Boj o moc

• USA Succession
USA, (2018–2023), 39 h 25 min (Minutáž: 56–85 min)

Tvorcovia:

Jesse Armstrong

Brian Cox, Jeremy Strong, Matthew Macfadyen, Sarah Snook, Kieran Culkin, Alan Ruck, Nicholas Braun, Hiam Abbass, Natalie Gold, Mary Birdsong (viac)

Seriál o bohatej dysfunkčnej rodine na čele s Loganom Royom (Brian Cox), generálnym riaditeľom jedného z najväčších mediálnych a zábavných konglomerátov na svete. Vzhľadom na Loganov pokročilý vek (v úvodnej časti oslavuje 80. narodeniny) všetci netrpezlivo očakávajú jeho skorý odchod do dôchodku. Každé z jeho štyroch dospelých detí sleduje svoje osobné záujmy, ktoré sa nie vždy zhodujú so záujmami ostatných súrodencov alebo samotného Logana... (HBO Max)

stuj

Intriky mezi členy nechutně bohaté rodiny, kdy si každý jde jen za svým. Ze začátku to zajímavé je, jenže za čas se neustálé podrážení se, kamárádíčkování a pak zase podražení trošku omrzí. Když divákovi dojde, že každá postava může za pár dílů obrátit o 180°, tak to pak přestane být překvapením. Druhou sérii nejedu, protože bude asi stejně "překvapující" jako ta první. ()

fgf_hbf

Zdá se mi to jako jeden z těch seriálů, který hned po prvním díle začíná ztrácet dech a rozbředá do nudných hodinových dílů, které až moc pomalu směřují k uměle našroubovanému finále s rádoby cliffhangerem, který při pokračování vůbec nikam nevede. Ale dobře se u toho usíná a kvality HBO se tomu upřít nedá - pěkná hudba a sympatické obsazení to zachraňují. ()

McGuffin

Nástupnictví jako Boj o moc, Succession je trochu o byznysu a trochu o rodičích a dětech. Víc slov, než činů. Že když nemáte finanční limity, nemáte ani morální, jestli vůbec nějaké; to vše v nekončícím proudu variant. Dostáváte příležitost skrz prsty se podívat na zámek z podzámčí. A jako bonus, s nepozorovanou závistí. Takže vypravěčský úkol pro diváky, ne pro hlavní postavy. https://www.macguffin.cz/ ()

Lukinsons-

Úžasně napsaný postavy, skvělá hudba, na poli seriálu originální režie a střih a skvěle se vyvinující se scénář. To jak některé epizody začínají nevině a strhnou se v obrovské drama je ohromující. Do toho parádní herecký výkony (hlavně Ken). Prostě jasných 10/10. ()

F_Sanchez

Ani vlastně nevím, proč mě to tak bavilo, vždyť rodinné vztahy se řeší v každém druhém seriálu. Nicméně tato rodinka je extrémně "fucked up". Dále seriál ukazuje obrovskou moc médií a také neskutečné pokrytectví dnešní společnosti, které tato média přiživují. Navenek je rodinka mediálních magnátů Royů perfektní, ale uvnitř jen tvrdý boj o moc a svůj prospěch, kdy lidé jsou důležití pouze jako konzumenti poskytovaného obsahu a prostředek k dosažení cílů. Upřímně kdo z nás není v dnešní době pokrytec. Kdo z nás upřímně podporuje veškeré ty MeeToo, woke culture, LGBTIQ+, snad desítky různých pohlaví, zločince, kteří odporují policii a následně zemřou při tvrdém zásahu a další podobné věci, které na nás chrlí média a sociální sítě ze všech stran. Popravdě asi málo z nás, ale narovinu to veřejně řekne jen málokdo, a ten je pak sociálně odepsaný (zdravím J. K. Rowling). Ale s partou v hospodě to se pak dělá sranda z teploušů či cikánů jakoby nic, holt co oči nevidí srdce nebolí. Ale zpět od těchto kacířských a ban volajících myšlenek k tomuto seriálu. Herecké obsazení super, chemie mezi herci funguje bezchybně. Logan Roy je pěkný alfa zmrd, který pro zisk obětuje vše, i své děti, které však také nejsou žádní svatoušci, ale rozmazlení parchanti, starající se jen sami o sebe a jdoucí si navzájem po krku. Prostě tvrdý kapitalismus v praxi. V seriálu snad není žádná kladná postava, ale to vůbec nevadí. Sympatie diváka se přelévají od jedné postavy na druhou, a to i několikrát během dílu. V jeden okamžik při sledování mě vytanul na mysli verš Karla Kryla "vrah o morálce káže", který tak trochu charakterizuje postavy tohoto seriálu. Je neskutečně zajímavé sledovat jak korporátní, tak i rodinné bitvy, kdy nechybí drama, ani humor. Prostě lidé, kteří mají peníze, vládnou světu a fuck off. Za mě plná palba a doufám v hodně pokračování. ()

MatoPalkes

Jasná 5 hviezdičková záležitosť. Stále lepšie a lepšie, tretia séria dokonalá. Obľúbený parchant zo všetkých tých rozmaznaných parchantov je Jeremy Strong. ()

Updated_Cake

Zajímavý seriál s trochu pomalejším a zmateným nájezdem, který si ale drží svoji laťku. Jako nutno uznat, že člověk, který se nutně neorientuje ve všech finančních odborných pojmech, se občas na pár sekund ztratí. Ale vlastně to vůbec nevadí, co se týče obsahu seriálu. HBO vyšvihlo určitě skvělý seriál z úhlu pohledu té nejbohatší vrstvy, kde se zároveň řeší rodinná dramata a vzájemné vztahy. Ovšem nutno říct, že seriál začíná u 3. série trochu stagnovat a dochází zde režisérům trochu nápady a tím se některé motivy opakují nebo dokonce na sebe i odkazují, ať už přímo nebo nepřímo. Téměř každý seriál asi trpí na jednu nebo více slabších sérií, takže to nutně nemusí být špatně. Ale zajímá mě, jak se tohle dál vyvine ve 4. sérii, kde nezbývá už moc prostoru k manévrování. Ačkoliv doteď to je naprosto perfektní a zajímavý seriál, začíná z toho smrdět kapku divný, rychlý a matoucí konec, jak se smyčka kolem příběhu utahuje a nezbývá už vlastně moc cest, jak to kulantně zakončit. Jestli tedy vůbec něco takového mají režiséři v plánu, aby to neskončilo jako 4. série, na kterou se pak zapomene a za 10 let se udělá remake tohohle celého. ()

3anitram

Díky vysokému hodnocení a avízu "pomalého rozjezdu" jsem dala trpělivě celou první řadu. Ze zvědavosti i druhou. Ale vprostřed třetí jsem to prostě vzdala. Což dělám jen výjimečně. Navzdory excelentním hereckým výkonům i provedení mě to celé prostě nebavilooooo.... ()

andreas_tool

Není to špatně napsané, ale je to zbytečně dlouhé. Dlouhééééé. A přeceňované. Postavy jsou sice skvěle zahrané, vlastně tak dobře, že budete nenávidět všechny. Ale na druhou stranu, ty dialogy - aby se to i natáhlo, jsou leckdy úplně stupidní. 3.5* ale protože je tady hodnocení fakt OVERRATED, dávám 3* ()

maxjekul

Po dokoukání posledního dílu čtvrté série můžu s jistotou říct, že Succession je jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy měl tu čest vidět. Obzvláště pak finální sezóna dosahuje takových kvalit, že by se jen těžko popisovaly v jednom odstavci. Herecké výkony, kamera, námět a především scénář mě zkrátka naprosto uchvátily a opravdu si myslím, že tento počin se jednou stane klasikou mezi seriály. 10/10 ()

supEnoc

Season 1 super, potom velké zklamání, že se vlastně nic dít nebude a pomalu to vyšumělo do ztracena.  Finální season začala velmi silně, užíval jsem si kvalitní dialogy a začalo svítat na pětihvězdičkovou kvalitu. Nicméně pocitově ta kvalita skončila, když skončil Logan, tzn. asi ve čtvrté epizodě. I ten jeho departure byl weird as fuck. Až jsem si do konce epizody myslel, že je to move z jeho strany a že je to všechno fake. To jako Brian Cox už nemohl pracovat, nebo co? Nebo se snažili vypotrétovat smrt jako náhlou a nečekanou? Nevim.no, for me it didn't work. A to urychlený přesměrování character arcs hlavních postav bylo taky weird as fuck a forced as fuck. V případě Kendalla některý momenty byly až parodie. Finále mělo působit dramaticky, ale mě přišlo nesmyslný a nereálný a ty postavy prostě přestaly bejt racionální. Big meh. 50% ()

FatalDay

Vykašlal som sa na to po 4.tej časti. Celý seriál len o intrigách a to ma vôbec nebaví. A môj typ je že ten trkvas ktorý sa dogrcal na začiatku v tom kostýme to nakoniec všetko zdedí... Možno si pozriem poslednú časť len pre zaujímavosť. Edit: Po prečítaní pár recenzií som tomu dal ešte šancu, tak som skoro dopozeral celú 1. sériu, ale nepomohlo to. Potom som si ešte pozrel poslednú časť 4. série a som spokojnejší. Viem ako to nakoniec dopadlo bez tých všetkých zápletiek a skoro som sa trafil aj v tom, že kto to zdedí (Seriál vlastne nieje kto zdedí firmu, ale kto sa stane CEO tej firmy) ()

SexyNurse69

Za mě jeden z nejlepších seriálů. Mistrně vykreslené postavy, každá z nich nalomená a zjizvená trochu jinak. Opovrženíhodné, ale i přesto si k nim vybudujete vztah a bude vám líto vidět je trpět. A trpět budou nemálo. Scény absurdně komické tu střídají momenty, které dokážou přenést úzkost situace přímo na diváka. A to do posledního záběru poslední sezóny. Tohle je povinná "četba" jak Dostojevskij ()

vopajslikova

Pozérství, přetvářka, lži a intriky. Zneužití úsměvu. Bláboly a zbytečná slova. Budovatelská hesla.  Nadřazenost a hloupost. Nestoudný egocentrismus. Sprostota, cynismus. Peníze a moc. Moc a peníze. ()

mats

taká dráma pre drámu samotnú, ľúbivý prvoplánopvý junkfood.  Veletoče, kompletné otočky a zrady bez žiadnej náväznosti, konzistencie či kontinuity, ktoré vôbec nič neznamenajú a o pár dielov neskôr sú úplne zabudnuté aby sa zasa iná kombinácia postáv mohla spolčiť proti inej kombinácii postáv a mali sme opäť novú osudovo dramatickú situáciu. ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

08.01.2024

Večer v neděli 7. ledna proběhl v kalifornských Beverly Hills 81. ročník předávání cen Zlatý glóbus. Moderátorem ceremoniálu byl komik Jo Koy a jeho přímý přenos vysílala ve Spojených státech… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (viac)