Ženská na vrchole

• Česko Ženská na vrcholu (viac)

Trošku svojrázna, nezadaná majiteľka biokaviarne Helena (Anna Polívková) odchádza na popud svojej tety Ely (Jana Krausová) s osemročným synom Mikulášom stráviť advent v pokoji na horách. Vďaka vlastnej roztržitosti či hre osudu sa však namiesto luxusného hotela ocitá vo vysokohorskej chate Samota, kde horal Richard (Martin Dejdar) sprostredkúva adrenalínové športy. Samotár žije so svojou malou dcérkou Zuzkou a veľmi spoločenským bratom Mišom (Marek Němec), uznávaným členom horskej služby, milovníkom žien a zábavy. Helena netuší, že v rovnakú dobu sa jej milujúca matka (Jana Preissová) rozhodne prinútiť protestujúceho otca (Bolek Polívka), aby sa vydali na hory tiež. Sú predsa Vianoce a rodina musí byť spolu! Vysnívaný odpočinok a pohoda sa pre Helenu menia v nečakané dobrodružstvo aj vďaka tomu, že malá Zuza považuje Pražákov za nechutných votrelcov, zatiaľčo malý Mikuláš sa chce stať, tak ako Richard s Mišom, ozajstným horalom. Partia sa v snehom zapadnutej Samotke rozhodne nudiť nebude. (Continental film)

ArdeliaLortz odpad!

Žena v průseru.... Škoda, že se Bolek a Anička setkali před kamerou za tak tragických okolností :( A nezachrání to ani duo Krausová a Preissová. Nedoporučuji ani k žehlení. ()

dchvalda

Zlatý střed, oddechová "popracovní" komedie co nám aspoň ukáže sníh, kterého posledních pár let moc není. Film neudělá díru do světa ale ani neurazí. Dávám 50%+ takže 3 hvězdy. ()

alesandro2 odpad!

Takže to by jsme měli: Bezva ženská na krku (s nerudným hrobníkem), Ženská na vrcholu (s nerudným horalem). Teď, s odstupem jednoho roku, očekávám: Ženská na vodě (s nerudným kormidelníkem), Ženská na suchu (s nerudným finančníkem) a Ženská na šrot (s nerudným majitelem sběrných surovin)! ()

bratr_jezek

Zavedl bych novou kategorii pro český film - úsměvný film. Nechci psát směšný, ale komedie to není a do romantiky to má taky dost daleko. Nevím co připadá scénáristkám z filmu romantické. Že má hlavní hrdinka (Polívková) každý rok pokažené Vánoce? Že za tím stojí biologický otec, který nedrží své sliby o návratu? Že místo nobl hotelu skončí v rozpadající se horské chatě? Že jí balí mladý záchranář (Němec), ale ona pokukuje po jeho starším, nerudnějším bratrovi (Dejdar)? A podobně divně si dámy představují i komedii. Dvě děti, kdy dívka je ošlehaná horalka vychovaná jako kluk a kluk je ňouma, co neudrží ani sekerku? Nešikovnost a veganství hlavní hrdinky? Prazvláštní rodiče (Polívka, Preissová), kdy každý jejich vstup do filmu působí spíš rušivě a nikam film neposouvá? Nebo snad jeden bláznivý pacient, co se filmem mihne? Trochu přitlačit na pilu a udělat z toho třeba drama, bylo by lépe. Komedii radši napsat jinak... ()

czprava

Slovenský romanťák s Dejdarem a Ančou Polívkovou mě nejdřív maličko nudil, ale vydržel jsem a nakonec to dotáhl až do konce. U obrazovky mě držely úžasné exteriéry i neateliérová Samota, naopak scénky z Prahy byly spíš trapné, než humorné. Krausová tam žužlá vaping pen a přiznává se k tomu, že je vykopávkou, Polívka s Preissovou trapně vtipkují a improvizují. No nic ve zlém, jsou to všechno fachmani, ale mají to fakt zapotřebí na stará kolena takto vyplňovat hluchá místa ve scénáři? Aničku mám rád, je to takový vděčný herecký poděs a zahraje téměř všechno, a zpravidla s trapného frigidního scénáře vyždíme maximum a herectvím to posune někam na hranu určité koukatelnosti. Ještě, že to hrála ONA, jinak to byl propadák noci. Scénář až moc unile fádní, už několikrát v česko slovenském filmu propraný, ale budiž tedy z hlediska romantiky, dejme tomu. Tři hvězdy ode mě za herecké výkony Anče Polívky, profi Dejdarovinu a fakt reálné úžasné exteriéry. ()

