Na začiatku sedemdesiatych rokov minulého storočia sa Spojené štáty ocitli v záplave demonštrácií za ľudské práva. V rovnakej dobe sa jeden mladý černoch s gigantickým afrom (John David Washington) rozhodol rozšíriť rady coloradskej polície. Ron Stallworth bol prvým Afroameričan v tomto zbore. Jeho prijatie malo umlčať čím viac naštvanejšiu černošskú komunitu. Aby  zmien nebolo prive, prevelili Rona do archívu (= oddelenie evidencie dôkazov), kde mal čo najmenej prekážať. Avšak Ronove ambície boli o trošku väčšie. Neustálym tlakom na nadriadených sa mu najskôr podarilo vyzliecť sa z uniformy a v civile sa infiltrovať na politické mítingy „čiernych bratov“. Pretože sa mu nechcelo donášať na svojich blížnych, zdvihol telefón, vytočil číslo Davida Dukea (Topher Grace), miestneho predáka Ku-klux-klanu, a omotal si ho okolo prsta. Presvedčivým spôsobom sa prezentoval ako fanatický vyznávač bielej rasy a David Duke mu na to skočil, a po pár telefonátoch ho vtiahol do štruktúr klanu. Keď bolo treba nasadiť do akcie zapáleného rasistu Rona Stallwortha aj fyzicky, ujal sa tejto role Ronov kolega Flip Zimmerman (Adam Driver), ktorý s nadšením dochádzal na tajné aj verejné stretnutia členov klanu s cieľom získať čo najviac informácií a prekaziť plánované násilné operácie. Znie to neuveriteľne, znie to komicky, skutočne sa to však stalo. (CinemArt SK)

Sashmen13

Film je super, nejsem američan, nemám potřebu řešit rasismus. Nevím jak v minulosti, ale dnes má každý máslo na hlavě a místo toho, aby rozdíly smazávaly, tak je rozmazávají a to platí pro obě strany. ()

StressMode

OK film. Plus že je to pěkně zpracovaný film inspirovaný skutečnou událostí. Ukazuje to negaci extremismu z obou stran, ale je celkem i ke konci jasné za koho se tu kope. Ideál zosobňuje Ron, který ještě postavou Adama Drivera - Flipa působí nejuvěřitelněji. Ale je tam hodně jednorozměrných, stupidních a tvrdohlavých postav, zvlášť u členů KKK. Je to prostě tak zjednodušené pro kontrast. Bez dokumentárního jednostraného závěru by se to obešlo. Pocit stabilních 3 hvězd ne víc. ()

Kivis

Super zápletka. Neuvěřitelné, že ji z velké části psal sám život. I přes dlouhou stopáž dokáže film držet tempo a citlivě prolíná drama, akci a humor. Bohužel je ve filmu pár dialogů, které ocení jen američtí černoši či znalci jejich historie - narážky na různá jména a historické události, které běžnému divákovi ze střední Evropy nic neřeknou. Závěr je k filmu sice našroubován trochu na sílu, ale jo... uznávám, že snaha odepřít divákovi happy end a lehce ho šokovat neskrývanou angažovaností Spikeovi vychází. I když se to určitě dalo udělat i rafinovaněji a jemněji a ne tak na křeč. Pokud jde o hlavní role, mladýmu Washingtonovi tenhle part perfketně sedí a velmi pozitivně mě překvapil Adam Driver - herec, který měl zásadní vliv na můj slabý dojem z nejnovější trilogie SW. ()

Bogrant

Dráždivý a pre mnohých nepohodlný snímok, ktorý sa ale snaží takmer všetky svoje nie dvakrát komfortné témy a situácie poňať v čo najodľahčenejšom a do istej miery aj najzábavnejšom prevedení (s čím ale dosť kontrastujú záverečné reálne zábery v uliciach). V jednu chvíľu to už vyzerá smrteľne vážne a potom sa opäť prepne do ľahkého sarkastického módu a tento neustály kolotoč fuguje nadmieru dobre. A to i s vedomím, že sa nikomu nič závažné nestane, hoci vyhrážok je tu viac než dosť. Ide o provokatívny film, ktorému prospieva Spikeova nadštandartná réžia, spolu s presvedčivým mladým Washingtonom a jeho afrom. ()

Kusbi

Skvělý dobový film, který je navíc dost potřebný i v této době, jak ostatně dokládá úplný závěr filmu. Jediné co mi trochu vadilo bylo místy pomalejší tempo, možná to celkově mohlo být o 15 minut kratší a bylo by to ku prospěchu věci. Nicméně jinak nemám výhrady, příběh pěkně zpracovaný a zejména herecké výkony skvělé (nejlepší byla asi postava Felixe). ()

Janoss98

Perfektní nápad, zpracovaní, herecké výkony. Všechno... Nemám co říct. Vtipné, napínavé, zajímavé, poučné a to všechno není nějak přehnané. Takže 90% ()

Peddro

Film je velmi dobrý a vážím si především Rona Stallwortha, jak se postavil nejen KKK, ale i některým svým kolegům, kteří jej zcela nepřijali. Nicméně vadí mi, jak je to namířený proti Trumpovi. Pokud bych byl občanem USA, tak bych byl členem GOP, nehledě na to, že segregaci podporovali především demokraté, a to až do šedesátých let, kdy v jižanských státech platily Zákony Jima Crowa. Takže namíření proti Trumpovi není fér, a proto jsem zvláště kvůli samotnému závěru, kde dělají z Trumpa rasistu (to, že chtěl zeď, aby zabránil nekontrolovatelné a nelegální migraci, z něho rasistu nedělá), ubral hvězdu. Dávám čtyři za angažovanost Rona Stallwortha  a dobré zpracování jeho příběhu. ()

Little_Sawy

Tak ako tu väčšina názorov už bola, tak aj ja súhlasím že Černošké rody, boli v USA dosť utlačovaný, zneužívaný, nenávidený, zabíjaný len preto, že ich ostatní nenávideli, nevedeli ich prijať medzi seba. Film ma neskutočne bavil, mladý policajt Washington ktorý nastúpil na svoju policajnú hereckú show aby zabránil Ku-Kluk-sklanu s partákom A. Driverom ultačovať a vykorisťovať čierny národ, bol pre mňa celkom špeciál zážitok z celého filmu. ()

MoziMedve

V celku dobře zahraný a natočený film, kterému bych normálně dal 4/5, ale má absolutně horibilní konec. Nebojte není to žádný spoiler, protože to co mám na mysli je po dokončení děje. Někdo z tvůrců považoval za dobrý nápad film zakončit koláží záběrů a aktuálních nepokojů a demonstrací jakoby na nás řval "HELE, DĚJE SE TO ZNOVU". Evidentně si tvůrci myslí, že publikum je banda idiotů co by si to jinak asi neuvědomila. Když se nad tím ale zamyslím, vzhledem k tomu, že " SE TO DĚJE ZNOVU" mají možná pravdu... ()

90125

White power-Black Power-Shit here, America-first-Donald-Trump-Puke there. Téma je silná a dôležitá, náckovia rastú všade na svete vrátane Slovenska, ale tento film mňa moc nechytil. Tie afro-hér-katy boli lovely, ale inak BlacKkKlansman moc neobstál ani ako policajný thriler, ani ako komédia. Dosť som sa nudil. Príliš okaté okopávanie Donalda Trumpa (bodaj by ho trafili do gúl poriadne !) sa mi nezdalo moc chytré. Film nemá spád, ani napätie, pretože z kukluksklaňákov nešiel vôbec strach. A fakt sranda bola asi len keď nigrocop pri fotení objal dvoch náckov a tých z toho skoro vykotilo. Skrátka, staré dobré Mississippi burning to stále istí. Vďaka aspoň za to ELP v závere. Za tento Blackbuster len slabšie tri***. 62 % ()

Matevoj

Filmů týkajících se KKK je hodně málo a ještě méně je těch jako tenhle! Drama se mísí s humorem, místy až opravdu černým humorem. Je to zároveň dost silné a hlavně aktuální téma, které by se mělo řešit. Byl jsem celkem překvapen, že se v hlavní roli objevil Adam Driver, ale vedl si skvěle! Takový křik a nenávist nedokáže, jen tak někdo napodobit. Jsem rád, že se dokázalo námět, tak dobře zpracovat. Skvělý nápad na film! ()

Parisienne09

Černý policajt Ron se infiltruje do buňky kukluxklanu v Colorado Springs. Protože je inteligentní, je taky hodně vtipnej a jeho noví “kámoši” v kkk klubu mu skoro na všechno skočí. Ronovi vydatně pomáhá jeho kolega detektiv - pro změnu žid. Kluci si v téhle neobvyklé práci v utajení užívají dost legrace. Ovšem postupně atmosféra začíná houstnout. Hlavní hrdina filmu je skvělej frajer, kterému fandíte hned od začátku nejen proto, že má fantastický háro. Výborný příběh založený na skutečné události, skvělé dialogy, dobrý spád, výkony herců také. Prostě a fucking good piece of shit:-) Teda až do konce mi celé dílo přišlo v perfektní harmonii včetně občas trefných angažovaných hlášek - narážek na Trumpa. Myslím, že ve finále to Spike Lee s tou angažovaností přehnal, nebylo to nutné. ()

mellon.a

Mělo to být o hodinu kratší, mělo to být na konci napínavější a celé to mělo být vtipnější. A nemělo se to tvářit, jako že to odsuzuje rasismus bílý i černý, protože tak to v tomto filmu není. ()

Kacenka_73

Strašně, strašně dlouhej film… základní myšlenka je opravdu skvělá, místy jsem se moc bavila, místy byla napnutá… herecké výkony byly dost dobré… když ale shrnu film jako celek, dívat se na něj doma v televizi, sotva bych vydržela do půlky. ()

RUJA

Pro mě příliš doslovné, vyděračské a místy prostě jen divné. Světlým bodem filmu je pro mě civilní výkon Adama Drivera. ()

Film Christophera Nolana našel hvězdu

Film Christophera Nolana našel hvězdu

20.03.2019

O novém filmu Christophera Nolana (Interstellar, Dunkirk) až doposud nebylo moc co psát. Některé zdroje snímek přirovnávaly duchem k Na sever severozápadní linkou a Počátku, tahle porovnání už ale… (viac)

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (viac)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz