Nevyhrožuj

• USA Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood (viac)

Paródia na filmy afroamerických režisérov z 90. rokov, ktorí opisovali príbehy farebných a iných menšín žijúcich v štvrtiach amerických veľkomiest, o každodennom násilí a kriminalite. Všetko sa točí okolo gangsterského života v gete, predsudkov voči farebným, prostitúcii, korupcii polície a sexisme. Ashtray (Shawn Wayans) - čo po ang. znamená popolník - žil po svojom narodení u jeho matky. Ale teraz sa z neho musí stať "pravý muž", ktorého z neho dokáže spraviť iba jeho otec. Preto sa nasťahuje do jeho domu. Znovu stretáva svojich starých príbuzných; jeho bratranca Loc Doga (Marlon Wayans), blaznivú starkú, kamarátov Loc Doga a mnoho ďalších obyvateľov štvrte. Jeho život sa mu zmení, až keď spozná mnohodetnú mamičku Dashiki (Tracey Cherelle Jones)... (demonikus)

uiu

Viděno s otřesným dabingem (pán, co dabuje Chandlera z Přátel prostě nemůže dabovat komedii/parodii), ale i tak jsem se smála, skoro až slzela. Vím, že to býval oblíbený film mého spolužáka ze střední a už jen to mě od něj odrazovalo (mezi další jeho oblíbené filmy patřilo Zahulíme, uvidíme nebo Kdo hulí, ten umí - takže asi tak) a kupodivu jsem byla mile překvapena, když jsem o léta později na tento film narazila v televizi a jelikož nebylo na výběr, podívala jsem se. Nevěděla jsem, že jde o parodii starých černošských filmů, spíš mi to přišlo jako parodie na Ameriku a její postoj k černochům. Všechna ta ghetta, gangsteři a negři, narážky na barvy pleti. Neříkám, že to bylo úžasné, našlo se tam pár trapných momentů a tupých vtípků, ale na nudný večer ideální oddychovka, kterou jsem si užila. ()

eraserhead666

"Nesnáším hašlerky, páč jsou černý, nemám rád odvrácenou stranu měsíce a ze všeho nejvíce nesnáším nahý zadek Wesleyho Snipese!" Tuším, že mé první, a osudové, setkání s bratry Wayansovými. Od té doby je miluji. Miluji jejich humor. Miluji jejich sociálně/sebe/kritický humor. Miluji to, jak si dokáží dělat prdel jak z černochů, tak i z bělošského přístupu k nim. A hlavně. Miluji Dashiki. Chtěl bych být otcem jejího devátého dítěte! Je nutné pochválit český dabing. Po dlouhé době dabing, který dokázal podyhctit atmosféru filmu a spíše jí ještě přidat, než ubrat. "Mluv oplzle!" "Už budu!" "Co jsi to říkal?" ()

rob_troy

Kdyby jenom načernalej, tohle biják je černota sama a pokaď to slovo řeknete nahlas, ještě vás ukamenujou. Rádoby Prank na americkou část populace a debilní vymytý chování i se všema těma kecama. Chvílema jsem v tom cejtil narážku na bělochy, ale nejspíš nešlo jen o tohle, možná taky vůbec. Wayansoj se chovaj jak idioti, ale nemůžou za to, sedí jim to a jinak by to ani nezvládli. Ale hodnocení nejde vytáhnout nahoru jen pro to, že někomu zahraje na notu otevřenost s hulením trávy a babizna, která je young nigga. No, v takovým případě je hrdost za mou světlou kůži na místě. PEACE! ()

Andre3000

Hodně slabé, dost rasistické a často předvídatelné, nebo hloupé. Shawn a Marlon jsou dobří herci a na parodie se hodí, ale to jejich výkony, které třeba ve Scary Movie scénář vynesl do výšin tady zase zcela pohřbil. Jediný na co se ten film zmohl bylo účinkování hodně známých raperů ale to taky nedává úspěch. ()

PanFilmov

Nemôžem tomu dať viac ako 2* bolo to úplne ubohé čo sa týka hereckých výkonov, snažili sa tam zakomponovať aj nejaký ten dej, no nevydalo:(:( 2* len preto že som sa strašne rehotal na niektorých haluziach, niektoré mi vážne dali zabrať no nájde sa kopa nevydareného trápneho humoru,ešte jedno čo stojí za spomenutie sú snaď bratia Wayansovci, oni tomu dodali kúsok kvality, čo ja viem taká nevydarená černoššká záležitosť:( ()

• Po skončení záverečných titulkov nasleduje ešte jedna scéna. (figis20)