Ženská na vrchole

• Česko Ženská na vrcholu (viac)

Trošku svojrázna, nezadaná majiteľka biokaviarne Helena (Anna Polívková) odchádza na popud svojej tety Ely (Jana Krausová) s osemročným synom Mikulášom stráviť advent v pokoji na horách. Vďaka vlastnej roztržitosti či hre osudu sa však namiesto luxusného hotela ocitá vo vysokohorskej chate Samota, kde horal Richard (Martin Dejdar) sprostredkúva adrenalínové športy. Samotár žije so svojou malou dcérkou Zuzkou a veľmi spoločenským bratom Mišom (Marek Němec), uznávaným členom horskej služby, milovníkom žien a zábavy. Helena netuší, že v rovnakú dobu sa jej milujúca matka (Jana Preissová) rozhodne prinútiť protestujúceho otca (Bolek Polívka), aby sa vydali na hory tiež. Sú predsa Vianoce a rodina musí byť spolu! Vysnívaný odpočinok a pohoda sa pre Helenu menia v nečakané dobrodružstvo aj vďaka tomu, že malá Zuza považuje Pražákov za nechutných votrelcov, zatiaľčo malý Mikuláš sa chce stať, tak ako Richard s Mišom, ozajstným horalom. Partia sa v snehom zapadnutej Samotke rozhodne nudiť nebude. (Continental film)

Jindra_S odpad!

Myslím, že film by neměl zapadnout, ale měli by si ho pouštět studenti na FAMU. Od prvních okamžiků jsem přemýšlel, proč je film tak nezajímavý - herci jsou přeci známí a relativně dobří, scénář předvídatelný, ale to se dá u romatické komedie čekat, postavy většinou nedělají absolutně stupidní věci a stejně.... Něco jako když zahlédnete Modrý kód nebo jiný seriál - je to taková výplň času mezi reklamami. V pozadí scén jde "slyšet" šustění papíru scénáře - tohle bylo nějak napsáno a tak se to tak formálně zahrálo. Třeba ve scénáři je "otec sabotuje odjezd" a Polívka zahraje sabotování odjezdu - ani extra humorně ani špatně, ale jako herecké cvičení s 10 minutami na přípravu. Po polovině filmu jsem to zabalil - prostě už to bylo tak nezajímavé a nudné, že jsem to nakonec nedal. ()

Melodrama

a tak jo, nebylo to špatný, ani to nebylo trapný jako jsou některý český komedie. Dá se na to dívat, hlavně kvůli skvělému výkonu A. Polívkové. Je to o něco horší než Špindl 1, ten bykl o něco vtipnější. Tady vlastně nebylo vtipné nic, ale zároveň ani trapné :-) ()

hori14

Dávám dvě hvězdy jen za krásné panorama Vysokých Tater. Nicméně film... béčkový, nezáživný, nudný, utahaný a o ničem. Pro mě jako fanouška Bolka Polívky si myslím, že role v tomto filmu pro něj byla zcela zbytečná... ()

awerto odpad!

Mam rad Polivkovu i jej fotrika. Ale akonahle Krausova pouzila, coby Mgr. slovo botomie miesto lobotomie, tak som sa prelakol, ze toto asi nebude ani chytre, ani vtipne. A mal som pravdu. V Tatrach recepcna so silnym ceskym prizvukom parodovala slovensku rec. No, ale to su len malickosti. Najviac uveritelny bol Nemec, ale inak herecke vykony ako z prvej citacej skusky. Velka skoda, lebo napad na komediu, sice okopceny, ale tuto je to velky spatny. Spatny casting, spatna rezie a obycajne kvalitni herci obnazeny spatnou klapkou ()

bonscott odpad!

To snad nemyslíte vážně! Pokud někdo tomuto filmu dá 1 hvězdu za přírodu, jsem schopen malilinko pochopit. Ostatní je stoka blbosti a amatérismu. Jak hluboko ješté musí spadnout folmové řemeslo u nás? Dokud se najdou firmy a subjekty, který to zaplatí, tak tohle peklo neskončí. Bůh ochraňuj české filmaře ()

vopajslikova

Neslané,nemastné a hlavně nevtipné, děti hrozné. Místy jsem se přistihla, že nesleduji děj, jak to bylo plytké. Škoda, protože tam hrají jinak výborní herci, mí oblíbení. ()

A161729

Nevím bylo to slabé ale na poměry těch sraček co se dnes točí to docela ušlo.Jednoduchá oddechovka u které člověk nemusí přemýšlet. ()

Mermaidee

Obsazení znělo dost slibně, námět vypadal docela dobře, i usadila jsem se v křesle s tím, že si po dlooooouhe době udělám příjemný odpoledne u telky. Koukala jsem, koukala a najednou koukám, že koukám do mobilu. Odložila jsem ho, že se prostě akorát musím víc soustředit, "zřejmě už ani neumím sledovat film", hledala jsem vinu u sebe. Děj se pořád posouval dost předvídatelně, tak jsem si stihla všimnout, že je na poličkách prach. "To mě nezabije, to utřít", vstala jsem a došla pro prachovku. Při utírání mi došlo, že jsou na koberci trochu drobky. "Ty tam přece nenecháš, ne?" Oslovila jsem se v duchu a šla pro vysavač. "Zastavovat film nebudu, na těch pár minut..." Vypnula jsem vysavač a ve filmu se tak nějak pořád nic nedělo. Trochu Snowboarďáci, trochu Poledňáková. Nebudu to natahovat, mám uklizenej byt, takže fakt nejsem odpočatá, jen dost zklamaná. Všichni se sice snažili, ale to často nestačí, takže jedinej s čistým stitem je kameraman. A sexisticky vtipky byly docela zbytecny. Navic ten, kterej mel byt pilirem celyho filmu nakonec zkazili. Hezká horolezkyně totiž dosahuje vrcholu už v základním táboře, ne za jeho branou. To postrádá logiku. Hezkej víkend i Vám. ()

Thamilka

Film byl prakticky o ničem, nebylo se tam ani ničemu smát a ani se dojímat... Romantická dvojice v podání Polívkové a Dejdara u mě prostě nefunguje. Žádné jiskření nebo něco podobného se nekonalo. Možná prostě vyměnit jednoho z herců a bude líp. Dávám dvě hvězdičky a i ty už jsou dost... ()

Kofola55

Další z českých filmů, který je absolutně nudný. Myslel jsem si, že kdyź tam hraje Polívková a Polívka, bude to stát za to, ale omyl je pravdou. Jednu hvězdu za záběry nádherných Tater. Tento film už víckrát ne. ()

Ornament

Rodinný film, kterému pokulhával scénář, ale svoji úlohu v současném světě plném oplzlých filmů bezesporu splnil. Hlavní hvězda filmu Anna Polívková mi v roli moc neseděla, naopak její mužský protějšek Martin Dejdar podal jeden ze svých nejlepších výkonů ve filmu vůbec. Výhrady bych měl i k představitelce dětské role, ale můj soud může být velice subjektivní. Snímek je milý, úsměvný, nekonfliktní... Český... A kdyby se takových točilo více, vůbec bych se nezlobil... ()

jaHanicka

Příjemně koukatelná nenáročná oddychovka. Velký umění nikdo nečekal, takže cajk, z českých "romantických komedií" posledních let řadím mezi ty lepší. ()