John Shaft (Samuel L. Jackson) se v roce 1989 dostal do přestřelky, které byla přítomna i jeho žena s dítětem. Nestalo se jim sice nic, ale tahle událost vedla k rozvodu. Od té doby Shaft svého syna JJ (Jessie T. Usher) neviděl. Ten momentálně pracuje jako kybernetický analytik u FBI. Jednoho dne je jeho nejlepší přítel, bývalý voják, nalezen mrtvý. Podle policie se předávkoval heroinem a případ je uzavřen, nicméně JJ najde pár nesrovnalostí, které indikují vraždu. Obrací se proto na svého otce, který pracuje na volné noze jako soukromý vyšetřovatel. (C0r0ner)

tomino28

Shaft je jako chameleon - při jeho sledování jsem měl pocit, že si sám nedovede vybrat, čím by chtěl být a jak na diváka působit. Chvíli je to bláznivá komedie, chvíli drsné drama a v některých situacích tvůrci až moc tlačili na pilu. Film se zkrátka veze na aktuálním trendu barevných vizuálů s šíleným příběhem a stylovou retro muzikou. Ale co je hlavní, i když to nebylo úplně konzistentní, tak mě to stejně bavilo! ()

bonovox

Jackson nestratil nič zo svojej charizmy a aj po 20 rokoch je správne cool a k tomu v novom tíme so svojím synom a otcom. Je to celkom zábavná jazda s množstvom hlášok. 70% ()

swenyx

Nooo, tak tohle bylo překvapení, spojení mladý a starý generace ve společném vyšetřování fungovalo a bavilo mě. Jsem fakt překvapenej že i vtipy byly reálně vtipný, čekal jsem něco na styl Marvelu, ale ono ne. Akce tu není zas tak požehnaně, ale to ani nevadí. Po dlouhý době film kterej je akční a vtipnej zároveň a actually to funguje, big up. ()

JohnDiFool

Zabavna buddy comedy, kde vsetku zabavnost obstarava Jackson. Je to stylove, cool funky/soul/hiphop soundtrack, miestami retro dizajn, najma strih, klise dialogy, zapletka a rozuzlenie, ale stale dost zabavne. Da spomenut tym lepsim (hoc nie najlepšim) akcnym komediam z 90ich. ()

Mukade

"John Shaft: That’s my boy._________ Maya: Our boy. I pushed the little motherfucker out." ((: Ale ináč príliš rozprávkové na mňa, takže len 3**. ()

VSpaca

Žádná super pecka, spíš odpočinková krimi-komedie...celkem sranda, člověk se občas zasměje. Samuel dobrej ;) dal bych 60-65% ()

Kodousek

Pokud bych měla srovnat s předchozím Drsnej Shaft s Balem, tak toto je o dost horší. Dějová linka se synem, to je také takové zpoužívané klišé. Zklamalo to poměrně... škoda retro seventies letí.. ()

Milo384

Vtipná akční komedie. Několikrát jsem se opravdu zasmál. Hlášky fungovaly. Vtipné momenty také. Klasická akční zápletka  tomu sedí. Vztah otce a syna byl dobře vykreslený. ()

Polux

6/10 | Vlastně docela příjemné překvapení. S ohledem na packala Storyho jsem nic moc nečekal a ku podivu dostal příjemnou konverzačku s velkou dávkou situačního humoru, ve které je akce jen do počtu, ale to vůbec nevadí. Jackson je pořád badass (vzhledem k jeho pokročilému věku opravdu respekt:-)), Usher je fajn a vzájemná chemie mezi nimi šlape bez problémů. Jen škoda toho Roundtreeho, v podstatě se v jeho případě jedná jen o trochu větší cameo. | PeZet ()

UncleMorty

To víte pane redaktore, to je samá kunda sem kunda tam a já ty Harlemský niggaz vlastně šmakuju - Miloš Zeman 2019. Shaft je pro heterosexuálního bělocha něco jako pořad na Discovery Chanelu o životě v té nejvíc mírumilovnější čtvrti na světě a o tom jak to tam vlastně funguje. Hned první zajímavostí je ta skutečnost, že i každý dítě zde mluví jak veterán z Alcatrazu, kterej každýho černýho snitch fízla prokoukne jak kalhotky v klubu. Další zajímavostí je to, jak je všem u prdele že je Harlem takovej Donbas kde je střelba na denním pořádku, bejt zdravotní sestra v místní čtvrti musí bejt deal století. Ale čert to vem. Sharf je naprosto skvělý hlavně z toho důvodu, že si stejně jako v Nevyhrožuj dělá z té Niggaz kultury sám srandu a kolikrát to vtipně přehání. 5 MOTHERFUCKERS z 5 ()

patient333

Shaft splnil presne to čo som od neho čakal a to je počuť Samuel L Jackson povedať Motherfucker a k tomu pridať haluzné hlášky. Kto hľadá príbeh alebo dobrú story tak je zle. Toto si vyložene pozriete aby ste sa zasmiali na priblblých jokeoch, ktoré sú v podaní Samuela proste nárez. ()

pierres

Nechápu hodnocení méně jak 3 hvězdy. Akce tak akorát, humoru více než dost. S prvním filmem to má společné pouze název. Uvodní scéna naprosto skvělá, která vás vtáhne a naladí, bohužel pak přijde slabší část filmu, ale jakmile se SLJ znovu objeví, tak se vše rozjede a šlape jak má. Je tady spousta dobrých hlášek, naposledy jsem se takhle smál u Posledního Skauta. ()

PORTER44

Černošská krimi ,S.L.Jackson si vedl dobře dobrý hlášky ,dobrá akce,ostatní herecké výkony nic moc,na konec celá rodina Shaftů v akci povedený. ()