Green Book je inšpirovaný skutočným príbehom odohrávajúcim sa v šesťdesiatych rokoch v Amerike, ktorá nebola prívetivým miestom najmä pre pretrvávajúci rasizmus. Tony Lip (Mortensen) je taliansko-americký vyhadzovač z robotníckej triedy, ktorý príjme prácu šoféra pre Dr. Dona Shirleyho (Mahershala Ali), vysoko vzdelaného pianistu afroamerického pôvodu. Dvaja úplne odlišní ľudia sa tak spolu vydávajú na dvojmesačné koncertné turné do miest na juhu, kde je rasizmus ešte hlbšie zakorenený. No pred nimi samotnými sa otvára cesta k zmysluplnému a jedinečnému priateľstvu. (Continental film)

Pawlisman

Velice příjemné a milé překvapení. Snímek, který se někam ubírá, má nějaký morální záběr a celkové skvělé obsazení a herecké výkony. Ano, někdy působí příliš sladce, sentimentálně a podbízivě, ale což. Je to fajn, trochu více naturalismu a méně hollywoodských kudrlinek by neškodilo, ale přesto velký palce nahoru. To baví, to je dobré a to má smysl. ()

Muel

| Universal Pictures | Klasická šablonovitá oscarovka, ktorá má ale tak neuveriteľne feel-good feeling, že s hodnotením nemôžem inak. | Hodnotenie: 9/10 | ()

Tomyš

Tak bohužel za mě se na to nedalo dívat. Tak něco nevěrohodně vyprávěného, to bylo zoufalství. Přeji filmu úspěch, ale navzdory tomu, že je to opřené o skutečný příběh, neuvěřitlený patos. ()

Hepy13

Klavírní koncert Mahershala Aliho. A pro změnu zase herecký koncert Viggo Mortensena! Krásná a čistá filmařina, ve které si užívát tuhle jízdu napříč spojenými státy celý dvě hodiny. I když tempo je trošku pomalejší, ale k těm padesátým létům se to skvělě hodilo, takže za mě určitě ano. Taky jsem měl několikrát chuť mít v ruce basseballku, a narovnat některým těm rasistickým psům ty jejich jižanský ksichty. "Věděl jsem že máte zbraň". ()

Fifer

Viggo je skvělý herec a jo to příjemný snímek, ale moc se tu tlačí na pilu. Všechno je tu tak nějak naaranžované. Všechny ty překážky dopředu připravené, boss černoch v jižanských státech s barbarským bělochem. Působilo to na mě moc vykalkulovaně. Současných 90% je přepálenejch, příjemnejch 70, víc ne. ()

Mona-Lisa

Herecké duo, které si sedlo, téma, které se nikdy neomrzí (do té doby než vymizí předsudky, takže nikdy), inspirace skutečným příběhem, trocha patosu a klišé nezbytného pro Academii...to už uběhly dvě hodiny? Dala bych si to klidně znovu. Jasných pět a radost, že nemám letos favority jen díky Bradleymu a Queenům. ()

djfun

Předvídatelné, bezpečné, ale přitom milé a místama k popukání. Jako drama to u mě osobně neprošlo, ale jako solidní "džoukovku" na zpřijemnění večera mohu vřele doporučit! Což v době, kdy je dobrých komedií jako šafránu, rozhodně není tak málo... ()

tradzedy

Dlho odkladaný, o to hlbšie však zapísaný v srdci :) V predvečer udeľovania cien Academy Awards som sa rozhodla, že si ho pozriem. Priznávam, nijako ma nelákal, predsa len, komédia, road-movie...to nie sú zrovna moje obľúbené žánre, stále to však mohla zachrániť tá dráma :) A stalo sa, čo som teda ani vo sne nečakala. Snáď všetky emócie zo mňa dostal. Smiala som sa, vzápätí som bola dojatá, nahnevaná, pri listoch Dolores usmiata, chvíľu som ňou dokonca bola... :) Viggo veľká paráda, trošku ma sklamalo, že si neodniesol Oscara v hlavnej mužskej kategórii, pretože podľa mňa si ho zaslúžil. Ali mu krásne sekundoval, všetko do seba pekne zapadalo, a pritom šlo o skutočný príbeh, o to viac pre mňa fascinujúca záležitosť. Ľudská nevraživosť, nepochopenie a zaryté dodržiavanie často úplne nezmyselných pravidiel, to všetko nakoniec nedostalo šancu, resp. dostalo na frak. A tak by to malo byť. Rozprávky nie sú výmysel! :) ()