Zdenka23

Velmi nenáročná komedie z krásného horského prostředí Tater. Je to sice prvoplánové a je vidět, že natáčení v horském terénu bylo těžké, tak se asi vzaly záběry " na první dobrou". Nicméně je to pohodová, oddychová komedie s vánoční tématikou, milým chlapcem a sem tam povedený vtípek. Vsadit na Dejdara a Polívkovou, bylo dobré rozhodnutí, oba jsou to velmi dobří herci. Též dvojka Polívka a Preissová fungovala fajn. Rozhodně tento film řadím mezi lepší české zimní filmy. Dala bych tři hvězdy, ta čtvrtá je za ty nádherné Tatry. ()

Van_Stajpen

Těšil jsem se na film, především kvůli exteriérům, které tak dobře znám, ale nic. Naprostá nuda a kdyby se nebylo na co dívat (Tatry) asi by to byl první český film, který jsem nedokoukal... Dejdar byl naprosto neuvěřitelný... vůbec mu role nesedla. Měli tam dát nějaký více horský typ... a Polívková? Já té ženské bohužel půlku slov nerozumím.. hvězda za Chopok ()

Calabria

Sry, ale tento film se zkrátka dost nepovedl. Komediálně i romanticky byl velmi slabý, i režijně docela špatně. Kamerově až úplné fiasko. Rodina Heleny tam vlastně vůbec nemusela dějově být. Nechápu tento počin, je to teda práce začátečníků, ale i tak jsem studentské filmy viděl na jiné úrovni... ()

Liron

Anně P. to tam dost sluší a vždycky jsem si přála zajet na lyžích až do hospody k výčepu. Dejdar měl hrát drsného chlapáka, tak jo, ale je už prostě na milostné tokání starý. Problémem je scénář. Já chci vánoční komedii, mně nevadí otřepané téma, ale potom chci vidět něco milého a vtipného, takže se zase kouknu na Hotel Modrá hvězda. Plusem je určitě Bolek Polívka a Jana Preissová. ()

Monicina

Pekné prostredie, zaujímavý námet. Avšak príšerný scénar a ani skvelá Polívková a Dejdar nemali šancu to zvládnuť. A ten záver bol, akoby utrhnutý a nedokončený. A bohužiaľ, ani Preissová s Polívkom to nedali dobre, boli umelý. ()

Jirkacek

K tomu, abych se podíval na snímek Ženská na vrcholu z roku 2019 jsem využil nabídku společnosti NETFLIX a tak se jednoho večera tato česká komedie objevila na obrazovce naší korejské televize. Na začátku jsme se seznámili s trochu svéráznou svobodnou matkou, úspěšnou majitelka biokavárny Helenou (Anna Polívková), která odjela na popud své tety Ely (Jana Krausová) s nadšeným osmiletým synem Mikulášem strávit advent na horách, aby se tak vyhnula svému citovému problému. Díky své roztržitosti a hře osudu se ocitla ve vysokohorské chatě Samota. Tam potkala dva muže, ač o žádné seznamování opravdu nestála, osud sehrál svoje. Jedním byl horal a milovník adrenalinových sportů Richard (Martin Dejdar) a druhým jeho bratr (Marek Němec), vážený člen horské služby, ale hlavně milovník žen a zábavy. Tahle nesourodá partička se ve sněhem zapadané Samotě rozhodně nenudila. A to Helena ještě netušila, že její starostlivá milující matka (Jana Preissová) donutila protestujícího otce (Bolek Polívka), aby vyrazili na hory za nimi. Jsou Vánoce a rodina musí být přece pohromadě! Právě tato naposled zmíněná dvojice sehrála jakési druhé housle v rámci pobavení diváka, nicméně i komplikované vztahy mezi Helenou a dvojicí mužů mne dokázaly rozesmát, takže jsem se až do konce 109 minut dlouhého filmu nenudil. Největší legrace byla, když se Helena s kamarádkou opila a obě skončily u svých budoucích lásek. A jak to celé dopadlo ? Samozřejmě dobře, ale podrobnosti si nechám pro sebe. Na závěr bych ocenil i mnoho atraktivních záběrů na horách a dalších exteriérech. Suma sumárum, snímek Ženská na vrcholu ode mne získal tři vrcholné hvězdy ***. ()

Montmorency odpad!

Padesátá pátá komedie o vánocích na horách  - stupidní scénáře zůstávají,  odměňuji se Krkonoše a Tatry. Vše již bylo napsáno,  takže si to ušetřím.....dát aspoň 1* za pani Preissovou, kterou jsem po dlouhé době ráda viděla, je prostě málo ()

Marcimor

Film, který ani nemusíte moc sledovat, protože se v něm skoro nic neděje. A to, co se děje, se děje pořád dokola, takže vám např. při vaření, žehlení nebo jiných domácích pracích nic neuteče. Vlastně ideální "televizní vata". Abych jenom nehaněl - prostředí "trafostanice" Samota a okolí je super, dějová linka rodiny Polívka, Preissová, Krausová vč. infiltrovaného pacienta psychiatrické kliniky propuštěného na svátky mě vážně docela bavila :-) Na více jak 50% to ale není. A na 3 hvězdy také ne. Škoda. ()