Benedetta

• Francúzsko Benedetta (viac)

Schopnosť konať zázraky vynesie charizmatickej Benedette koncom 17. storočia výsadné postavenie v kláštore v Toskánsku. Keď jej slabosť pre mladú a živelnú Bartolomeu prerastie do nespútanej vášne, začína sa hra plná intríg siahajúca do vyšších poschodí talianskej cirkvi. (ASFK)

peproch

Diskuse o historické adekvaci by byla na místě, kdyby chtěl někdo někoho urážet. Ale to se mi nezdá, že bylo primárním záměrem pohoršit něčí náboženský útlocit. Že se jedná o erotické drama je dopředu deklarováno. Postrádala jsem jaksi bohatší výpravu, prostory byly spíše prázdné. Herecké výkony spíše ochotnické. Pokud bylo někomu šlápnuto na bolístku, že církevní instituovanost používá k zastření nebo naopak usnadnění své sexuální či mocichtivé náruživosti, pak je to správně. ()

PORTER44

Nebylo to špatný ,erotická podívaná z kláštera, a Benedettě se povedlo je tam tak zblbnout těma svýma intrikama že to dotáhla až na Abatyši a mohla si dělat co chtěla ,tak jestli tohle bylo podle pravdy tak to se tam děli pěkný prasárny v klášteře,bral jsem to trochu s nadledem toho zjevování Ježíše . ()

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)