Odvážná loupež svede dohromady nejlepšího experta FBI na chování zločinců (Dwayne Johnson) a dva znepřátelené gangstery (Gal GadotRyan Reynolds). Tady půjde do tuhého. (Netflix)

Kothy

Další velkorozpočtový průměrný film od Netflixu. Bohužel to nezachraňuje ani hvězdné obsazení. Film vykrádá jiné snímky a není ani moc vtipný. Začátek je docela v pohodě, ale konec je fakt hrůza. Je tam sice pár slušných akčních scén, ale to nezachrání tu hromadu nelogičností. Dost se cestuje po celém světě a kradou se zlatá vejce. Jako heist movie docela ok, ale jinak hrůza. Ryan Reynolds tu bohužel není moc vtipný a Gal Gadot role záporačky moc nesedne. Rock to bohužel sám nezachrání. Po tom velkém hypu jsem teda čekal asi něco jiného. Na 2ku už kašlu... "Jsme parťáci." ()

Kudly4

Výborná oddechovka, u které jsem se bavil doslova královsky. Jak jinak, může přece dopadnout akční komedie s Dwaynem a Ryanem. Perfektní humor, slušná akce, příběh sice nic originálního nepřináší, naopak si bere od jiných filmů, ale vůbec mi to nevadilo a finále ve stylu Indiana Jonese, bylo skvělý. No, a jako třešnička na dortu, překrásná Gal Gadot. ()

DwayneJohnson

Velký, drahý, nafouklý nic. Bez nějaké chemie, která je v takových případech naprosto klíčová a také jen s velmi málo vtipnými scénami. Párkrát se zasmějete, ale je to víceméně jen tak z donucení, zbytek je jen málo povedená akce a spousta klišé. Z herců se může Ryan umluvit, ale to je tak asi všechno. Moje maličkost asi zlatou sošku nikdy nezíská a kolegyně Gal jakbysmet. Aspoň se na ní (pořád) krásně kouká. Takže teď budu asi hodně dlouho přemýšlet, jestli vezmu další pokračování. Na druhou stranu za 24 mil USD mě asi zase přemluví;) ()

Slartibarkfast

Původně jsem si myslel, že tuhle šablonovitou sračku pro mentálně zaostalé lobotomy s absencí vkusu zvládnu bez vážnějších následků, ale musím uznat, že již prvních pár záběrů mne docela zmohlo a směr, kterým se to trapné divadlo dál ubíralo, mi krutě nesedělo. Těžko říct, jestli je chybou naprosto debilní stokrát recyklovaný scénář, nebo partička neherců, kteří se zasekli ve svých dřívějších rolích a neví jak dál. Tedy až na tu plochodrážní rádoby sexbombu, která byla příjemná jak kolonoskopie a tvářila se jak poševní bradavice prakticky celý film. A to nečekané rozuzlení! No to mi ho vyndej, fuckt mi to vyrazilo dech! Nebýt těch posledních záběrů na jachtě, asi bych se z toho zbláznil, protože otevřené konce prostě miluji! Doufám, že Netflus neusne na vavřínech a vyplodí minimálně dvě stejně tupé pokračování s béčkovějšími herci, protože už si nebude moci dovolit takové "hvjezdy"! Čím by dál krmili ty uhýkané ovcoidy? Cítím neskutečný potenciál! 25% ()

silentname

Nakoľko nie je dobrý slovenský výraz, ktorý by znel dobre na vyjadrenie pocitov, tak to poviem pekne po anglicky. "Well that was fun!". To presne vystihuje moje dojmy z "Red Notice". Je to skvelý film? Nie. Videli sme to spracované viackrát? Rozhodne. No na druhú stranu som sa pri tom bavil, naša ústredná filmová štvorica stála za to a film priniesol dobrú dávku komédie, okey akcie ale hlavne skvelej chémie medzi našimi protagonistami. Ryan Reynolds je tradične vynikajúci a robí presne to, čo by som od neho očakával. A užíva si to. To je na ňom rozhodne vidieť. Dwayne Johnson takisto vo svojej tradičnej role, ktorá mu sedí. A Gal Gadot? Čo sa dá zlé povedať o Gal Gadot? A štvoricu dopĺňa ešte agentka Ritu Arya. Tá sa občas do toho všetkého primieša, aby sme mali trošku dramatické momentky. Čo musím filmu uznať je, že ma na konci prekvapil celkom schopne vymysleným zvratom. A nepôsobí hlúpo alebo odnikiaľ. Čo film potreboval, aby bol vynikajúci by bolo trošku lepšie dialógy... menej to orientovať na rôzne referencie, kde človek často prevráti očami a miestami by ani neškodilo, keby to bolo trošku vtipnejšie. A vo finále by som ešte dodal, že napriek tomu, že ten zvrat je funkčný, tak bez neho by ten film bol asi o niečo kvalitnejší a lepší. Pretože to zmení postoj, ktorý som choval voči jednej postave. Nie je to zlé, ale je toho trochu škoda. Ale tempo je funkčné, akcia ma bavila a komédia rozosmiala. Plus Ed Sheeran má celkom vtipné cameo. Takže vo výsledku dobrá oddychová akčná komédia, ktorej pokračovaniu by som sa nebránil. Hodnotenie: B ()

Yoshitsune

Když se Deadpool a Black Adam spojí, proti Wonder Woman, co by se mohlo pokazit ? Ve výsledku vlastně nic, film se od začátku až do konce, nese v odlehčeném duchu a to mu sluší, akce je dost, humoru taky a má to pár fajnových zvratů a to se mi líbí. Líbí se mi to, natolik že jsem ochotný odpustit i to, že film nemá pořádnou zápornou postavu, skáče to mezi Ruským mafiánem a dotěrnou agentkou. Co mně však překvapilo a to příjemně, je Dwayne Johnson, který zde překvapivě nehraje svoji standartní postavu, tedy velkou horu svalu, co všechno zníčí a vypadá u toho cool a když se nad tím tak zamyslím, v posledních jeho několika filmech, Ničitelé, Mrakodrap, či letošní Džungle, tak i zde se opravdu snaží být i hercem. Takže jeho výkon, řadím mezi ty lepší a opravdu mi v tomhle směru udělal radost, jen tak dál. A co se týče Reynoldse, je fajn že to u Free Guy, asi byl jenom nějaký herecký přešlap a zde podává svůj vynikající výkon, na který sem zvyklý. A pak je tu Gal Gadot, u které lze snad jen řící, že se opravdu těším až ztvární Kleopatru. A co rozhodně stojí za pochvalu, je akce, né že by byl nějaká převratná a nebo násilná, je to taková dobrá akce u které je i humor a to je to, co bych chtěl také vychválit. Tenhle styl akčních scén, měl převážně Jackie Chan ve svých filmech, hlavně taková Božská relikvie je tomuhle nejvíce podobná, je to akce, kdy se v soubojích používaj různé předměty, šaty, kbelíky, stoly atd, takže vidět tohle v dnešní době, mi udělalo radost. Shrnuto a podtrženo, je to parádní akční komedie, která má jakože drobné nedostatky, ale to je něco, nadčím přivřu obě oči a spokojeně tomu dám pět hvězdiček, protože sem si to fakt užil a snad bude pokračování, byla by škoda nevyužít tohohle tématu a té chemie mezi herci. ()

nash.

Svižná, odlehčená jízda, ve které nejde o umění, ani o hluboké charaktery a převratnou filmařinu, ale o zábavu a přátelské pošťuchování v akčně dobrodružném mixu budddy-heist-indianajones-movie. Má to švih, občas pobaví nějakou narážkou, a navíc neustále plynule přechází od ulítle přestřelené akce k zábavným slovním přestřelkám a zase zpět. Okázale přitom opovrhuje logikou i fyzikálními zákony a ještě okázaleji kašle na uvěřitelnost příběhu i jednotlivých zvratů. Hodně se střílí, ale nikdo neumírá, útěk z vězení, uloupení neuloupitelného, všechno je brnkačka. Mám pocit, že už dlouho jsem u filmu nezažil tak příjemný relax. ()

PetrPan

Fádní srágora, která  ale měla pravděpodobně být nevídaným a nápaditým dobrodružstvím. Johnson se bohužel nikdy nestal skutečnou akční hvězdou a až na výjimky hraje dvě role, Policajta ze školky nebo kokota.  Tady je to ta častější poloha, tedy kokot.  Reynolds tady vůbec nemá co dělat, byť se mu jako jedinému ta snaha o něco docela dařila a chvílema jsem se při jeho hláškách i usmál. Gadotovou si pak už ani nepamatuju, stejně jako celou zápletku.  Lokací pak plná řiť, ale nikde žádné okouzlení nádhernou přírodou. Akce  zcela sterilní, triky mnohdy až překvapivě příšerné (digibýk, ach). Jedno vejce, a to docela přeháním. ()

Arsenal83

Lúpežnícky thriller okorenený veľmi zaujímavými tvárami. U Gal Gadot ide naozaj len o tvár, z nej kvalitná charakterová herečka nikdy nebude. Reynolds hrá v poslednej dobe stále to isté, The Rock sa zasekol v Jumanji. Film prináša primeranú mieru vtipu a ľahkej zábavy. Dočkali sme sa veľkého množstva akcie a dokonca i zvratov. Ale že by toto malo stáť 200 miliónov? ()

Chrustyn

Dwayne Johnson hraje Dwaynea Johnsona, Ryan Reynolds, Ryana Reynoldse, Gal Gadot to sluší a Thurber režíruje jako Thurber. Netflix si za svou dobu existence vybudoval takovou pověst jako třeba Apple, což znamená, že nepřekvapí tím, co vydá. Red Notice je vcelku snesitelná kombinace Dannyho Parťáků (a jiných lupičských/podvodnických filmů) a se zavřenými oči Indiana Jonese se špetkou Mission Impossible. Často se zde cestuje nebo se před někým utíká. Jsou zde luxusní vily, luxusní fára a neluxusní vězení s rezavou helikoptérou. Akce jako takové je minimum, ale divák má pocit, že se zde pořád něco děje, přestože nikdy nepřijde žádné překvapení nebo jakákoliv výbušná, oku lahodící scéna. Neustále jsou zde náznaky, že to konečně přijde, ale nic a když se utíká z vězení, nečekejte ani nic sofistikovaného nebo dokonce výbušného. I přes kritiku jsem se docela bavil a neurazilo mě. Jen zde nic nejede nad 50%. Ať je to neustálé pošťuchování, kdy čekáte nějakou pořádnou hlášku nebo akční scény, kdy očekáváte tu parádní bitku/výbuch/honičku/přestřelku. Nikdy to nepřijde ale ty dvě hoďky se přežít dají bez větších bolístek a když si v hlavě projedu všechny Made in Netflix filmy, vychází Red Notice více než dobře. ()

Marze

Cena za natoceni snimku 4,5 miliardy vzbuzuje uzas. Jenze Netflixu se jeste nepodarilo at natocil sebedrazsi snimek konkurovat v teto lize Hollywoodu. Rezie je vylozene sterilni, je zde hodne klise jako honeni se za zlatem nacku, pobyvani hrdinu v ruskem vezeni a pod. Dejove zvraty jsou vylozene silene. Druhy den po shlednuti si uz z filmu nebudete pamatovat vubec nic, zato pri sledovani budete prehlceni dojmy. ()

korbitch22

Ultimátní akční a komediální nářez. Až sem mírně v šoku, jak mizerné má film hodnocení. Filmu určitě ublížil covid a to především po vizuální stránce. Mělo se točit v reálných (vesměs) lokacích a kvůli pandemii je prakticky vše před plátnem. Některé scenérie vypadají dobře (Řím, Rusko) některé podstatně hůř (Corida, vlak, Jungle) a nazi bunkr mohl být epičtější. Jako poslední výtku beru primitivní část scénáře jak dostat Rocka do polepšovny, protože stačí jeden falešný telefon a agent FBI jde sedět do Ruska, to byl facepalm, ok. Jinak je Red Notice ultimátní nářez. Možná sem víc zaujatý tím, že Reynolds je můj nejoblíbenější komediální herec. Já toho borce prostě žeru, u každý jeho hlášky a jeho pohledu oči chčiju smíchem. Útěk z vězení boží, akce výtečná, smrtící hlášky, náckové, ztracené poklady.....pro mě naprosto geniální zábava. Dneska aby se člověk u komedie zasmál 3x to musí bejt úspěch, po každý když Reynolds otevře držku brečel sem a když si začal v bunkru broukat melodii z Indiany Jonese, šel sem do kolen. S Rockem parádní dvojka. Ryan má stejný problém jako hodně herců (Sandler, Cruise, Depp) buď je bezmezně milujete, nebo je nesnášíte nic moc mezi tím. Já sem jeho velký fanoušek. Pro mě top stejně jako Free Guy. Nebýt hloupého twistu na konci přihodil bych na plnej. Dvojku sem hloupí nacisti! 80%. ()

heyda

Spousta zvratů, hláškující Reynolds, šíleně přepálený rozpočet, občas dobré, občas tragické triky, ale jinak vesměs ucházející akční jednohubka. Opravdu však jen jednohubka. Vícekrát to vidět nemusím. 60% ()

