Otaku ni koi wa muzukašii

• Japonsko ヲタクに恋は難しい (viac)
TV spot

Hlavní postavy této romantické komedie jsou roztržitá Narumi a flegmatický Hirotaka. Oba se poprvé od střední školy nevědomky potkávají ve stejné práci a při té příležitosti si domluví schůzku, aby popili a porozprávěli o starých časech. Slovo dá slovo, přeskočí jiskra a zanedlouho se z nich stává pár. Ona skrytá milovnice cosplayů a zapřísáhlá fujoshi, on tajně závislý videohráč a fanatický otaku. Je možné, aby jejich vztah fungoval? (Scalpelexis)

TV spot

Terezinka198

Byla jsem mile překvapena, že skutečně existuje kvalitní anime s romantikou a hravým dějem i v "dospěláckém" prostředí. Jasně, jsou pořád dětmi ve svém nitru, ale bylo to milé pohlazení pro mou duši. Líbilo se mi, jak pojali i romantickou stránku příběhu, kdy se netlačilo moc na pilu a vztahy zde působí realisticky. Postavy byly sympatické a zábavné. Jejich příběh jsem si užila a doufám, že třeba někdy bude pokračování. 9/10 ()

RoyBatty444

Veselé anime o dospelých otaku a ich vzťahu z pracovného prostredia. Ona závislá na anime a mange on hráč video hier. Okrem toho sú priatelia z detstva. Dobre to odsýpa a je tam pár veselých príhod hlavne vyvolaných ich vášňou a snahou sa zblížiť. Je to milo úprimné a párik kolegov/priateľov vnáša tiež oživenie. Animácia je strohá ale neurazí. Je nutné poznať otaku (anime mangaWiki, Ranker, BondLingo) terminológiu. Čo stále vadí je tá odťažitosť. Zamítnuté tagy: dódžinši, úradník, fužoši (fujoshi). ()

Scalpelexis

Velmi milá záležitost, která určitě uhrane osobám s podobnými zájmy jako mají hlavní postavy. Seriál sám o sobě je drobnou sondou do života lidí, kteří stále i v dospělosti se věnují hrám a koníčkům spjaté s anime kulturou; pojednává o tom, jak to působí na jejich charaktery a socializaci s ostatními. Co nejde nepochválit je vítaná svěžest a odlišné prostředí od klasických školních romcomů, protože i když jsou hrdinové láskou ne zrovna políbení, nedělají z toho až takové drama a řeší úskalí věcně a přirozeně dospěle. Po většinu času jsme svědky života 2 párů: Jeden od začátku pospolitý a druhý, který k sobě teprve hledá cestu. Drobnému porovnávání se nevyhneme, ale jak jsem zpočátku fandil ústřednímu, formujícímu duu Hirotaky a Narumi, nekonečné a romantické kočkování Hanako a Taroua mi bylo sympatičtější každým dílem, zatímco vztahu prvně jmenovaných docházela mírně šťáva a nápady. Jistě, celou dobu se to veze na referencích k otaku kultuře a o tom, jak hlavně Narumi a Hirotaka se nedokáží popasovat být "normálními", ale časem se posun v jejich vztahu mírně zadrhl a i když to stále sršelo milým vtipem, doufal jsem v něco mírně..akčnějšího, dramatičtějšího, rozhodnějšího. Hanako s Tarouem zkrátka měli v sobě víc života a chuti a byl bych nejspíš vděčnější, kdybych mohl sledovat hlavně je. Tak či onak, ona již zmíněná civilizovanost a dospělost je alfou a omegou příběhu. Žádné děti, jejichž rodiče jsou magicky neustále pryč a dětičky mají nekonečno peněz. Žádné chození kolem horké kaše a neschopnost se vymáčknout. V tomhle ohledu je Wotakoi neskutečně sympatický a s tím, jak splývajíce a otevřeně skončil, mi nebude vadit jeho pokračování. Za sympatickou podívanou těchto otaku dám slabší 4* a bez jakéhokoliv špatného svědomí doporučím těm, kterým k tomuto tématu mají blízko. ()

Zíza

Bavila jsem se. A viděla se v tom (a teď to nemyslím kvůli oblíbeném žánru Narumi a Hanako). Taky jsem na to koukala se svým již-bývalým-otaku manželem. O to větší zábava to byla. Noitaminu mám ráda, protože se opravdu snaží vysílat seriály zaměřené na starší publikum a tohle anime jedním takovým dílkem je. Celé to dávalo smysl. Postavy se držely svých rolí a nevybočovaly – hlavně nebyly přehnané, přestože byly otaku. Možná to nebude bavit tolik ty, kteří o otaku subkultuře nic nevědí, jsou prostě trochu jako Naoja, Hirotakův mladší bratr, mimo mísu, ale přesto mohou najít zalíbení v roztomilosti některých postav, komediální stránce a dvou dospělých vztazích, pardon jaoistky, mezi mužem a ženou. Doufám, že bude další série. Slabší 4*. ()

Starletka

Romantická komedie, která není zasazená do prostředí střední školy? To se hned tak nevidí. Nuže jedná se o velmi příjemnou záležitost, která atmosférou, animací i stylem připomíná Gekkan Shoujo Nozaki-kun. I postavy jsou sympatické, opening s endingem moc pěkné, humor funguje, mezi hlavním párem to pěkně jiskří a vůbec to celé působí velice dospěle a jako ze života. 8,5/10 ()