídání nějakých herců o něčem nevím jestli to je nějaký příběh nebo co. ()

123monci.cak

Já vlastně moc nevím, co bych na seriálu měla cenit. Postavy nejsou sympatické a vlastně ani nemají dost prostoru, abychom si je mohli kvůli něčemu oblíbit. Scénář občas vyloženě bolí. Bojové scény mi připomínají béčkové akčňáky a celkově děj ani u jedné dějové linky moc nebaví (kromě trpaslíků, kteří v tom to díle nebyli). Samozřejmě cením vizuál, který je okulahodící (kromě slowmotion Galadriel na koni), nicméně stejně bych se raději podívala na záběry skutečné krajiny než pouhé CGI. Celkově velké zklamání. ()

FlyingGentle

Nádherně se to rozvíjí,  a to v každém kraji. Přibyly nové postavy a zamotává se to. Objev skřetů asi nepřekvapí, ale konečně dochází i na bojovné scény. Zatím nejlepší díl, a to i díky opravdu mistrovské hudební práci. ()

Ryorka

Pořád nevím o co go. Nic nedává smysl. Je to prostě jen sled obrazů, výjevů bez děje, bez logiky. Galadriel je napřesdržku, nafoukaná arogantní pipka. Herci hrajou buď jak roboti nebo jak děcka na školní besídce. Dialogy hloupé, plytké. Jen je to všechno přeplácané vizuálem, ale ten to nezachrání. Navoněná bída o ničem. ()