Vrahovia mesiaca kvetov

• Česko Zabijáci rozkvetlého měsíce (viac)

Neuveriteľný príbeh podľa skutočných udalostí o bohatých Indiánoch, nekonečnej ľudskej chamtivosti, vlne hrozných zločinov, ktoré spočiatku nikto nechcel vyšetrovať, a láske, ktorá sa môže zrodiť z tých najnižších pohnútok. (Cinemart SK)

majorzeman13

M.Scorsese + herci Robert de Niro,  Leonardo  Dicaprio a Lily Gladstone + kamera ,scénář,režie.Vše je skvělé !! Jeden z nejlepších bijáků uplynulého roku. Jen ta filmová stopáž snímku je masakrální a skoro až neúnosná+ to skoro až člověka odradí od filmu,ale po pravdě  stojí za to ho vidět !!! Silné čtyři hvězdičky !! ()

Pilami

Čekal jsem víc! Jedná se o zajímavé historické drama, které doplácí na délku. Často se to vleče a dalo by se to minimálně o hodinu zkrátit. Z filmařského hlediska nelze nic vyknout: kostýmy, hudba, střih, herci vše na výbornou. + vytříbená mimika Leonarda ()

hypnos11

Neskutečná stopáž, kterou se filmu podařilo trumfnout i Scottovo JFK. Hořký příběh o černém zlatu, nenasytnosti, zlu a rasismu. Kromě zmíněné stopáže, které by slušelo půl hodinu ubrat - byly chvíle, kdy jsem se i přes nespornou kvlaitu snímku přistihl, že se u některých pasáží mírně nudím - je podivné také chování některých postav. Vroucně milující manžel neváhá vypomoci rodině své manželky do věčných lovišť; jí samotné píchá něco, o čem je skálopevně přesvědčen, že je to inzulín, ale po tom něčem jí je stále hůř, a ani jemu, ani jí to není ani trochu divné (dobře, jí trochu ano, ale zase ne tak moc, aby se tím trápila). Opravdu bych nechtěl být v kůži Di Capriovy postavy, protože takováhle dilemata by ani podprůměrně morální člověk nemohl ustát. Scéna, kdy je hlavní postava, válečný veterán, který už není žádný mladý zajíc, fyzicky trestána svým strýcem, už působí hodně podivně. Kadžopdáně další zajímavý kousek do mozaiky "Jak byl dobyt západ". ()

Juklitz

Asi spíš ne. Film má všechno ve svých rukou, ale jakoby to pravé esenciální proteklo sítem. Moc tomu nepomůže tentokrát opravdu nic moc DiCaprio, na kterého se uprírá kamera většinu času, on přesto nemá víc než jednu pózu se svraštěným čelem. Nepochopil jsem tak příliš jeho postavu a ani jsem o to s postupujícími minutami příběhu neměl snahu, zájem, raději jsem zůstal u prosté představy, že šlo o nepříliš sociálně vyspělého člověka, který ani nevěděl, jaký dopad jeho činy budou mít. To samé pak jeho strýc, a opět De Niro s tím samým výsledkem - monotématický přednes, který mi nepodal mastmi mazaného švindlíře lidských životů, nýbrž v podstatě nanicovatého cápka, kterému bych nesvěřil ani šesták (tu je nutno dodat, že De Niro hraje poslední dvě dekády neúspěšně sám sebe v jakémkoliv filmu, takže jsem nic ani nečekal). Nějak jsem se smířil s tím, že to byl záměr - ano, tyto postavy si nezaslouží vypadat dobře, hrdinsky, promyšleně, divák s nimi nemá mít emocionální sounáležitost, či k nim cítit odpor - mají mu být lhostejní, aby zapadli do zapomnění jako naprosté evoluční selhání rasy. Ale film má přes tři hodiny a, bohužel, potřebuje něco, čeho se divák řádně chytí. Lily Gladstone tak získává ocenění ´zadarmo´, protože jako jediná role vypadá skutečně autenticky a silně, přestože ve filmu většinou jen mlčí a čumí do zdi. Reálně víc než hlavní interpreti baví množštví zdařených vedlejších rolí typu Blackie apod. Kulturně/obsahově asi velmi důležité dílo, nicméně jako film sám o sobě spíš ne. ()

