Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (Cinemart SK)

Janoss98

Sci-fi osobně moc nemusím, ale vyjímky (jak je známo) potvrzují pravidlo. No a Upgrade je právě ta vyjímka. Super pokoukání z ,,ne tak´´ vzdálené budoucnosti. Kdo ví, jestli něco takového nebude jednou v budoucnu problém haha :) 85% ()

Dandirion

To je moje meducína, tohle jsem potřeboval. Svižná a nenáročná akční podívaná, a ikdyž to stálo pár peněz, tak to lacině nepůsobí. Film kterej nebude oceňován a nebude v učebnicích na filmových školách, ale rozhodně si ho čas od času pustím a jen tak neomrzí. ()

Sa.sa

Zatraceně dobrý film se super pointou a vyvrcholením na konci... Jj přesně ukazuje jaké to je když člověk dá kontrolu umělé inteligenci... No co sice přišel o tělo, ale mysl měl svobodnou... ()

babuška

Ještě že jsem se na to koukal doma v klidu a né někde venku, protože by mi buď do huby vlétali mouchy a nebo mi do ní moh někdo nacikat, ten konec jsem nečekal, ale kdo ví čip beztak bude za pár let mít každej, nebo néé ()

Frenk

Jen těžko bych hledal něco, za co bych musel filmu strhnout hvězdičku. Akční scény jsou tak zatraceně precizní. Celé to uteklo tak rychle, že jsem si to musel pustit znovu. Zábavná brutalita v některých scénách jen upevňuje snímek v horních hororových pozicích, i když se o horor vlasně úplně nejedná. ()

Geronimo7

Neznámí herci co neumí být uvěřitelní, levný scénář, nezáživný děj o pomstě, občasné gore scény. 80%? To snad nemůžete myslet vážně!! LOL Ještě když si pročítám "originální" a "chytré" recenze ostatních Čecháčků. Fakt se nestačím divit, kam jsme to mentálně dotáhli. Už se ani neumíme normálně a dospěle vyjadřovat. Fujtabl. Filmu dávám 2/5, docela zklamání, a to jsem velký filmový nadšenec. ()

Lady_Lea

Wow. Mám ráda hry, mám ráda cyberpunk, baví mě podobný druh sci-fi... Ale tohle vůbec nefungovalo. Celé to na mě působilo tak strašně ploše, staticky, absolutně to ve mně nevyvolalo žádné emoce (ani v závěru). Kvalita obrazu, vizuální a technická stránka ok, ale chyběla tomu duše. Nemůžu říct, že bych se nudila... Ale asi jen proto, že jsem byla pohlcená snahou zjistit, co mi na tom nesedí. Na začátku to byla jednoznačně nepřirozená a hodně rušivá kamera a neuvěřitelné repliky a chování Greye a Ahsy. A někdy v druhé půlce mi došlo, že koukám na zfilmovanou počítačovou hru (ve všech směrech - od kamery přes komentář a plnění misí až po Greyovy pohyby). Nejsem si jistá, jestli to byl záměr, ale vzhledem ke všemu výše uvedenému by to na celkovém dojmu a hodnocení asi stejně nic nezměnilo. Na tu část filmu po Greyově upgradu se sice koukalo lépe než na předchozí (po více stránkách k sobě moc neseděly), ale za mě to bylo opravdu slabé. ()

Mykie

Upgrade je filmová laskomina roku 2019 ukuchtěná s tou největší péčí. Leigh Whannell opět dokazuje, že je společně s Jamesem Wanem králem nízkorozpočtových filmů. A Logan Marshall-Green mi dokázal, že jsem na něj po Prometheovi zanevřel neprávem ( i když v The Invitation byl taky výborný). Do mrtě vypilovaná pecka, která je snad už teď kultem. Přeji tvůrcům ať z těch cca 5 melounů vytřískají pěknej balík a v budoucnu budou točit podobné originální kousky. Venom s Tomem Hardym bude mít těžkou práci překonat Greyovi rozmluvy se STEMem, o dost víc, že to bude jen PG-13. Upgrade drtí koule snad úplně vším. ()

viax

Chabý hlavní hrdina, ošklivá manželka, velmi slušný nápad a celkem povedené zpracování. Ale už se na to znovu nepodívám, jednou stačilo. ()

goauld

Velmi povedený snímek na téma, které už tu jednou bylo, nicméně v tomto případě se jednalo přecejen o trochu duchaplnější věc, než onen teenagerský film Gamer. Sice pravda, byly zde samozřejmě určité "kopance", ovšem divák problematiky IT prostředí neznalý pochopitelně nemá šanci tyto nedostatky vidět. Závěr pak zcela "otočí" prvotní dojem, který si divák během sledování více a více utužuje, což chválím jednou hvězdou navíc ;-) Třešnička v podobě "ovládnutí" na samém konci je již předvídatelná ;-) Každopádně.... stále tu nemáme zodpovězenu jednu a to zcela zásadní otázku: KDY a ZDA se "to" vybije?? (přecejen každý mikropočítač se musí "něčím" neustále živit a myslím, že k centrálnímu ovládání celého mozku asi mikrotinky voltíčků co tělo/mozek aspol. vydá, stačit nebudou) a pokud ano, co pak??? Prozření??? To to pak musí být pořádnej kopanec pro toho "chudáka" :-D ()

obregon

Nedává to smysl, kvůli malému rozpočtu se to celé odehrává ve tmě, akce je velmi málo a je dosti prkenná a ty dvě CGI gore scény dneska už těžko někoho ohromí, celkově vzato, imbecilní béčko za pár šupů do popůlnočního televizního programu. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz