Každý má nějaké tajemství... Temně laděný kriminální thriller, který pro britskou ITV vyrobila produkční společnost Tall Story Pictures, vznikl podle námětu a scénáře Kate Brookeové, ostřílené televizní scenáristky a producentky, která se podílela mimo jiné na scénářích ceněného seriálu Wired či oblíbeného Pana Selfridge. Jeho ústřední postavou je policejní superintendantka Elizabeth Bancroftová, zkušená vyšetřovatelka, jejíž kariérou otřese mladá a ctižádostivá seržantka Stevensová. Obě ženy se střetnou nad případem sedmadvacet let staré nevyřešené vraždy, skrývajícím šokující tajemství. V titulní roli exceluje Sarah Parishová, jedna ze stálic britské televizní a filmové tvorby, zatímco její protihráčku ztvárnila Fay Marsayová, jež na sebe poprvé výrazněji upozornila v historickém seriálu Bílá královna a v malé, ale výrazné roli se objevila také v populární Hře o trůny. (Česká televize)

Kozlowski8

Elizabeth Bancroftová je psychopatická mrcha, která pro dosažení svých cílů jde přes mrtvoly. V první čtyřdílné řadě se jí do cesty postaví mladá ambiciózní policistka, která se na příkaz šéfa pustí (velice svědomitě) do znovuprošetření mnoho let starého, nevyřešeného případu vraždy, s níž má právě Bancroftová co dočinění. Tento "problém" se Bancroftové  podaří "vyřešit" a její kariéra zářivě stoupá, hlavně díky spolupráci s drogovou mafií. Ve druhé řadě ale musí čelit vážnému ohrožení své kariéry, když je její syn možným pachatelem dvojnásobné vraždy a také kvůli svým vztahům v podsvětí, které se komplikují a kvůli zahořklému kolegovi, který o její zločinné minulosti i současnosti mnohé tuší. Po první sérii jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale druhá to trochu pozvedla nahoru, hlavně příběhově, takže myslím, že ty čtyři hvězdy jsou zcela zasloužené. 80 %. ()

curil

Díky zdejším několika recenzím jsem nepřišel o pěkný a napínavý zážitek ze sledování britské minisérie "Bancroft".  Předtočené díly sleduji vždy najednou (do počtu osmi pokračování) a vřele doporučuji zase já tento způsob, samozřejmě pokud máte tuto možnost a někdo vás nerozptyluje. Jsem zvědavý na druhou sérii a už podle náznaků se těším, kdo a jak s Bancroft vyběhne. ()

angel74

Superintendantce Elizabeth Bancroftové bych rozhodně nechtěla zkřížit cestu. Úplně mi běhá mráz po zádech, když si na tu bezcharakterní mrchu vzpomenu. Seriál poukazuje na to, jak může být obtížné dostat se na kobylku inteligentnímu zločinci, který je zároveň vysoce postaveným policistou. Úvodní epizoda mě sice moc nepřesvědčila, ale jinak musím pochválit umně vystavěný scénář a vzácně vyrovnanou kvalitu obou sérií, přičemž závěrečný díl jsem zhltla jako malinu. (75%) ()

Aniki

Po prvních dvou dílech je jasné, že se tvůrci s utajováním charakterů hlavních postav a souvislostí ohledně jednoho vousatého odloženého případu moc nepářou. Nesympatická, manipulátorská vyšetřovatelka v podání Parishové je přímo na zabití, zatímco okolní kompars, včetně mladé Marsay, vystupuje poměrně naivisticky. Celá zápletka působí mrazivě až odpudivě a přestože jde o ukázkově chladnou "britminálku", vyprávění odsýpá a rozhodně má své kouzlo. Prozatím lepší průměr, fakt se těším na pokráčko. Po zhlédnutí zbytku dílů: tak první řada opravdu nezklamala, závěrečná pointa mi zůstala utajena hezky až do konce a je jasné, že ve druhé sérii se vše rozlouskne. Příliš televizní zpracování, velmi úsporné exteriéry i levně natočené akční scény bohužel degradují celkový dojem pouze na ten lepší průměr zmíněný již výše. A konečně, po konzumaci pokračovací série i s novým vyšetřovaným případem, mohu v klidu zhodnotit komplexně. Postavy získaly na hloubce a zajímavosti, zatímco hlavní představitelka, ta získala zcela něco jiného -  minimálně stejně psychopatickou sokyni v podání Charlotte Hope, jen škoda, že vše dopadlo defacto nepříliš překvapivě, i když bych spíše předpokládal, že Parish natáhne brka. Počet hvězd neměním, takový ten "průměr+" zůstává. ()

ostravak30

Budu se opakovat, ale máme tu další z britských miniseriálů posledních let, který vážně stojí za to. V České televizi jako by snad pracovali vizionáři, kteří čuchali, že se něco chystá, takže za celý rok odvysílali tolik britských seriálů jako z žádné jiné země. A skutečně. EU chystá nařízení o omezení jednotlivých členských zemí nakupovat britské seriály. Každá země si jich bude moct koupit pouze omezené, předem určené, množství tak, aby britské seriály nepřevažovaly nad tvorbou jiných zemí. Je to skutečně tak, není to žádný fake, neboť jsem se to dočetl na seznam.cz, a jde nejspíš o pomstu ze Brexit. Bancroftová patří k tvorbě posledních let. Dramatický, seriálový thriller, který si na mušku bere nejen mezilidské vztahy. Tady jde ještě o víc. U obou sérií totiž známe dopředu vraha a čekáme na jeho odhalení. V první se toho nedočkáme, ve druhé nakonec ano, ta má však také podstatně dramatičtější průběh a z původně mrtvolně chladné, bezcitné vyšetřovatelky se najednou stává štvaná zvěř chytaná do pasti nejen vražedkyně, ale též osobní pomsty svého syna s cílem co nejvíce zasáhnout a ublížit, ale též zhrzeného kolegy, který chce dokázat její vinu. Osobně se mi líbila víc první série. Poslední díl je moc uspěchaný, když vezmeme v potaz, že se šest epizod nic moc v záležitosti samotné Bancroftové nedělo. Skvělé herecké výkony, mrazivé napětí, to vše doplňuje perfektní kamera, která dohromady dává ucelený zážitek. A opět bych si dal přídavek, protože tady se znovu něco povedlo. Nutí mě to k postesknutí si, že jednak v budoucnu něco podobného uvidíme na českých obrazovkách už jen málo a zároveň, že my něco takového točit neumíme. ()

• Kate Brooke potvrdila, že sa rokovalo o ďalšej (3.) sezóne a už mala pripravené nápady, ale šéfovia ITV s tým nesúhlasili. Ich hovorkyňa povedala: „Máme pocit sme, že séria dosiahla svoj prirodzený záver. Skutočne oceňujeme, že séria získala lojálne publikum a bola vyrobená, napísaná a vykonaná skvele." Realita ale bola taká, že čísla seriálu boli výrazne neuspokojivé - seriál sledovalo 3 milióny britských divákov, a to bolo pre ITV nedostačujúce. (Arsenal83)