Beatlemanie a jeden obyčejný den v životě nejslavnější hudební skupiny všech dob. Skvělá hudba a anglický humor v podání čtyř známých zpěváků: Johna Lennona, Paula McCartneyho, George Harrisona a Ringa Stara. Je to jejich filmový debut, který získal ocenění - Nejlepší britský film roku 1964 v kategorii muzikál/komedie. Obsahuje známé hity jako: "A Hard Day`s Night", "Can`t Buy My Love", "She Loves You" a další. Film doprovází členy skupiny The Beatles během jejich jednodenního maratónu - od cesty vlakem do hotelu a do TV studia. Je určený fanouškům z celého světa - dospělým i dětem všech věkových kategorií. (oficiálny text distribútora)

jajush

Jako velký fanda The Beatles jsem se konečně odhodlala zkouknout Perný den a byla jsem totálně zklamaná. Naprosto jsem nepochopila zbytečné dialogy, muže, kterého náhodně poznali ve vlaku a najednou z něj byl Paulův dědeček, potulujícího se Ringa,... Do toho mě neskutečně vytáčely vřeštící fanynky, takže ani závěrečné písně jsem si neužila. Jak říkám, Beatles jsou skvělý, ale hodnotím film a ne hudbu. ()

HanaM.

Film prý byl původně natočen, jen jako reklamní tah pro fanoušky Beatles pro nadcházející turné. Jako neprostý nefanoušek Beatles, který nemá už každopádně šanci vidět turné jsem tedy nebyla zrovna cílová skupina. Atmosféra filmu mne však naprosto pohltila. Opravdu vyvedený Paulův dědeček, neustálé pronásledování fanoušků, krásně drzý George, už až moc hvězdně působící Paul s Johnem a hlavně nenápadně a trochu mimo stojící Ringo. Rozhovory s novináři, kdy Paul neustále opakuje:" ne jsme jen dobří přátelé...ne jsme jen dobří přátelé", a pak na otázku, vídáte se s otcem opět: "ne jsme jen dobří přátelé." A hlavně ta úžasná hudba - If I fell jsem si od té doby pustila snad tisíckrát. ()

Gore

Hudba vynikající, ale film jako celek mě neoslovil. Epizodické skeče bez nějakého pořádného scénáře a logiky s dětinským humorem, který mě úplně minul a po chvilce se dostavila i nuda. O hereckých výkonech se ani nedá mluvit a postava dědy mi zjevem a grimasy připomínal starého Brůnu ze Studny. ()

JohnFarst

Ó Bóže takto som si nejak predstavoval perfektný film o mojich najobľúbenejších Beatles. Richard Lester ma týmto filmom strašne potešil. Je plný najlepšej beatlesovskej hudby z jedného z ich najlepších albumov, neskutočne veľa "beatlesovských" suchých ale pritom trefných hlášok a uvoľnených výkonov chlapcov z Liverpoolu. Je tu nádherne zobrazený jeden všedný deň v živote The Beatles, lenže každý ich deň je ťažký. Utekanie pred stovkami fanúšikov, všetko naprogramované na sekundu do predu a k tomu znepríjemňovanie života starým dedkom, to všetko bola pravda a tá je s anglickým šarmom zachytená v tomto invenčom a novátorskom filme. Klaniam sa pred spôsobom akým bol tento film natočený a právom je jeden z najoceňovanejších filmov o hudobnej kapele. ()

#47

Perný den věrně zachycuje atmosféru "Raného období Beatles", dobu kdy měli image uhlazených slušných chlapců, kdy ještě koncertovali a přes křik jejich fanynek nebylo vůbec slyšet jejich zpěv. Faktem je, že po hudební stránce bylo toto období právě spíš tahákem pro fanynky (zuby nehty se bráním slovu komerce), co se týče Hard day's night, je v podstatě plných 100% songů o lásce...podle mého soukromého názoru skutečně geniální věci přišly až ve druhé polovině 60. let, ne že by byly písničky v tomto filmu horší než třeba ty z Magical mystery tour nebo z Yellow submarine...není to jiná liga ale prostě úplně jinej sport! Jinak samozřejmě co píseň to megahit...filmu taky mimo jiné nechybí osobitý beatlsácký humor a přestože scénář není bůhvíjak náročný, naše známá čtveřice podala díky svojí přirozennosti i slušné herecké výkony (...co taky vytýkat někomu kdo hraje sám sebe :-)...). Takže pět bodou. ()

lsd

Z filmového hlediska je to samozřejmě kravina, ale tady jde především o hudbu a ta je skvělá, takže za 4. Navíc mám hudbu Beatles i samotné členy(a jejich humor) rád a některé scény jsou hodně vtipné. ()

Heroine

Kdo má rád Beatles, nenajde na tomhle filmu snad žádnou chybu. Dokážu si představit, že nebýt Beatles fanoušek, mohla bych ten film i nesnášet. Jenže opak je pravdou, a tenhle film nemá chybu! ()

Ham.and.eggs

Naše obecní kino zažilo perný den. Víc než padesát let po vzniku tohohle skvostu muselo obsloužit cca 10 lidí (!!!), kteří si Hard Day's Night chtěli zkouknout taky na plátně kina (nebo si jen zavzpomínat na mládí, kdy obloha byla modřejší, jídlo chutnější a černobílé filmy černobílejší). Film je samozřejmě jen exhibicí jisté populární skupiny, ale dívá se na to skvěle. Jejich "perný" dny bych chtěl zažívat denně... ()

shudeee

The Beatles. Co dodat? Skvělá hudba, poměrně vtipný a uvolněný film, který prostě musí fanoušci této legendární skupiny vidět! ()