Tiesňové volanie

• Česko Tísňové volání (viac)

Asger Holm, bývalý policajt, ktorému bola pridelená služba na tiesňovej linke, odpovie na volanie od unesenej ženy. Keď je hovor náhle prerušený, začína po žene a jej únoscovi pátrať. S telefónom ako jediným nástrojom, obklopený stenami kancelárie vstúpi Asger do pretekov s časom, aby zachránil ohrozenú ženu. Zločin, ktorý odkrýva, je však omnoho väčší, ako sa na začiatku mohlo zdať. Jeden z najsľubnejších tvorcov novej dánskej filmovej generácie, režisér Gustav Möller, v svojom prvom celovečernom filme experimentuje s ľudskou predstavivosťou, zmyslami, strachom a presvedčením, že najsilnejšie filmové momenty, sú tie, čo nevidíte. (ASFK)

Neuge

Děkuji ČSFD za brněnskou projekci. Takhle nepřetržité hromové ticho jsem v kině snad nikdy nezažil. A takhle zdeptané obecenstvo po konci filmu asi také ne. ()

crap

Strhující podívaná. Filmy u kterých mám pocit nepřetržitého napětí od první minuty až do poslední vyhledávám, ale je jich bohužel málo. Na tenhle snímek jsem se dost těšila a to ve většině případech značí následné zklamání, ale to zde po zhlédnutí nepřoběhlo. V půli filmu jsem začala cítit jistou předvídatelnost, ale ta se následně sesypala. Opravdu jsem si to užila a tísnivý pocit mě doprovázel po celou dobu podívané. Vřele doporučuji, víc takových kusů prosím! (Nemluvě o téměř nulových nákladech a extrémně efektním výsledku.. ale tak to u dobrých nápadů prostě bývá) ()

papadoce

Bravúrne zvládnutá hra jedného herca v podaní Jakoba Cedergrena. Tohto herca som doposiaľ nepoznal, ale po volaní na 112-tku bude pre mňa rozpoznateľný. Točiť film tohto druhu nesie so sebou vždy riziko nudy alebo nepochopenia zo strany divákov. Gustav Möller sa tomu šikovne vyhol, film v pôvodnom znení s titulkami nesie tu pravú atmosféru, je vsadený do znesiteľnej minutáže a prinesie celkom slušný prvok prekvapenia a hrôzy. Film, ktorý stojí za to vidieť. Alebo aspoň počuť :). ()

Brooks

Do scenára by sa dalo rýpať, pretože ani ten skvostný, temný twist, ktorý sa odohrá zhruba po hodine stopáže, nedokáže obhájiť všetky jemné nelogičnosti a pocit vratkej konštrukcie celého diania. Ale inak som bez výhrad. Mať 30 rokov a napísať si takýto vrstevnatý scenár, s takýmto prísnym konceptom a takto precízne ho zrežírovať, tak to klobúk dole! Audiovizuálne vynaliezavé, psychologicky a emocionálne silné, Jakobom Cedergrenom výborne zahrané. Nominácia na Oscara na najlepší zahraničný film tu dúfam nebude chýbať. ()

pushover

Nadmíru vydařený debut s minimálním rozpočtem a maximálním efektem. Cedergren utáhl v podstatě celý film. Zvukaři v postprodukci si mákli. Povedené. ()

Equilita

Ďalší thriller zo severu, ktorý ma potešil. Celý film a jeho obsah je veľmi minimalistický a predsa to funguje. Načo veľkolepé kulisy a 50 hercov, keď stačí jedna miestnosť a jeden človek. Príjemný komorný film na večer, ktorý ma udržal v napätí od začiatku až do konca a ukázal, že nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá. ()

hazdrova

Asger je celý film v strese, takisto ako aj divák. Škoda, že som vývin filmu trošku predpokladala a pri rozuzlení som nezostala s otvorenými ústami. Naozaj ma bavilo celé prostredie jedného miesta počas celého filmu, čo by niekto mohol považovať za mínus - ja si naopak myslím, že mu to skôr na hodnote pridalo. Jediné, čo som myslela, že bude a nebolo, že na konci ukážu tváre telefonujúcich. Ale rozhodli sa nechať to pod rúškom tajomstva. 4,3 ()

dkas

Konverzační thriller, který hodně pracuje s lidskou fantazií. Tedy záleží na každém, jak film ve výsledku vyzní. Film má i jeden zásadní zvrat, kdo viděl, ten ví, který celé dosavadní snažení posune na jinou kolej. Jen ten závěr byl takový poněkud uspěchaný. Jinak ale výborná podívaná, teda spíš fantazírování... ()

ŠpetaMarek

Asi jsem viděl jiný film. Atmosféra nikde. Asi je to tím, že vidět celé drama z pohledu relativně v pohodě týpka, sedícího v teple kanclu a který je rozhodně míň v hajzlu jak všichni ostatní, je nudné. A to jsem předtím viděl film, kde se celou o 20 minut delší stopáž chodilo po lese a nemluvilo. ()

G04T

Je to dobré. Místy celkem i napínavé, ale jedno to kazí. Vždy, když už se něco děje, tak najednou se hovor přeruší a pak zas koukáme na vytočeného Asgera. Myslím, že kdyby byl pořád na lince s Iben, bylo by to mnohem lepší. Na druhou stranu by to působilo divně a až příliš nereálně. Ale i tak jsem si to užil, hlavně konec a pravda o Iben mě překvapila, protože to bylo to poslední co jsem čekal. ()

hero_bk

První půlku filmu jsem byl nadšený, ale jakmile přišel ten "nečekaný zvrat", který mi vlastně přišel, jako pro člověka, celý profesní život řešící mezilidské vztahy, očekavátelný, šel celý film do kopru - premisa, zápletka, smysluplnost, logika... ()

J.e.r.e.c

Vzpomněl jsem si na hlášku Terryho Gilliama o natáčení Svatého grálu: „Neměli jsme prachy, tak jsme museli mít nápady.“ Tady jeden takový důsledně rozehraný nápad stačí na celý film. Který jinak musel stát míň než epizoda Ulice, protože se odehrává ve dvou místnostech a hraje v něm v podstatě jeden člověk. Ale napětí umí šponovat s důsledností, které by zatleskal i strejda Alfred. Ukrutně dobrá jednohubka. 80 % ()

Maniik88

U severanov nikdy neviete, čo vás čaká. Ja som čakal niečo na štýl Tiesňového volania s Halle Berry. Miesto toho sme celý film boli v dvoch miestnostiach jednej budovy. No napriek tomu to bolo napínavé, zaujímavé, tak akurát dlhé a pre niekoho s prekvapivým zvratom poslednú tretinu filmu. No ja som to akosi celé tušil. Veľa vecí sa javilo dosť nelogicky, ale mnohé sa po zvrate dajú vysvetliť. Nebolo to zlé, no čosi tomu chýbalo. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Super drama "o představivosti" v jedné místnosti s jednou postavou, ale přehráváno dvojnásobnou rychlostí, jinak bych to pomalé tempo nedal a hodnotil hůř. +++ SPOILER 20ti slovy: Unesená žena svým manželem, volá na tísňovou linku. Dispečer ale zjistí, že je labilní, zabila svého syna a manžel ji pouze odvedl z bytu. ()

milwaukee

Nejdříve jsem viděl remake s Džejkem. A teď bych měl asi porovnávat. Pár rozdílů tady přece jenom bylo. Jména, místa, uniforma a sluchátka. Džejk začínal a končil na hajzlu a ještě řešil obrovský požár. On ho vlastně neřešil, jen tam všude na obrazovkách, jen tak okrajově hořelo. A taky mu došlo kafe. Dánové mají plus za nápad a za sluchátka, ke kterým mám velice osobní vztah. Takže dám lepší čtyřku. Škoda jen, že jsem filmy neviděl v opačném pořadí, ale na to už je pozdě. Na lince si pořadí hovorů taky nemůžu vybírat ;-). Prostě film z jedné místnosti, který udrží pozornost celou dobu, nemůže být špatný. ()

Remake Tísňového volání nabírá hvězdy

Remake Tísňového volání nabírá hvězdy

14.11.2020

Americký remake oceňovaného dánského filmu Tísňové volání se sice na první pohled může zdát českému divákovi jako naprosto zbytečný, na druhou stranu teď projekt streamovací služby Netflix přibral… (viac)

Co chystá režisér Tísňového volání?

Co chystá režisér Tísňového volání?

10.06.2020

Herec Jake Gyllenhaal (Zodiac, Spider-Man: Daleko od domova) se upsal novému snímku Snow Blind podle známé komiksové předlohy The Kitchen od Ollieho Masterse. Snímek natočí režisér Gustav Möller,… (viac)

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

06.03.2019

Program Kreativní Evropa letos v lednu již po třetí vyhlásil celoevropskou soutěž s názvem #euFilmContest, v níž si filmoví nadšenci mohou otestovat své znalosti současného evropského filmu. Deset… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz