Vtedy na Západe

• Československo Tenkrát na Západě (viac)

Opustená železničná stanica, na ktorej traja muži trpezlivo čakajú na príchod vlaku, je legendárnym prológom jedného z najslávnejších westernov v dejinách svetovej kinematografie. Tých troch poslal pištoľník Frank, aby sa postarali o tajomného cudzinca, ktorý si chce s Frankom vybaviť nejaké staré účty. Keď na malej stanici príde k nevyhnutnej prestrelke, vyvraždí Frank so svojou bandou rodinu farmára McBaina, tesne predtým, ako na ranč prichádza McBainova nová manželka Jill... (STV)

MZ91.EOLB83

Omlouvám se všem, kterých by se mé hodnocení mohlo dotknout. Ale tohle je prostě tak ubíjející nuda! Jeden z mála filmů, které jsem se sebezapřením dokoukal až na druhý pokus. ()

vanTrilobit

Všetko tam trvá dva dni. Je to obrovský film. V podstate bez kladnej postavy – Harmonikár nie je klaďas. Aj s o kúsok horšou hudbou by to bolo veľdielo. Najsilnejšia postava: Henry Fonda. ()

iggy_pop

Stačí si spomenúť na ústredný hudobný motív a hneď sa mi v mysli vynorí Charles Bronson s neodmysliteľnou harmonikou. Samozrejme, nie je to len hudba, ktorá vytvára tento filmový skvost. Vypisovať ale všetky superlatívy Vtedy na západe by bolo ako nosiť drevo do lesa. Tak len skonštatujem - výborné. ()

Stevewalker odpad!

Sergio Leone byl hned po Kubrickovi další expert na unudění diváka k smrti, tady se mu snad s výjimkou Tenkrát v Americe povedlo víc, než kdy předtím.Dívat se pět minut na to, jak někdo dýchá vzduch a létá kolem něj moucha, kvůli tomuhle lidstvo nevynalezlo filmy, ty byli vynalezeny pro zábavu, a ta tady rozhodně není. ()

Kinepa

Je to sice ostuda, ale viděl jsem poprvé tento film až včera. Hudbu jsem samozřejmě znal, ale ve filmu to vyzní, ještě 100x líp. Musím si to pustit znovu ve full HD na TV - zatím viděno jen na tabletu. ()

dejf96

neexistuje nic dokonalejšího než dokonalost sama.... v tomto filmu se sešlo vše dokonalé....klobouk dolů před tvůrci. oči CC zahrají víc, než všichni rádobyherci ze všech českých rychloseriálů.... howgh poklad ()

bastardius

Nevím jestli sem někdo něco podobného napsal, ale zkusili jste si někdo pustit film bez hudby? Já ano a proto si troufám tvrdit, že je to jeden z mála snímku, kde je to, podle mě, půl na půl se samotným filmem, Pro někoho možná i víc, neboť Morriconeho hudba si za ta léta žije sama svým životem. Mám chuť najít někoho, kdo film nezná (dneska by to neměl být problém) a pustit mu nejdřív soundtrack a pak celý film. ()

Parisienne09

Nádherný tzv. spagetti western, dnes již klasika. Lidská hamižnost nezná nikdy mezí, zde konkrétně nešlo o nic jiného než o pozemky a vodu - o území a vzácnou komoditu vody lidé bojovali, bojují a bohužel i nadále bojovat budou. Je zajímavé zhlédnout formu tohoto boje v době vzniku Států. Výborná gradace napětí. Modré oči zloducha Franka v originálním podání Henryho Fondy jsou nezapomenutelným diváckým zážitkem. Krásná Claudia je neodolatelná a hudba Sergia Leoneho je třešničkou na opravdu vynikajícím filmovém dortu. ()

A_Shearer

Samozřejmě legendární, od famózní scény příjezdu vlaku po pointu v závěru. Nicméně oproti předchůdcům už tak nějak trochu vykalkulovaný na jistotu efektu. To mě drobně ruší. ()

mfanta

80% - Konečně jsem si doplnil naprosté základy westernového vzdělání. Nesmrtelná klasika plná hvězd a nadčasových melodií je pověstná zejména nekonečně dlouhými detaily tváří postav, minimálním průměrným počtem slov na hodinu a svojí délkou. Hlavní příběh je jednoduchý, přesto však film zaujme nejednoznačností jednotlivých postav, nečekanými interakcemi mezi nimi a pár překvapivými zvraty. Právem klasika a kult. ()

andreas_tool

Tenkrát na Západě a V pravé poledne. To jsou podle mě dva nejlepší westerny. Ever! A Tenkrát na Západě s italskou příchutí. A u tohoto díla je neméně důležitou složkou kultovní soundtrack. V tomhle westernu nic nechybí ani nepřebývá! Kult! ()

Ramana

Ano, scény nádherné, natočené profesionálně, Ale: dlouhé pohledy na úkor příběhu, scény na sebe nenavazují, motivace jednání postav je občas naprosto nejasné (Frank se ptá - tohle jste hledala? v následujícím záběru už jsou spolu v posteli), scéna Mortona s Frankem pod skalním převisem je jako z jiného filmu (jak se tam Morton dostal, když sotva chodí? A proč tam vůbec šel?). Hudba je sice nádherná, natočené je to krásně a herecké výkony vynikající (to jsou ty 3 hvězdičky), ale příliš z toho čouhá umění pro umění a odnesla to srozumitelnost příběhu. ()

LUIGISde

Skvelý spagetti western, na ktorý sa dá aj po desaťročiach stále pozerať. Kamenná tvár v podaní Charles Bronson (nar. 1921), ktorá vás prinúti pýtať sa samého seba "o čo mu vlastne ide" a na druhej strane väčšný spravňak Henry Fonda (nar. 1905) s prenikavo modrými očami v jeho jedinom stvárnení zápornej postavy v celej kariére. Príbeh je zväčša pútavý, miestami ťahavý to však na kvalite filmu vôbec neuberá. Zaujímavé je, že scénar sa točí okolo ženskej postavy Claudia Cardinale (nar. 1938) narozdiel od iných Leoneho filmov, kde sú ženy čisto vedľajšími postavami. Čo by som asi najviac vyzdvihol je hudba. Tak ako vo väčšine filmov aj v tomto sa stará o veľký podiel na celkovom dojme. V tomto je však tak dokonalá až má človek pocit, že film natočili k hudbe a nie naopak. Celkové hodnotenie 89% ()

5bw

Sorry, ale nejako tomu neviem prísť na chuť. Westerny nikdy nebola moja šálka kávy a tu sa to len potvrdzuje. Ak máte radi siahodlhé kovbojky, kde sa najprv dvadsať minút po sebe pozerá a potom sa strieľa, budete tento film velebiť. A ak nie, zaspíte pri ňom. Ale hudbu to má bohovskú no. ()

APLSMLS

Můj nejoblíbenější western a jeden z nejbáječnějších filmů všech dob s potenciálně vůbec nejlepším soundtrackem. Vždy se k němu po čase vracím a snad pokaždé to byl větší zážitek než předtím, to se fakt nevidí. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

13.07.2015

Quentin Tarantino miluje hudbu Ennia Morriconeho a mnoho let usiluje to, aby slavný italský skladatel ozvučil jeho film. Především westernová legenda, jejíž tvorbu jste slyšeli třeba v Tenkrát na… (viac)