Hild a Ragnar pronásledují Uhtreda, který spřádá plány na útěk. Alfred si dělá zálusk na království Mercia, a když se rozpadne Guthredovo spojenectví, nastane chaos. (Netflix)

Nach

Epizoda, kde se pátrá, kde se vesluje, těžce pracuje, trpí. Pokud předchozí epizody občas šlapaly na plyn, zde se výrazně ubírá. Tempo je někdy velice táhlé, ale to mu neubírá na napětí. Skoro jakoby zde to točil zcela jiný tvůrce. Nicméně vše má svůj smysl, vše si jde svou cestou a ač jsem věděl, jak to skončí, bavilo mě to sledovat. Nicméně o nejlepší epizodu nejde. 75% ()

Arkanoid

Otrokárčenie na lodi je nudné, keďže ide o opakovanú činnosť. Ragnar je ale na slobode. Jeho charizmu je tak cítiť, že aj minulú epizódu sebavedomejší kráľ sa rozklepe. Alfred zatiaľ prijíma lordov z Mercie, z ktorých hlavný skolabuje pri žiadosti o bojovníkov proti Vikingom. Máme tu pokus o útek so silou podvyživených a trápených. Dianie po návrate bolo výborné. Sven si síce prišiel po svoju pomstu, no Ragnar nesklamal. Uthred sa musel spamätávať, no podarilo sa. Zo všetkých možností si vybral našťastie tú najľahšiu – oslobodiť Giselu, kde padlo uspokojenie vďaka chladnokrvnej vražde. V závere Alfred opäť upevňuje svoje puto s Uthredom. ()

Necrotongue

Uhtredovo námořní dobrodružství mě sice příliš nebavilo, ale vynahradilo mi to dění na pevnině, které bylo převelice zajímavé. Tvůrcům se stále daří udržovat tu správnou atmosféru, když nedojde na akci, přejdou k intrikování a Alfrédův závěr byl výborný. Lišák jeden mazaný. ()