Poslední království

• Veľká Británia The Last Kingdom
Veľká Británia, (2015–2022), 42 h 33 min (Minutáž: 51–59 min)

Predloha:

Bernard Cornwell (kniha)

Alexander Dreymon, David Dawson, Ian Hart, Millie Brady, Eliza Butterworth, Harry McEntire, Mark Rowley, Emily Cox, Arnas Fedaravicius, Adrian Bouchet (viac)

Alfréd Veliký brání své království před seveřany. Uhtred, který se narodil jako Sas, ale vychovali ho Vikingové, se snaží nabýt svého právoplatného dědictví. (Netflix)

Recenzie používateľa Sharpooter k tomuto seriálu (6)

Poslední království (2015)

Poslední království je úžasné akční drama s historickým základem. Celý seriál se mi opravdu líbil a můžu říct, že je jeden z nejlepších co jsem kdy viděl. Sice první a třetí řada jsou podle mě slabší, ale slabší ve smyslu hodnocení na 4*, s tím že v první sérii mi vadily hlavně první dva díly jinak zbytek byl tak nějak na stejné vlně jako další série. Druhá řada spolu s čtvrtou jsou ze všech čtyř nejlepší a musím říct, že v posledním díle jsem měl opravdu husí kůži. Prostě opravdová pecka. Netflix se tady opět nádherně vyřádil a opravdu je toto jeden z nejlepších Netflix seriálů. Příběh seriálu je nepopsatelně skvělý, je podle knižní předlohy takže velké uznání patří autorovy knihy. Hlavní postavy jsou úžasné a vedlejší jakbysmet. Kostýmy jsou skvěle propracované a prostředí je odpovídající. Prostě seriál jak se patří. 9/10 ()

Série 1 (2015) (S01)

Neměl jsem od toho žádná očekávání, seriál jsem si pustil jen na základě doporučení od Netflixu a musím říct, že první série je opravdu famózní. Skvělá atmosféra, skvělé kostýmy, úžasní a sympatičtí herci. Trochu mi vadil celkem pomalí/nudnější začátek, ale od čtvrtého dílu děj nabývá na síle. Poslední díl vás příjemně nabádá k puštění dalšího dílu a já jsem si první sérii opravdu užil. 9 století je zde udělané (vzhledem k očividně nízkému rozpočtu) opravdu nádherně, možná mohli některé scény vypadat trošičku lépe, ale já osobně jsem spokojen. 8/10 ()

Série 2 (2017) (S02)

Druhá série se nese v trochu lepším duchu než ta první. Jde vidět, že fanoušci seriál chtěli, a tak jim tvůrci dopřáli ještě propracovanější pokračování. Příběh mě osobně bavil mnohem více než v první sérii. Nebyly zde žádné díly kde bych se nudil, spíše naopak, bylo zde tolik příběhu nahrnutého do osmi dílů, že se pořád něco dělo. Jiné studio by tuto sérii natáhlo na dvě. Co se týče prostředí, tak zde už vyzařovalo trochu více propracovanosti a zdálo se mi, že nám režiséři i ukazovali více než v první sérii (v první sérii nám ukázali jednu místnost pevnosti, za to zde se nebáli ukázat každý detail). Taky bitvy vypadali trochu lépe i když to pořád není nic na styl pána prstenů, atd... V této sérii bylo i hodně nových postav a opravdu to seriálu jenom prospívá, protože zde nebyla žádná, které bych nefandil. Ať už záporák, nebo hlavní postava, zamilujete si každou. 9/10 ()

Série 3 (2018) (S03)

Třetí série byla nejslabší. První dva díly jsou dle mého nejlepší díly celé série, jsou na 5*, ale potom se zbytek drží na nějakém tom průměru. Příběh byl dobrý, ale možná zde bylo trochu moc postav. Některé díly jsou dojemné a hrajou dobře na city. Napětí zde nebylo skoro žádné a příběh se spíše neustále posouval kupředu. Vizuálně vypadala třetí série zatím nejlépe, ale jak říkám na první dvě řady to nemá, každopádně konec byl skvělý a uspokojivý. 7/10 ()

Série 4 (2020) (S04)

Čtvrtá řada je podle mě spolu s druhou řadou nejlepší. Příběh se nám pěkně zakončil, snad všechny postavy měli nějaký konec, některé měli lepší, některé horší. Napětí zde bylo rozhodně více než v předešlých sériích (to je taky možná způsobeno tím, že je to zatím poslední série a já nevěděl co se stane). Příběh byl dobrý, hodně zápletek a vedlejších linek, prostě to co jsem od toho čekal jsem taky dostal a myslím, že když jste došli až sem tak vás čtvrtá řada taky jenom dobře překvapí. Nevím jestli ještě přijde další série, ale pokud nepřijde tak konec který jsme dostali byl dostačující. Co se týče dílů, tak zde nebyl žádný, který by mě nebavil, právě naopak, v každém díle se příběh posouvá dál a dál. Celkově mě tato řada bavila a mohu ji, ostatně jako i předešlé série, jen doporučit. DESTINY IS ALL!!! 9/10 ()

Série 5 (2022) (S05)

Poslední řada přišla na svět a je dle mého tou nejlepší. Příběh je stejně jako v předešlých sériích skvělý, avšak tady přišlo již očekávané vyvrcholení, které bylo úchvatné jak vzhledově, tak příběhově. Opravdu po zhlédnutí všech epizod mám chuť přečíst si předlohu, což se mi moc často u podobných snímků nestává. Poslední království bude mít mezi mými nejoblíbenějšími seriály navždy místo a jednoho dne tento skvost znova s úsměvem na tváři zhlédnu. Musím říci, že od první řady tento seriál prošel nesmírnou proměnou, hlavně co se kvality a rozpočtu týče. Postavy měli skvělé zakončení, spousta z nich prošla takovou proměnou, která se málokdy vidí. Velmi oceňuji i bitvy, které byly udělané asi nejlépe jak mohli a nádherně propojovaly příběh. Na této sérii není jediná věc, která by mi vadila. Četl jsem zde recenze, ve kterých uživatelé dávali špatná hodnocení jenom proto, že se v seriálu objevili černoši. Jasně, do Anglie na přelomu 9 a 10 století to určitě nepatří, ale v dnešní době jsem si na to tak nějak už zvykl a kdo ne tak ať jde koukat na Ordinaci! Určitě kvůli takové prkotině odpad dávat nebudu! Nejde přece o dokument. Všechny epizody jsem si užil a hlavně ta poslední, ta byla nesmírně, úžasně, skvostně, parádně nepopsatelně skvělá! Destiny is all!!! 10/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD