Galadriel se obává návratu dávného zla, Arondir učiní znepokojivý objev, Elrond dostává nový úkol a Nori poruší nejdéle dodržované pravidlo mezi Chluponohy. (Prime Video)

hefoo

Multi-kulti slátanina. Neskutečný průser. Tvůrci asi po lobotómii. Jsem rád, že se LOTR točil před 20 lety protože teď by to byl podobný odpad. ()

JamesSi

Jeff Bezos natočil nejlepší drama od té doby, co donutil své zaměstnance, aby močili do PET lahví. Pán Prstenů je důkaz, že průměrně talentovaní režiséři a scénáristé, dokáží být elevatováni obřím budgetem do seriálu, který je fakt dobrý. Hlavní zásluhu na tom mají trikaři, kameramani a designéři kostýmů a setů. O příběhu ještě těžké mluvit, první dvě epizody jsou jen skutečný rozjezd. Samozřejmě není tak dobrý, jak původní Tolkienovo dílo, ale zase že by šlo o tragédii nebo podprůměr, to zase ne. V samotných scénách a zajímavých postavách si seriál fakt užijete. Zatím je moje nejoblíbenější linka s elfem, jeho lidskou milenkou a jejím synem a vesnicí plnou lidí. Nutno říci, že já jsem jen člověk, co kdysi dávno četl Hobbita a původní trilogii, a kašlal na a nikdy nečetl Silmarillion. Ale ve výsledku tady debata narazí na lidi, kteří budou tvrdit, že je to WOKE, protože jsou tam tři postavy, které mají černou pleť. "Bu-bu-but JamesSi trpaslíci nemohli mít černý pigment, protože vyrostli pod zemí." Uvědomili jste si například, že trpaslíci. . .  neexistují? Realističnost pigmentu upřímně asi není hlavní důvod, proč sakra sleduju Pána Prstenů. Tohle je prostě High Fantasy. GoT podle mě zvládla představit různé rasy s různou pletí, zatímco Rings of Power šli cestou "color-blind" castingu. And there's nothing wrong with that. Skoro mi reakce některých uživatelů přijde jako rasismus "but with extra steps". Nejsem fanouškem pana spacemana Jeffíka a jeho questu jak získat více peněz, ale říkat, že Prsteny moci jsou "nepovedeným seriálem se špatnými triky", jak někdo tvrdí, je prostě špatně. To by jste museli ignorovat tu skvěle odvedenou práci tvůrců a zvláště technických profesí, které se na filmu podíleli. ()

SpaceOdyseus

Tak prachy tam jsou videt. Vyprava, triky, exteriery, ze oci prechazeji. Jen se mi zda, ze na scenari se moc neutracelo. Neda se rict, ze by me kazda linka nejak extremne zajimala. A ze by mi kazda postava hned k srdci prirostla. A to by mohl byt problem, velky problem. ()

Ripley

Když se to začalo točit,tipoval jsem průser.Testovací projekce údajně hlásaly nadšení a nakonec to je nepřekvapivě jen průměrné.Nenadchlo ani neurazilo.Rasy vůbec neřeším,hudba je krom částí se sbory nevýrazná,postavy jsou krom Nori a Galadriel nevýrazné a děj se dost vleče.Elfové jsou ne-elfští,ne-éteričtí.S Elrondem a jeho bradou mám dost problém a celkově linie s nimi lehce nudí.Linie s lidmi je ještě horší.Vztah bylinkářky s prvním krátkovlasým elfem v historii Lotr je nevěrohodný.Nejvíce mi sedla linie s Chluponohy.Takže proč zatím tři hvězdy?Za návrat do Středozemě,za výpravu,masky a kostýmy.Uvidíme co dál.Zatím byli odvysílány čtyři díly a já viděl jen tento. ()

Litvicek

Nemám v plánu hodnotit jednotlivé díly - Zhodnotím až celý seriál, nicméně jsem se chtěl vyjádřit, ať neztratím myšlenku. Rozjezd fajn. Dějově se otvírá velký svět a obrovské možnosti a já jako fanoušek jsem potěšený, že se můžu vrátit do Středozemě. Nicméně! Postavy, i když jsou zajímavé, tak mě tolik netáhnout (Až na pár vyjímek) a docela mě mrzí, že chybí nějaké větší herecké eso, které by dané zásadní postavy táhlo. Pár scén a pár momentů postrádalo úplně smysl a nebo scény, na které jsme se těšili, ty relativně zklamaly - Viz podvodní potvora/Galadriel a nebo sněžný trol/Galadriel. Dále, necítím v tom ty prachy. Kouká se na to hezky ale nepříjde mi, že bych sledoval nejdražší seriál. Dramaturgie a vyprávění příběhu mi příjde jako rutinní práce, takže žádný velký wow efekt ve výpravě se nekoná. Ale když to vezmu kolem a kolem, přivřu oči, určitě nemohu říct, že bych se nebavil a nebo neměl elán každý díl dokoukat. Jsem zvědav na všechny díly a na celkový dojem. Zatím jdeme do průměru. ()

chaometic

Seriál mě opravdu nezklamal, každej kdo viděl trailer tak věděl, že to bude průser, vypadá to jak Německá pohádka s docela pěknou Galadriel, za kterou sem taky dal jednu hvězdička. Pokud bude hodntotit herce tak se mě tam nelíbí nikdo, možná skalní troll. ()

buzzwoody

Po salvě trailerů jsem měl jako fanoušek Tolkiena i jeho Jacksonových adaptací skeptické tendence. První dva díly Rings of Power je ovšem (díky bohu) rozmetaly na mraky. Atmosféra Středozemě, jejíž absence jsem se hodně bál, tam je, a v mnohem větším měřítku, než by člověk podle některých nenávistných komentářů mohl čekat. Je otázkou, jak moc se příběh vzdálí od nastavené Tolkienovy mytologie, ale ruku na srdce - Jackson je zatím stále podepsán pod mnohem tvrdšími odchylkami od předlohy. Vizuál patří k tomu nejkrásnějšímu, co lze momentálně na plátně nebo v televizi vidět (těžký rozpočet je znát), tím spíš, když na efektech poslední dobou všichni brutálně šetří. A to nemluvím jen o CGI, právě naopak, požehnané množství praktických efektů mi dělá velkou radost, vzhled skřetů nechává vzpomenout na nejlepší léta Petera Jacksona. Stačí se podívat na pár minut prologu, a lze spatřit náznak toho, jak velký potenciál v sobě Prsteny Moci skrývají. Postavy se jeví sympaticky, naštěstí nám nejsou představeny všechny najednou (trpaslíci až v příští epizodě, Númenor jsme zatím neviděli). Bear McCreary se Howardu Shoreovi rovnat nemůže, ale on se o to naštěstí ani nepokouší a snaží se přijít s něčím novým (tato analogie by se dala použít i na celý seriál X Jacksonův LotR, ale na to je ještě brzy), jeho hudba zní jako příjemná fúze mezi jeho Outlanderem a God of War. Jako nepřehrocenej skalní fanda Středozemě říkám - jen to sem perte. ()

Warle

Když nebudu řešit, jak se zvysoka sere na to na jakých základech Tolkien vytvářel svůj svět (severské mytologie), tak celkem fajn rozjezd. Hezky se na to kouká, lokace a výprava vypadá překrásně a doufám, že časem mě i postavy trochu víc zaujmou, protože zatím si Galadriel hraje tak trochu na Xenu a nikdo jiný si zatím show neukradl pro sebe (jako třeba Peter Dinklage v GoT hned v prvním díle). Ale určitě tomu dám šanci. Nebudu to hejtit jen kvůli tomu, že to je diverzitní. Slabší 4*. ()

Ricky_CZ

Je dostu možné, že mám potřebu kompenzovat některé opdady tady. Nicméně jsem spokojený. Struturálně to není úplný příběhový paskvil a výprava, efekty i podkres jsou skvělé (aby ne, za ty prachy). Mohl bych tady brečet, že mladší Galadriel prostě Kate Blanchet nesahá charismatem ani po kolena. Ale no tak… Slušný start! ()

Spacecore odpad!

Zlatý Hobit! Tak to ne, takhle :-D Hele, já chápu, že Silmarillion je dost těžká knížka, sám jsem měl problém udržet krok se všema těma rodokmenama Findorfinů a Finalínů, ale tvůrci by si za ty prachy přece jen hlavičku trochu namáhat mohli. Ale ono to prznění loru je jedna věc, samotné provedení je pak úplně jiná tragédie. Já chápu, proč tomu lidi dávají čtyři a pět hvězd. Kdybych byl konzumentem seriálů, potažmo streamovacích služeb a držel krok se současnou seriálovou tvorbou, třeba bych tohle viděl jako něco nadstandardního, ale já fakt neviděl Zaklínače, Hru o trůny a všechno tohle. Nejsem běžný mainstreamový divák, na co se podívám si vybírám pečlivě z celé filmové historie, ačkoliv mi soustu novinek taky neuteče. Ovšem třeba takový Sandman, to je panečku městská fantasy citlivá k předloze, krásně natočená a ještě splňující všechny parametry moderní doby. Co ale nechápu, je proč jednohvězdičkáři a dvouhvězdičkáři nejdou do odpadu. To, že tam jsou pěkný scenérie by měla bejt jako samozřejmost u nejdražšího seriálu o Pánu prstenů a je vidět, jak lidem stačí povrchní pozlátko. Tady je všechno špatně. Aniž bych shrnoval všechny zdejší komentáře o nudě, plytkém ději a otravných hlavních postavách, tak to samozřejmě všechno vypadá jako rumunská pohádka s telenovelovými herci. Jako vážně. S manželkou jsme vyprskli smíchy, když se poprvé objevil elfí velekrál. Prostě vypadá tak debilně, že je to k smíchu. Galadriel? Škoda mluvit. Čekal bych, že pilot najede na nějakou "bombastickou" vlnu, aby vzbudil řádný wow efekt a ono nic. Co to jako bylo? Už po půl hodině to byla nuda k uzoufání. Kostýmy a makeup vypadají tragicky, herci jsou žalostní. A jako fakt jsem se snažil tomu dát šanci a nedat na negativní ohlasy, manželka mi říkala, že to třeba bude dobrý, ať to nehejtuju ze startu. Ale pak i sama uznala, že je to velký špatný. Jako zkusíme ještě díl, ale nedovedu si představit, že tohohle vzniknou ještě desítky hodin materiálu. ()

kumite

To se nám tady objevil fašounek nadávající dalším komentujícím do latentních fašounků. Hmmm .... Veřejně nálepkovat ostatní, podsouvat jim nějaké názory a rovnou je za to dehonestovat, to mi přijde víc fašounské než zdejší kritické názory na seriál. ()

Driscoll

Přes astronomický rozpočet to pořád vypadá dost "lacině". S kánonem by se i přes absenci licence na Silmarillion mohlo pracovat citlivěji. Ale především je to ubíjející nuda. ()

warrenur

Zaujimavy otvarak, postavy a ich herecke stvarnenie je tiez vcelku prijemne. Rasy, prostredie, kulisy a CGI je fajnove, ale na moj vkus az prilis farebnucke :).  Ano, ked si budem projektovat tieto postavy do tych troch velkofilmov pred rokmi, spokojny by som nebol. Zrejme si budem tymto fantasy prekladat niektore ine kusky, co sledujem. 70% ()

Axident

Nečekal jsem od sebe po trailerech velkou šanci na cokoliv jiného než kritiku a opravdu se musím přemáhat, abych nebyl až sarkasticky příkrý a, jak se dnes módně říká, nekorektní. Ale zachovám chladnou hlavu, odpustím si jízlivé poznámky a nechám si je až po druhém dílu. Snad jen, že ta sterilita vysoustružená jak z 3D tiskárny z toho přímo prýští, absence jakýchkoliv autentických emocí a divákovi nezbude než si nekorektně všímat hlavně toho, jak důsledně genderově a etnicky vyvážené musí dnes obsazení být. Nejsem včerejší a jsem ochoten evolvovat a hrá podle nových pravidel, jakkoliv se nemohu zbavit výtek, ale pokud právě tohle kritérium je skrz prkenné až divadelní, vyprazdněné herecké výkony to hlavní, co divák řeší, něco je špatně. Ty tři hvězdy dávám spíš jako eventuelní možnost, že se adaptuji, ale bojím, bojím. ()