Mladý Casey (Jesse Eisenberg)  je zakríknutý účtovník, ktorý žije sám so svojím jazvečíkom. Keď sa vracia domov z nákupu, prepadne ho skupina motorkárov a brutálne ho zbije. Casey skončí v nemocnici a rozhodne sa, že už nemôže byť slabý. A tak, keď ide náhodou okolo školy bojových umení, zapíše sa do kurzu karate a začne trénovať, aby sa nabudúce útočníkom ubránil. Na radu svojho nového učiteľa (Alessandro Nivola) prestane počúvať klasickú hudbu a vymení ju za metal. Zo svojho jazvečíka sa snaží vychovať bojového psa. Tajomný inštruktor bojových umení ho posúva do sveta silno maskulínnej subkultúry a vnucuje mu svoje drsné názory a hodnoty. Prinúti ho meniť vzorce prirodzeného správania. Učiteľ už oceňuje výrazné úspechy svojho žiaka, ale je to naozaj tak? Stáva sa z Caseyho silný, sebaistý, priebojný a dominantný muž? (TV JOJ)

Raziel_cz

Zábavná a chytře napsaná satira toxické maskulinity, plná kouzelně strojených dialogů, černého humoru a bizarních příběhových mechanik (kopání pěstí). Pomalejší a mnohem temnější, než to vypadá z traileru, a s jasnou inspirací ve Fight Clubu, ale naprostě sebejistě si jdoucí vlastní cestou. Rileyho Stearnse rozhodně budu do budoucna sledovat. ()

Rathalos

Po uvodnych minutach filmu by ma ani vo sne nenapadlo,ze sa z toho vykluje to,co prislo potom,utiahnuteho uctovnika,ktory zije sam so psom napadnu a zmlatia na ulici,prave preto sa prihlasi do skoly karate,no a tak zacina tato sialenost gradovat az do samotneho zaverecneho finale,ktore ma totalne pobavilo,musim este pochvalit Jessa Eisenberga,zahral to paradne,klobuk dole,takze tato zalezitost mi este nejaky cas bude behat hlavou...:-) ()

HenryIvan

Začne to ako film o nerdovy, ktorý dostal cez pysk a chce sa naučiť brániť a skončí to ako tak trochu bláznivá podívaná, plná násilia a vrážd. Film je excentrický a to na viacerých úrovniach. Ide o najbláznivejšiu vec čo som za poslednú dobu videl. ()

PEZ

Meno Riley Stearns si treba zapametať. Iba jeho druhý celovečerný film a hneď taká pecka! Navyše svoje filmy nielen režíruje, ale aj píše. Klobúk dole. Dôvod prečo som sa rozhodol dať plné hodnotenie je ten, že len málokedy mám možnosť vidieť film, ktorý ma zaujme od začiatku po koniec a kde sa obsah súznie s formou. Perfektný a nečakaný príbeh s neustálym vývojom aj príbehu, aj postáv. Jesse Eisenberg, Alessandro Nivola a Imogen Poots - všetci perfektní. Forma minimalistická, ale veľmi príjemná, dotvárajúca presne takú atmosféru, ako bolo treba. Ani málo, ani veľa. A perfektná dramaturgia! V dnešnom svete zbytočne predĺžovaných filmov si aj toto treba ceniť. Je to medzi 4 a 5, ale tento kus by si zaslúžil byť oveľa známejším, takže rád mierne nadhodnotím. A ešte jedná vec. Kto niekedy chodil na bojové umenia, ten ocení dané udalosti v gyme ešte viac. Pretože tam vždy funguje hierarchické členenie a aj týmto získal film ešte ďaľsiu vrstvu. Paráda. Určite si pozriem režisérov debut a naozaj sa teším na jeho najnovší film. ()

Stereo

Takové to, když si ve 3/4 filmu říkáš, že to jsou jasné dvě, a pak přijde zvrat, který té donutí na půl minuty vystřízlivět a říct si WOT DA FAK?! ()

Pavel82

Takovej osmdesátkovej Klub rváčů. Čekal jsem, že se budu hodně nudit a občas se pobavím. Bylo to naopak. Film jsem sjel bez problémů na jeden dech. Eisenberg zahrál svoji přeměnu uvěřitelně, přirozeně a je jedním z podstatných důvodů proč se na film podívat. ()

J.e.r.e.c

Roztomilý indie film o násilí. Je na něm krásně vidět autorská vize, do jejíž realizace nekecal nikdo shora, a která navíc – navzdory vší bizarnosti – docela drží pohromadě a dává smysl. Tím zase nechci tvrdit, že nějaký vyšší smysl se skrývá i za celým filmem; ta „správná“ maskulinita je tu servírována spíš způsobem, který pobaví, než že by o něčem vypovídal. Ale to mi tentokrát úplně stačilo. A Sensei je postava, která v sobě kombinuje sympaťáka s psychopatem natolik fascinujícím způsobem, že ji z hlavy jen tak nedostanu. 73 % ()

papadoce

Kde mám asi tak začať. Po klasickej dvadsaťminútovej odysee ohľadom výberu pútavého filmu z Netfláku, padla voľba na málo pravdepodobnú krimi komédiu s Jessem Eisenbergom. Hneď Vám poviem, že po hereckej stránke od Jesseho dokonale zahranú. Tu nešlo vytknúť jedinú maličkosť. Ale hoci som sa párkrát dobre zasmial, nemyslím si, že ide o komédiu. Napriek tomu, pecka do šéfovho krku a vlastne celá “nemecko-metalová” časť bola skvelá, počnúc lakťovou lekciou. Nečakaný moment. Film je ale dráma, krimi dráma. Je to film o nesebavedomom utiahnutom chlapcovi, ktorý sa zaradí do nesprávnej skupinky magorov a násilníkov. Niečo ako keď sa mladí zakomplexovaní zasrani pridávajú ku Kotlebovcom. Nie je to nereálny príbeh. Takýchto chlapcov sú stovky, tisíce, len tento je zvláštne umelecky podaný. Stále neviem čo si mám o filme ako celku myslieť, ale rozhodne neľutujem jeho pozretie. No a keďže dve hviezdy dám bez váhania samotnému Jessemu a minimálne jednu si zaslúži film ako taký, tak pod tri ísť nemôžem. Lenže za koniec, ktorý ja žeriem všetkými desiatimi, dám štyri a stojím si za tým. Zvláštny film, uznávam. Tak kopnite do toho päsťou. ()

horor2

Tak nakonec úplně jiný film, než jsem čekal. Tušil jsem, že to nebude ten typ komedie o chudáčkovi a jeho změně apod. Sedlo mi to, ale je jen škoda, že závěr jsem věděl cca po 30 minutách. Jesse Eisenberg byl skvělý stejně tak jako Alessandro Nivola. Zítra si hned půjdu koupit pásek, i když nevím jakou barvu :-) ()

murkl

Velice divný film s vtipnými momenty. Jesse Eisenberd hraje tu samou postavu, kterou hraje ve všech filmech a vůbec mi to nevadí. ()

adamix

Dobrý štart a výborná prvá polovica. Film je sám o sebe vtipný vďaka svojej úprimnosti, predovšetkým vážnym výrazom a hláškami flegmatického Eisenberga. Ďalším pozitívom je aj prvotná pointa poukazujúca na to, že vždy máme čas na zmenu, ktorá nám zásadne dokáže zmeniť každodennú rutinu. Po čase sa začnú diať bizarné veci a do toho sa dostane zvláštna krimi zápletka, ktorá odhalí skupinu karatistov ako sektu, ktorá po nociach zmrzačí samotárov na ulici v presvedčení, že jedného dňa sa prihlásia k nim na kurz. Záver potom uhasí všetky dobré dojmy ale každému to vyústenie príde po chuti inak. Berte to ako zaujímavo poňatú komédiu, ktorá vás povzbudí, ale vo výsledku (asi vo väčšine prípadov) nechá chladnými. Znižujem na 3*. ()