Genshiken vyhrá povolenie predajcu na prichádzajúcom ComiFese. S novými členmi začínajú prípravy nového doujinshi a riešia obvyklé starosti s tým spojené. Ogiue ako nová členka vymýšľa a kreslí príbeh. A všetko sa komplikuje.
Ako aj v predchádzajúcej sérii Genshiken sa opäť stretávame s bandou japonských vyznávačov všetkého kresleného či animovaného a ich každodenným životom. Avšak s pribúdajúcim vekom je to stále ťažšie a ťažšie. (mortymer)

Palisander

Ogiue veľmi fajn, Saki-chan troška skrotla, ale rozhodne sa nestratí. Zvyšok partie stále veľmi reálne nemastný neslaný, no tak to má byť. Návšteva z USA mi prišla ako z iného seriálu. Nesadlo mi to tam. Ale na zmesi anglicko-japonských prízvukov sa pobaviť dalo :-). Natočiť dve série zábavného seriálu o nude každodenného života však evidentne nie je žiadna sranda. Bonusové "Ramen Angel Pretty Menma" by snáď ani nemalo byť zaradené medzi anime. Pár statických obrázkov so zvukom. A aj obsahovo biedny podpriemer. ()

Tsuki

Oproti první sérii možná víc dějový, což je plus, jenže naopak se zdálo, že nenabízí tolik vhledů do světa otaku, jako první série. Ať už první série, tak druhá série mě ve výsledku vůbec nezaujaly tolik, jak bych očekávala. ~(2,8)~ ()

Lettanea

Je to iné... iné... Čo viac k tomu povedať. Na začiatku som si mylslel že si Madarameho nikdy neobľúbim, mýlil som sa. A po tom ako som sa namotal aj na mangu (ktorá mimochodom stále vychádza) začínam Madaramemu vážne závidieť, keďže to vyzerá že dostane tú pravú ženskú ktorá spĺňa jeho chute.SPOILER Máme nádej, loliconi! :3 (hádam už viete kto to je ;) ) SPOILER Aspoň chvíľkovo povzbudivý sen :D ()

Nin

Na anime poměry velmi střízlivý a velmi zajímavý pohled na život mladých japonských otaku. Oproti první řadě bych řekl o něco zajímavější děj (společný manga projekt + těžké shánění práce) a větší důraz na vývoj (většinou určité "dospění") postav. Jeden z nejsympatičtějších prvků celého seriálu jsou právě ty postavy, které ať už se dostanou do všemožných situací, vždy si zachovají svou lůzrovost a tím opravdovost - hrozně moc by chtěli být jako jejich anime hrdinové, ale prostě to nejde. Moc dobře vědí, že těžší než slepit manga figurku nebo udělat rekord v bojové hře, je získat holku a najít si práci. Vynikající anime. (8/10) ()

Idaho

Teprve druhá řada Genshikenu mi dala odpověď na to, co mi chybělo v první řadě a zároveň přebývalo v druhé řadě. Plus: v druhé řadě je více důraz na osobní vztahy mezi mužskými a ženskými otaku. Mínus: fanservis, který v první řadě díkybohu nebyl, opravdu podle mě do tohoto seriálu nepatří. 80 % ()