Deväťdesiate

• Česko Devadesátky (viac)

Americké predmestie 90-tych rokov. Trinásťročný Stevie tu žije so svojou matkou, ktorá ho vychováva sama a jeho agresívnym bratom. Netúži po ničom inom, iba utiecť a tak si zaobstará skateboard a pridáva sa k skupine skejterov. Práve jeho noví kamaráti mu pomáhajú prekonať smutnú realitu, zažíva tú prvé radosti a strasti dospievania. (ASFK)

Maximilianus

Chillin pohodička, vďaka ktorej som si pospomínal na svoj prvý skateboard - "rybyčku", presne ten tip, aký mal Sunny Suljic na začiatku filmu. Ja som tam mal síce namiesto draka cool kocúra, ale inak tiež hýril farbami. Film ma prekvapil svojou atmosférou, ktorá skutočne zodpovedá tým rokom deväťdesiatym. Film, ktorý nie je iba o skate ale o hľadaní si priateľov iba tak na ulici, o živote bez mobilov a všetkých technologických vychytáviek dnešnej doby. Jednoducho o živote mladých chlapcov na konci minulého tisícročia. 7,5/10. ()

Forty-

Po precitani popisu som sa trocha bal, ze pojde o pateticku teenage "dramu", ale vysoke hodnotenie filmu mi vrtalo hlavou ... a chvalabohu so sa mylil, toto bola rozhodne viac vyzreta drama ako komedia, s dokonalou atmosferou 90tych rokov v LA. Hudba, format kamery, jazyk, moda ... perfetkne spracovanie. ()

Khamsin

Za výbornou atmosféru 90. let a docela dobrou druhou polovinu filmu si to asi ty tři (slabší) hvězdy zaslouží. Ale víc si myslím, že ne. Docela mě překvapuje, že je tento film v červených číslech, zas taková bomba to není. Jinak veškeré postavy tohoto filmu bych shrnul slovy pana ředitele "vždyť je to tady jeden vedle druhého samý debil nebo blbeček.. dyť se podívejte.. debil, blbeček, debil, blbeček, debil, blbeček... akorát támhle vzadu.. to je snad jediná výjimka.. sedí dva blbečci vedle sebe". >| ()

samkko

What a f*ck! Okey, celou hodinu a půl čekám, kdy se projeví aspoň sebemenší náznak těch 77 procent. My totiž po celou tu dobu sledujeme jen vývoj toho největšího a nejvíce nevděčného spratka všech dob. Vidíme jak se malé děcko vzteká, brečí, padá, chlastá, kouří a říká fuck! No a tím to v podstatě končí. Žádná myšlenka, žádná pointa.. Nic. Herecké výkony jsou průměrné, dialogy jsou směšné a koukat na zkaženou mládež, no myslím, že je lepší se kouknout ven z okna a uvidíte v podstatě to samé, jen to bude trochu zajímavější. Hodnocení: OVERRATED, 3/10 ()

kukkik

Tak tohle byla vážně nečekaná pecka. Jako člověk, který si devadesátky prožil zhruba ve věku hlavního hrdiny jsem cílová skupina a tím pádem přirozeně zaujatý, nicméně.. wau. Nedokážu se vzpamatovat z toho, že jde o Hillův debut a že tuhle 90tkovou klasiku natočil v roce 2018. Tohle je neskutečná nálož nostalgie a bezevší pochybnosti excelentní film snad po všech stránkách. Klobouk dolů a neskutečně se těším na další snímky tohoto režisérského objevu, pana Jonaha Hilla. 5/5 ()

Amonasr

Zpočátku mě film dost nudil a přišlo mi jako ztráta času sledovat prázdný život nějakých amerických teenagerů kdesi na chudém předměstí. Teprve postupně se začal rýsovat jakýs takýs příběh, v němž kromě hlavního hrdiny vzbuzoval sympatie už jen jeden z jeho kamarádů. Sonda do zbytečného života jedné ztracené generace. Tak trochu umělecký pseudodokument. ()

Brooks

Cool, vtipná a režijne veľmi pekne zvládnutá výpoveď o najcitlivejšom a najformujúcejšom období dospievajúceho chalana. Režijný debutant Hill to má pevne v rukách. Dostatok času venuje aj vykresleniu atmosféry a nezameniteľnej estetiky 90.tych rokov (ktorá ho, vzhľadom na jeho nízky vek, dosť pravdepodobne formovala), aj sociálnemu a rodinnému zázemiu hlavného hrdinu. Veľmi si pritom vypomáha nadupaným soundtrackom, dokumentárne ladenou kamerou a uveriteľnými mladými hercami. Najlepší coming-of-age od Muda Jeffa Nicholsa. ()