Stanislaus

Red Notice mě nelákal díky sympatickému hereckému obsazení, přičemž trio Gadot-Johnson-Reynolds se ve svých rolích osvědčilo. Dějově se jedná v podstatě o splácanec starších filmů a až na menší plot twist, který se dal však od jistého momentu tušit, nemá film moc čím překvapit. Některé scény působí až příliš uměle - poslední dobou mají filmaři potřebu dávat do snímků zbytečná umělá zvířata - a o fyzikálních zákonech a jejich popírání by se dalo v případě Red Notice dlouze hovořit. Ale budiž - film podobného ražení je třeba brát s nadhledem. Film by snesl klidně o čtvrt hodiny kratší stopáž, i tak mě ale dokázal zaujmout, napnout a místy i pobavit (hlavně díky Reynoldsovi). ()

BMW12

Pohodová akční komedie se skvělým triem v hlavním roli. Dwayne Johnson v roli drsňáka, Ryan Reynolds v roli ukecaného blbečka a nádherná Gal Gadot, na kterou je radost pohledět. Příběh mě bavil, finty byly dobře vymyšlené a na konci nás čekal neočekávaný zvrat. Snad jen u pár scén bylo vidět, že jsou z fyzikálního hlediska nelogické, ale jinak nemám moc co vytknout. ()

honajz

Pobavilo mě to hodně. Akce jsou slušně natočené, střídání lokací a docela příjemný nadhled a poměrně chytré vtípky a dialogy dávají vzpomenout na klasické bondovky, než z nich začali dělat temné psychologické dusno (ostatně jako z komiksů, a podobně blbě to vypadá), na obě holky se docela dobře kouká, a ano, pár věcí je doslova vykradených z Indiana Jonese, ale tak nějak ústrojně to sem zapadá. Jo, a je tam taky odkaz na Tarantina a Kill Billa. Pobavila mě i hláška: "Ale já hrál ve Hře o trůny!" Občas se ale tempo, musím přiznat, trochu vleče, jinak však mi to přijde jako slušně odsýpající dobrodružství, jaké se dnes už moc netočí a přijde mi to škoda. Resp. nějaké pokusy tu jsou, viz ta příšernost se Sandrou Bullock a Harry Potterem, jenže tohle mi nepřišlo ani sterilní, ani hloupé. ()

TheEvilTwin

Naprosto průměrná až podprůměrná akčně/vtipná heistovka se třema áčkovýma hercema, ze které ale až drasticky číší tvůrčí absolutní nezájem o to mít jakékoli ambice. Nenadchne, někoho možná ani neurazí, ale já čekal něco diametrálně odlišného a z výsledku jsem zklamaný. Takových věcí tady je milión a tohle ničím nevyčnívá, ba spíš naopak mě film ke konci už vůbec nezajímal. ()

HellFire

Od té doby, co jsou za střih zodpovědní epileptici, tak ty filmy stojí za starou belu. Přidejte k tomu nudný scénář a všechny klišé světa a vyleze vám Red Notice. Klasická nudná komedie bez jakékoliv špetky napětí pro VELMI nenáročné publikum, plná z palce vycucaných twistů. Nejhorší je, že za peníze, které se utratily na produkci (přes 200 milionů doláčů!!!!) by se radši mohlo postavit 10 nemocnic. Abych filmu jen nekřivdil, dvakrát jsem se zasmál při scéně, kdy se Reynolds ptá Rocka, proč má na hlavě síťku, když nemá žádné vlasy, a pak ve scéně, kdy se Reynolds snaží rukou rozbít vitrínu. Nakonec ani joke s Edem Sheeranem nebyl k zahození. P.S. Něco mi říká, že „Oh my God!“ Gal Gadot bude brzy velmi povedený meme. Nakonec nesmí chybět nalákání na pokračování, které tutově bude, protože film rozhodně uspěje u diváků na Netflixu. Kina se stejně zavřou, tak proč by všichni zúčastnění nekývli na další účast...cink! ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Již letos v kinech uvidíme filmovou adaptaci populární hry na hrdiny Dungeons & Dragons. Snímek Dungeons & Dragons: Čest zlodějů natočili John Francis Daley a Jonathan M. Goldstein (Noční hra… (viac)

Netflix oznámil pokračování filmu Gray Man

Netflix oznámil pokračování filmu Gray Man

27.07.2022

Ačkoliv čísla sledovanosti nejnovějšího netflixovského „blockbusteru“ s cenovkou 200 milionů dolarů nejsou nikterak oslnivá, alespoň ne ve srovnání třeba s podobně laděným Red Notice, streamovací… (viac)

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí

22.05.2022

Thriller Ctihodný občan z roku 2009 se loni v prosinci stal třetím nejsledovanějším filmem na Netflixu za čerstvě vydaným blockbusterem Red Notice a dramatem se Sandrou Bullock (Nebezpečná rychlost)… (viac)