Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (Cinemart SK)

lex85

škoda že nemohu dát 3,5 hvězdy. Ale tento film je opravdu dobrý zástupce cyber punku. Upřímě jsem ani nečěkal tak dobrou zápletku a velmi dobré scény. určitě doporučuji ()

Zalesak92

Bez toho, aniž bych shlédnul trailer či přečetl zdejší komentáře a glosy, šel jsem na tento film do kina bez sebemenšího očekávání se skrytou nadějí, že uvidím po delší době kvalitní směs sci-fi, akce a thrilleru. Nulové očekávání pramenilo i z mých minulých zkušeností, kdy jsem poblázněn zdejším "Hypem" typu Logan či revival Blade Runnera šel na film naplněn touhou po kvalitním filmovém soustu, čehož se mi bohužel v případě těchto zmiňových filmů nedostalo... K samotnému filmu- i když to nepovažuji jako jednoznačné pozitivum, svým způsobem naprosto neznámí herci a herečky ve mně bohužel prvoplánově a s mnohými předsudky napovídali, že se nebude jednat o bůhví jaký blockbuster a zjednodušeně řečeno i "lepší" film. O to více překvapen jsem byl po shlédnutí, dovolím si nyní říci, pro mě, příjemného překvapení a kandidáta pro film roku 2018. Jemné, nenucené aranžmá digitálně-elektronické budoucnosti, v níž téměř bez zásahu lidské autority vládne světu AI inteligence, je pro mě zdaleka nejlepší mezi sci-fi podobnými kousky. K tomu zvukový background, který dle mého názoru se s postupnou gradací zápletky filmu stále více rozvíjel a nabýval na intezitě, nepochybně "nakopával" spád dopředu. Film může místy působit grotesktně, zvláště v některých akčních scénách, viz např. arsenál, kterým disponuje hlavní zástupce nanobotů je sice originální, ale nepříliš ladící s koncepcí celkové vízáže (smrtící kýchnutí je cool, ale spíše pro hodně béčkový až céčkový film). Co je však dle mého zásadní je fakt, že se nejedná o pouze sci-fi akčňák, velmi originálně pojatý, ale obsahuje dva zásadní znaky, které jsou zkrátka ve filmech tohoto žánru velmi žádané a dokáží přitáhnout širší obecenstvo. 1) úspěšně dotažená pomsta, k jejímuž dokončení musí hlavní hrdina zneškodnit bezpočet protivníků, aby nakonec dosáhl svého uspokojení a pomstil tak smrt nejmilovanější osoby 2) člověk vs. uměla inteligence/roboti- nahradí nás v budoucnu roboti s umělou inteligencí a budou pro nás takovou hrozbou, že nás vyhladí? Oba tyto výše zmíněné body film obsahuje a na rozdíl od ostatních filmů a scénářů zodpovídá otázku hlavního hrdiny, který nedokázal pochopit, "proč se někteří lidé dobrovolně vymaňují z reality všedních dní a jsou zcela závislí na virtuální realitě a žijí pouze v ní ?" a to velmi zcela blow-mind koncem... 90%! ()

BStone

Akční sci-fi béčko jaké si dám tedy líbit. Béčko v tomto případě neznamená, že jako slabší, naopak film se velice povedl, ať už po stránce vizuální nebo obsahové. Závěr dává mnoha scénám celkem jiný rozměr. 80% ()

Marlowe

Jednoduché a přitom chytré a ještě divácky atraktivní. Zajímavá myšlenka, která tu sice v jiných podobách už byla, ale zde je rozvedena směrem k akci a objevování nových souvislostí. Akční scény jsou promakané a hudební doporvod skutečně doporovází film, aby v okamžicích, kdy se příběh potřebuje odpočinout sám razil cestu, vypadá to jako to béčko, ale chutná to jako áčko a to hodně vydařené ačko. ()

VincentB.

Skvelé scifičko od začiatku do konca. Pričom koniec zaradil tento film medzi tie nadpriemerné. Divák čaká a predpokladá kto je za tým ale je to len falošná stopa a na konci je viac menej prekvapený. Samozrejme o žiadny detektívny zvrat. To ale nevadí lebo v rámci tohto žánru je to dostatočné nato, aby divák zažil katarziu a vznikla v ňom filozofická otázka. Hodnotím 85%. ()

d-nao

Konečne po x rokoch normálne sci-fi, kde netrčí Iron-manovi z prdele kapitán Dement, či podobný odpad!. Takto si predstavujem presne budúcnosť superčloveka a nie tie komiksové klišé, z ktorých sa dnes idú všetci po.. len preto, že to je módna vlna. ()

majorzeman13

Nadprůměrný akční-sci-fi-thriller ! Dle mne milé překvapení roku !? Kdo by taky nechtěl takový STEM,že? Jojo ,jak se říká za málo pěněz dost dobrá zábava!! Nekonvenční,nápadité sci-fi roku !? Skvělé akční-sci-fi béčko. ()

teekanee

O filmu jsem záměrně nevěděl skoro nic, když sem přišel do kina, ani trailer jsem neviděl. O to více jsem byl překvapen velkou kvalitou tohoto snímku. Film vizuálně vypadá opravdu skvěle, až moc dobře na to, že je natočen za pár šupů. Dále mě velice zaujali hrátky s kamerou při akčních scénách, které jsou jednoduše skvělé. Krvavost a brutalita tu nepůsobí vůbec nemístně, ale jen podtrhují skvělou atmosféru načrtnutého sci-fi světa. Logan Marshall-Green, mně donedávna absolutně neznámý herec hraje opravdu dobře, hlavní lidský záporák je opravdu slizkej a od pohledu nesympatickej, což je jen dobře a závěrečná pointa s netradičním koncem je už jen třešnička na tomhle zatraceně dobře upečeným dortu. 83% ()

doMchek

Človek je viac než súhrn jeho častí - a to robot (ai) nikdy nespracuje do pochopenia. Film je vo svojom smiechu cez slzy svieži, odvážny a hlboký v odkaze. ()

GeorginaAnne

Vůbec jsem nečekala, že to bude tak dobré! Hodně mě to překvapilo a dá se říct, že i potěšilo. Už dlouho jsem neviděla tak povedený film. Logana znám už ze Sand Castlu takže jsem věděla, co na mě v hlavní roli bude čekat a přesto jsem překvapená, co všechno ten chlap dokáže zahrát. Určitě bych tomu neříkala Horor, Sci-Fi je to jen v podtextu, rozhodně od toho neočekávejte efekty jako třeba v Ghost in the Shell. Pokud se zajímáte o kameru tak se Vám určitě bude líbit styl jakým jsou některé scény natočeny, kdy kamera kopíruje pohyb hlavní postavy, což vypadá vážně skvěle... Jak už bylo v některých komentářích zmíněno tak vývoj hlavního hrdiny po psychologické stránce (po tom, co přežil autonehodu, vzápětí mu zabili manželku a z něj udělali kvadruplegika) je ve filmu vidět řekněme cca 5 minut a i to je možná moc (ale dá se to jednoduše prominout). Náš hlavní hrdina Grey Trace je během okamžiku vrhnut do drsného boje s pomocí STEM, který jak se vzápětí ukáže je velmi dobrým pomocníkem ale i také něčím mnohem víc. ()

Beginek87

No, zahrané to teda dobře nebylo. Ne a ne a ne. A to vlastně vůbec od nikoho. Námět peckovej, téma mě vážně bavilo, ale kurva ti neherci. Tu poslední hvězdu tam prostě neprotlačím. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz