Bratrstvo

• Rusko Bratstvo (viac)

Je rok 1989. Konec sovětsko-afghánské války. Sovětský svaz začne stahovat svá vojska z Afghánistánu. Syn sovětského generála Vasiljeva – pilot jménem Alexander – je unesen mudžahedíny poté, co jeho letadlo havaruje. V důsledku toho je dlouho očekávaný návrat 108. motostřelecké divize odložen kvůli poslednímu úkolu – přivést generálova syna zpátky domů. Tento dosud neodvyprávěný příběh odvážné a tragické záchranné mise, který je založen na skutečných událostech, odhaluje nebezpečnost, hrůznost a spletitost lidské povahy během války. (Cinemax)

Ace.A.T.L.

Film spíš o "zákulisí" války a temných věcech kolem toho všeho(jako by to už nebylo dost tený). I se zastřílí, ale celkově to je spíš pro fajnšmejkry, zajímající se danou tématikou. Špatný to neni, ale pro někoho, kdo si ujíždí na brutální akci, to neni. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Saxos

Celkem realistická ukázka, jak si Rusáci v Afgánu užili. Tam si prostě všichni vylámali zuby, nehledě na počet nasazených sil, výzbroj, logistiku. Duši dali každému pěkně pokouřit. Klady: v rusácké armádě je vše na prodej; vodka teče proudem; pěkně zacákaná kamera. Závěr: doporučuji. ()

jan.para

Jedním slovem nuda. Během filmu jsem celou dobu čekal, kdy přijde něco, co mě zaujme, ale nepřišlo. Nemůžu se vyhnout srovnání a 9. rotou, které tento film nesahá ani po kotníky a začal jsem jí tím pádem ještě víc cenit. ()

Ruslan

Válka, ve které zemřeli i ti, kteří ji přežili společně se SSSR. Tuhle větu si podtrhuji a Братствo jen dokresluje tu pochmurnou a tíživou atmosféru stahování sovětských vojsk z proklaté země jménem Afghánistán. 75%. ()

kotrlak

IMO o moc lepší než 9.rota. Tenhle flick z Kozojebova z dob vývozu sovětského socialismu mi přijde daleko reálnější. Dealings s místníma hadrákama, snaha zachránit si hlavně vlastní kůži, zneužití moci, tak tomu bych věřil spíš než hrdinný obraně kvóty. A je docela možný že tam lítaj ty samý dva mi-24... ()

mdf

Ruský film z Afghanistánu,jednoduchý příběh,dobrá výprava,bez zbytečného politického patosu i akce se celkem vyvedla ač jí nebylo mnoho. ()

Pimburger

Sám jsem tomu nechtěl věřit, ale fakt se mi to líbilo. Čekal jsem bajku o udatných sovětských vojácích a dostal jsem skvělej válečnej film. Jen tak dál... ()