Pulper

Zajímaví herci, hlavně ten kluk. Scénář ušel,ale režie nic moc a ten konec to zabil. Takhle blbě ukončený film jsem snad ještě neviděl. ()

Meev

Kdyby šlo dát 6 hvězd, dám jich šest. Tak atmosférou oplývající film jsem snad ještě neviděl. Napomáhala tomu dobová hudba, záběr 4:3, "starý efekt" , ale i celkové fungování filmu jako jednota, která působila strašně umělecky. Film si na nic nehraje, je tam vyzobrazená realita a né klišé chození kolem horké kaše.Skvělé vyvíjení postav a prostě ukázkový příklad toho, jak točit nejen debutové, ale nadprůměrné celovečerní filmy. Tomuhle já říkám film, jak má být. Nejlepší film, natočený za poslední rok, který mé oči spatřily! ()

Mkartaylas56

Pro mě celkem nečekaně solidní režijní debut Jonaha Hilla, který nás prostřednictvím tohoto snímku přenese zpět do devadesátek a představí nám na první pohled obyčejný příběh dospívajícího klučiny Stevieho, který ale nepostrádá patřičnou dávku emocí a skvělých hereckých výkonů (samotný Sunny Suljic zde ukazuje už v takhle mladém věku veliký talent). Navíc vše podporuje nezaměnitelná atmosféra devadesátých let, kterou jsem sice nezažil osobně, ale i tak mohu říct, že v tomhle filmu fungovala na jedničku a spolu se vším ostatním vytvořila opravdu povedené drama, které určitě doporučuji a neváhám ho ohodnotit 80%. ()

stephano

Bohužel informativní hodnota nulová. Je to vlastne pouze video bez scénáře. Každopádně v 90kach par podobnych filmu skutečně bylo, například Kids, ale tam to všechno dává větší a syrovejsi náboj. ()

jayman

Hillov absolventský film. Atmosferický, ale s prirýchlym vývojom, niekoľkými úplne wtf momentmi (kábel), plochými postavami a nerozvinutými / nevysvetlenými motívmi (pomarančový džús, hudba, obchod) Áno, vizuálne funguje veľmi dobre, omnoho viac než príbehom, a tak vlastne nemáte dôvod ani chuť vidieť ho znova. ()

SAINTS

Pod povrchom sa v tomto filme toho deje viac ako dost.Okrem prehliatky skejtov a kvalitnej hudby je to velmi oduševneny film o chlapčenskom dospievani a o hladani vzorov a tužbe kamsi zapadnut..Film prekvapi surovostou,ale aj svojou citlivostou. ()

oasismanik

Nj, až tak rozdielne tie 90s v USA od tých našich nakoniec neboli. Skateboardy, kazety, plagáty na stene, rozťahané oblečenie, ktoré by dnes na seba nedal ani bezdomovec, retardované účesy... Je tu veľmi pekne znázornené, aj vďaka civilnému a neskutočne prirodzenému Suljicovi ako rýchlo sa dá do tých sračiek spadnúť, prvé cigarety za školou, alkohol, drogy, sem-tam nejaké bitky. Z drvivej väčšiny, aspoň z môjho okolia, vyrastú normálni dospelí ľudia, smutnejší pohľad je na tých, ktorým sa to nepodarí. Sympatický retro filmík, aj keď som čakal skôr nejakú komédiu, o ktorú sa, aj napriek popisu, v žiadnom prípade nejedná. A veľké plus za Nirvanu. ()

PAVLIS

70% Devadesátky, ale s výjimkou intra na ně výrazněji odkazuje jen zájem o skejt. „Příběh“ o klučinovi, co hledá mužský vzor, chce někam patřit a získává první životní zkušenosti od starších kluků a holek, by se mohl stát klidně i dnes. Nic zapamatování hodného, co ani nemá pořádný konec a rozhodně nepatří do kategorie komedie. Překvapivě se ale debutujícímu Hillovi daří dostat nám tu poflakující se partu skejťáků pod kůži… 17.11.2022 - ČSFD 77% / 73% IMDb ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla