Heavy Trip

• Česko Heavy Trip (viac)

Dvadsaťpäťročný Turo trčí v zapadnutej dedinke na severe Fínska. Jediným svetlým bodom v jeho živote je amatérska metalová kapela Impaled Rektum, v ktorej zastáva post speváka. On a jeho kamaráti už 12 rokov skúšajú, ale dosiaľ neodohrali ani jeden koncert. Potom ich však prekvapí nečakaná návšteva z Nórska – organizátor jedného z najbrutálnejších metalových festivalov Northern Damnation. Chlapci si uvedomia, že je to situácia „teraz alebo nikdy“. Členovia kapely, ktorá sa po pokašľanom zahrievacom koncerte rozpadne, sa dávajú znova dohromady. Ukradnú dodávku, mŕtvolu v rakve z miestneho cintorína, nového bubeníka z liečebne pre duševne chorých a utečú do Nórska. Zatiaľ čo utekajú pred fínskou políciou, musia čeliť nórskej armáde a ich neslávne známej jednotke Delta, aby sa dostali na svoj prvý skutočný koncert. (Film Europe)

PamelaJJK

Metalová crazy komedie, která zřejmě nenadchne nerockové či nemetalové publikum, ale pro (nás) rockery a metalisty je to lahůdka. Je to jízda, kdy se divák nemá čas nudit. Spousta hlášek, narážek, fórků a odkazů (a nejen na metalový svět). Velice sympatické obsazení (kluci byli velice uvěřitelní metloši), hudba pochopitelně též (mohlo jí být i víc, čekal jsem jí víc), atmosféra pohlcující a objímající, že si připadáte jako byste se tohoto tripu osobně zúčastnil/-a. 100% rockmetalová oddychová zábava. Budu se k těmhle finům rád vracet a těšit se na případnou dvojku... ()

Víteček

Nemám vůbec rád metal, ale stejně jsem to tímhle magorům žral. Hodně vtipné, hodně finské a hodně soby-drtící. - 1 hvězdička, protože teď se budu bát uskutečnit rozlučku ve stylu Ježíš a učedníci a to se neodpouští. 75 %. ()

papuchalk

Ono to nakonec není tak skvělé jak jsem čekal, ale přesto se tam některé věci nadmíru povedly. To nejdůležitější, je to poměrně přesné vystižení metalové komunity, bez zbytečnýho přehánění, bez těch nejohranějších klišé, a bez předsudků. Samozřejmě v rámci žánru komedie, místy parodie. Hlavní čtveřice jsou přesně typy kluků, kterých jsem za svou metalovou kariéru potkal spoustu, a přitom je každý něčím jedinečný. Je tam i trochu toho životního moudra, a ke konci to možná až moc sklouzne k absurditě, ale celkem jsem se nasmál. Dále jsou tam celkem zajímavý situace, kdy se nemetalová komunita vesnice střetává s tou metalovou menšinou. Někdy to dost drhne, a jindy to zase překvapivě kamarádsky ladí. Nutno podotknout, že ve Finsku jsou asi normální lidi na metloše zvyklejší než u nás, ale na druhou stranu asi ne úplně, jelikož by jinak nenatáčeli tento film. Dobře vymyšlený a poskládaný finský film! Kdyby se tohle natáčelo u nás, byla by to katastrofa, tím jsem si dokonale jistý. Ani nevím kdo by to natáčel, Mádl? ()

blondboss

Taká odviazaná heavy-metalová komediálna jednohubka, ktorá neurazí. Na druhej strane ani nemá veľmi čím nadchnúť, aj keď sa tu objaví pár bizarných scén, ale to už je skôr asi osobitosťou fínskeho charakteru. Ja osobne som od tohto snímku očakával asi trošku viac a nebavil som sa až tak, ako by sa na kvalitnú komédiu patrilo. Takže za mňa len tri hviezdy. 55 % ()

DonBraso

A nakonec se na ten festival přeci dostanou.Překvapivě jeden zvrat, severský humor, který úplně nesednul,metal ok,ale postupem filmu to nějak ztrácelo šťávu, kromě toho posledního vystoupení.Road trip komedie ke konci,kde se dalo uhrát víc věcí, než Vikingové.Ale pusa nakonec přišla. ()

rigby

Metalovou komedii jsem snad viděl poprvé. Kluci jsou fakt kolíci. Občas to možná skřípe, ale má to šťávu, nápad a má to inteligentní vtip. Navíc ještě ze země, odkud jinak přichází hodně vážné filmy. Ale kde je i pro nás velmi exotická příroda a vůbec všechno. I ten metal. Lepší se občas posrat, než mít celý život zácpu! ()

argo.smile

Krásna metalová oddychovka s milým a prízemným humorom a k tomu fajn muzika ktorá ma hreje pri mojom čiernom srdci. Takýchto počinov je málo a ja zaslúžene dám 5* ()

Franki69

Naprosto odrovnávající oddychovka s hudebním soundtrackem, kterej sice není mainstream, ale mě naštěstí není cizí a užil jsem si ho. Stejně jako spousty drobných úsměvných vtípků, kterých je v Heavy Tripu nejmíň 66 (a 6 k tomu). A jelikož jsem „od muziky“ užil jsem si o to víc basáka s pamětí na každou písničku, kterou kdy slyšel nebo řachtání sobích kostí v drtičce, které kapele Impaled Rektum dalo impuls k napsání jejich hitu. Nenechte se oblbnout první „vlažnější“ polovinou filmu, postupně to začne nabírat tempo jako zrychlující bubeník. Jasných 100% s bonusem za pořizování promo fotek. ()

galiea

Naprosto dokonalý film. Úžasná finská atmosféra, milí kluci a geniální titulní skladba. Chlámala jsem se od začátku do konce. Ba co chlámala, smíchy jsem brečela. Doporučuji všem, kdo mají smysl pro nadsázku, soucit se soby a pokud už vyrostli z věku, kdy pro ně hudba znamená vše, tak si na to aspoň ještě pamatují ;-) ()

hony23

Heavy Trip aneb Finský masakr elektrickou kytarou je roztomilá komedie pro milovníky čistých tónů a romantických textů melodického metalu. 4 lůzři si po 12 letech hraní ve sklepě řeknou, že je na čase oblažit veřejnost písní, kterou složili za pomoci drtičky na soby a vydají se na fesťák. Než ale zpěvák Nabodnuté prdele poprvé zazvrací na mikrofon, budou muset tito sympaťáci vyřešit spoustu humorných situací. ()

Grázl83

Už v popisu filmu je pěkná blbost. Hudba, co Impaled Rektum hraje, ani náhodou není Heavy Metal. Pro milovníka metalu povinnost film vidět, ostatním to moc neřekne. a mě celkově spokojenost, ale ta finština mi opravdu vadí. ()

Repulsion

Když si dám vedle sebe Bohemian Rhapsody a tento film, volba je jasná. A to se mi Bohemian Rhapsody docela líbil. Ale zatímco Bohemian Rhapsody je nemastný neslaný filmeček o jedné legendě, který neurazí, ale ani nenadchne, tohle je čistá krása. Navíc se mi podstatně víc líbí i ta muzika. Flooding Secration je výborná death-metalová záležitost. Jedinou slabinou filmu tak je, že tam podobných kousků není víc. ()

Tomas_PO

Neuveriteľná komédia o fiktívnej fínskej metalovej kapele s množstvom absurného humoru. Veľmi pekná irónia na svet metalu, vikingských koreňov a fínskych reálií. ()

Kinison

Ftipná a divná komedie, kterou ocení zejména ti, kteří někdy zkusili mít kapelu. A takto to občas chodí nejen u metalových skupin! ()