Saur.us

Řidič doktora Shirleyho. Naprosto nesourodá dvojice černošského distingovaného pianisty a italského obhroublého ochránce rozjíždí velice milý a vtipný road trip po jihu USA. Bohužel až tak milý, že to filmu škodí. Nejen, že je to do očí bijící šablona ale tolik sluníčka do filmu o rasové nesnášenlivosti prostě nepatří. ()

dragoliz

To je výborné. Toľko humbuku kvôli jednému čiernemu. Stačí sa spýtať, či by ten film bol, keby bol Dr. Shirley biely. A dojdeš na to, že to je len nezmyselný politický blábol. Nefunguje to ako road-movie, ani ako buddy movie, na to, aby som Green Book prijal ako spoločenskú kritiku, je strašne strašne plochý. ()

piranha

Je příjemným zpestřením zhlédnout dobrý film, kde oběma hlavním hrdinům můžete fandit, protože jsou to i přes své nedostatky prostě sympaťáci. Záporáci byli přítomni spíše v epizodních rolích, takže mě žádný z nich neštval moc dlouho a film si tudíž udržel svou hřejivou laskavost. Já tedy málokdy ve filmu vnímám izolovaný herecký výkon, pokud zrovna není výjimečně dobrý nebo mimořádně špatný. A tady mi přišly oba prostě skvělé, vtipné a svérázné a taky teda oceňuju, že se Mahershala Ali naučil dost věrohodně bušit do toho piana, což asi musela být pěkná fuška. ()

warrenur

Pacilo sa. Velmi. "Duet" talianskeho balika a nekonvencneho "cierneho" virtuoza stal za to, bol uveritelny..miestami az dojemny. Obcasny humor a situacie pocas road-tripu boli usmevne a celkova atmosfera mi ani nedovolila uvedomit si dlhsiu stopaz. Odporucam. Podarene. Ocenenia su podla mojej mienky zasluzene. Mortensen potesil v tak netradicnej roli. ()

Richie24

Konečně zase jednou Oscara získal opravdu skvělý film! Jediné, co mne mrzí, je skutečnost, že sošku nedostal vedle Mahershaly Aliho (neříkám ale, že to v jeho případě nebylo zaslouženě!) i (znovu) naprosto famózní Viggo Mortensen. Ten ale bohužel musel ustoupit předem jasnému vítězství "Freddieho" Maleka. Green Book je ukázkou toho, jak má vypadat přenos příběhu, co se skutečně odehrál, na stříbrné plátno. Hluboký, opravdový, uvěřitelný. A navíc zábavný. Za mě to na 5 ***** dává bez debat. Peter Farrelly překonal sám sebe. A já mu za to děkuji! ()

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

18.08.2022

Spolupráce mezi streamovací službou Apple TV+ a společností Skydance Media pokračuje dál. Nedávno měl na službě premiéru animovaný snímek Štěstí a teď přichází zpráva, že Apple získal také chystanou… (viac)

Mortensen zpět u režiséra Zelené knihy

Mortensen zpět u režiséra Zelené knihy

13.06.2020

Po kontroverzní, ale jinak úspěšné výhře Oscara za nejlepší snímek pro Zelenou knihu se herec Viggo Mortensen a režisér Peter Farrelly rozhodli pro další spolupráci. Farrelly už nějakou dobu chystá… (viac)

Jojo Rabbit vyhrál diváckou cenu v Torontu

Jojo Rabbit vyhrál diváckou cenu v Torontu

16.09.2019

Další Oscarový adept je na světě. Diváckou cenu na festivalu v Torontu si totiž čerstvě odnesl snímek Jojo Rabbit režiséra Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok). Snímek se odehrává v nacistickém Německu a… (viac)

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)