Lsti Abbota Eadreda využívají Guthredových slabostí. Uhtred shromáždí muže z Cumbraland k pochodu na Eoferwic, ale čelí kruté zradě. (Netflix)

Necrotongue

U druhé epizody jsem přemýšlel spíše o čtyřech hvězdičkách, protože se akční scény omezily jen na drobné šarvátky a malé Hild padla zbroj po jednom z Dánů až příliš dobře, ale nakonec jsem se rozhodl pro plný počet, protože se kuly pikle ve velkém, a jak se dalo očekávat, představitelé Církve milují svého Boha téměř nade vše (kromě moci a peněz). ()

Nach

Tak intriky se rozbíhají naplno, svatý v rakvi cestuje po zemi a Uhtreda čekají těžké zkoušky, protože osud je vše. Máme tu slabého krále, odvážného bojovníka, silného bojovníka, chytrého bojovníka, mocichtivého a politicky angažovaného kněze a vikingy. Prostě docela dobrý guláš, kde tvůrci všechny chutě dobře mixují. A závěr mě opravdu vytočil. 90% ()

Arkanoid

Kjartanov plán sa rozpadne a mníška si ide odrezať hlavu Vikinga, aby si zaslúžila veci, ktoré nosil. Uthred sa emotívne lúči s Beoccom. Uthred tu oslobodzuje mladého Vikinga a ostáva tvrdohlavý, čo mu vyslúži nových nepriateľov. Nájde si ale čas na sex s ďalšou ženou a ide postrašiť Kjartana hlavami nabodnutými na koloch a odseknutím hlavy jeho verného. Epizóda sa viac ako polovicu času zdanlivo uberá nezáväzným štýlom blížiaceho sa nebezpečenstva, no opátove lsti uťahujú slučku čoraz pevnejšie až v jej konci ucítime trpkú príchuť, ktorá nám chýbala od prvej série. Koho prvá epizóda nepresvedčila, táto už musí. Navyše, blíži sa čas Uthredovho brata Ragnara. ()