Montmorency

Největší nedostatek filmu je jeho úmorná délka, kdyby to bylo aspoň o hodinu kratší, nic strašnýho by se nestalo a film by měl určitě svižnější spád...dívat se 206 minut na přehrávajícího a nějak divně se pitvořícího DiCapria (asi abychom pochopili, že nehraje nejostřejší tužku v penále) bylo na mě trochu moc ()

bohu12

"Zabijáci rozkvetlého měsíce" jsou úžasným mixem akce, romantiky a napětí. S poutavým historickým prostředím a skvěle vykreslenými postavami vás film vtáhne do svého světa. Herci excelují v emocionálně náročných scénách a akční sekvence vás udrží na okraji sedačky.  Za mě životní role Leonarda. 4/10 ()

AtemuLukas

No tak nějak nevím, ale asi to bude hodně krátká recenze oproti tomuto snímku. Film má přes tři hodiny a musím říct, že kdyby měl jenom 60 minut, tak by se vůbec nic nestalo. Film má hodně dobrou myšlenku a skvělé herecké obsazení, ale to je asi tak vše. Snímek  má totiž jinak tu nejhorší kombinaci pro diváka. Ano je to déllka filmu, která je doprovázena velkou nudou. Za celou stopáž filmu se tam vlastně nic neděje a konec filmu je taky takový nijaký. Navíc tu DiCaprio hraje postavu, která je asi fakt retardovaná, nebo já nevím.  No jak říkám nevím. Smíšené pocity. Jedna hvězda za obsazení a myšlenku. ()

Harding164

Je pravda že Scorsese ve svých filmech nikdy nikam nespěchal a sem tam mu to o nějakých těch patnáct, dvacet minut ujelo. U Zabijáku to ujelo skoro o dvě hodiny. Neříkám, že takhle dlouhý film nemůže fungovat, ale je potřeba dostatečně komplexní příběh, který všechen ten čas skutečně využije (např. Tenkrát v Americe). Zabijáci jsou příběhově jeden z nejprimitivnějších filmů, jaké Scorsese kdy natočil. Osedžové mají ropu a Američani jim jí chtěj ukrást. Toť vše.  Takhle jednoduchá zápletka by sotva vystačila na hodinu a půl a v rukou skutečně talentovaného režiséra možná na dvě. Herecky je to taky nic moc. Jediný solidní výkon podal De Niro. Lily Gladstone nepředvedla nic extra, ale teda s tím, co vyváděl DiCaprio se to nedá srovnávat. Ten má v celém filmu přesně jeden výraz, napodobující pacienta s mozkovou obrnou, který z posledních sil zadržuje sraní. Z jiných recenzí jsem se dočetl že se prý snažil napodobit Brandův legendární buldočí výraz. Jestli je to pravda nebo ne nevím, ale DiCaprio skutečně není Brando. Celkově dávám filmu dvě hvězdy hlavně za dobré vizuální zpracování. Je to škoda. Martin Scorsese byl vždycky jeden z mých nejoblíbenějších režisérů, ale bohužel musím uznat, že tohle se skutečně nepovedlo. ()

stuj

První polovina docela obyčejná, vše se rozjede až v druhé půlce. Teprve pak to stojí za to. Hlavní hrdina je chvíli ňouma, chvíli vypočítavý hajzlík, chvíli zamilovaný manžel, chvíli hloupý poskok, chvíli vystrašený chudák a často prostě hajzl. DiCaprio to zahrál dobře, jen ten obrácený rohlík místo pusy si mohl odpustit. A Lily Gladstone má opravdu určité kouzlo. ()

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

19.04.2024

Legendární americký režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) vloni slavil úspěch se svými výpravnými Zabijáky rozkvetlého měsíce a nyní už opět vyhlíží příležitost na další spolupráci se svým již… (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

08.01.2024

Večer v neděli 7. ledna proběhl v kalifornských Beverly Hills 81. ročník předávání cen Zlatý glóbus. Moderátorem ceremoniálu byl komik Jo Koy a jeho přímý přenos vysílala ve Spojených státech… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD