18. marec 1965. V kozmických pretekoch ZSSR ešte stále predbieha Spojené štáty americké, ale Američania už pripravujú let na Mesiac a ZSSR nesmie zaostať - sovietski kozmonauti musia ako prví podniknúť výstup do otvoreného vesmíru a naživo sprostredkovať tento úspech celému svetu. Posádku letu,  ktorá má uskutočniť tento priekopnícky čin, tvoria dvaja kozmonauti - veliteľ Pavel Ivanovič Beľajev (Konstantin Chabenskij) a druhý pilot Alexej Archipovič Leonov (Jevgenij Mironov). Na výrobu kozmických lodí Voschod 1 a Voschod 2, na doladenie technológií a výcvik kozmonautov zostáva veľmi málo času. Skúšobná loď explodovala v atmosfére, a preto je ďalší štart mimoriadne riskantný. Astronauti sa však cítia perfektne fyzicky pripravení a presvedčia vedenie, že podstúpia akékoľvek riziko. Po štarte letu Voschod 2 kozmická loď bezpečne vystúpila na obežnú dráhu, ale aby kozmonauti misiu dokončili a vrátili sa domov živí, budú musieť podstúpiť ešte mnohé náročné skúšky, vyriešiť veľa nečakaných problémov a úspešne zvládnuť životu nebezpečné situácie, akými sú napríklad nafúknutý skafander Alexeja Leonova v otvorenom vesmíre, ktorý mu znemožňuje návrat do kabíny, či otrava kyslíkom v dôsledku aktivácie senzora úniku vnútornej atmosféry, alebo manuálny zostup z obežnej dráhy s pristátím v neplánovanej oblasti na Urale a prežitím v drsnom permskom lese do príchodu záchranárov. (TV JOJ)

pájap

Joo....ať je režim jakýkoliv, vždycky je to o obyčejných lidech.....a to mi dává naději, že se jednou lidstvo vrátí k rozumu. ()

fruitixx

Některé dramatické chvíle jsou pro díváka znalého fyziky trochu zklamání, protože kyslíkem.. když člověk zadržuje cíleně dech, se tak rychle otrávit nedá a jak spadli si mohli postavit iglů..jinak super. ()

Sa.sa

Super film o dřevní době kdy se do kosmu létalo s velkou možností nezdaru a testu jak by to šlo... Jako když se dítě učí chodit... Ano Leonov byl první člověk, který se "prošel" ve vesmíru a musela to být jízda v roce 1963... Ano přesně tam nahoře se opravdu může stát cokoliv a pokazit vše... ()

Xmarc

Před - obava z politických blbin, zdlouhavosti, výsledné nudy. Po - film utekl jako voda, skvělá zábava, napětí i vizuál, navrch i telefonát soudruhovi Brežněvovi ;-) ()

Sopholojong

Sovietske Apollo13 bez hviezdnych mien, s vypiplanou vypravou a poriadne komunistickou atmosferou. Dynamicke retro o jednej nebezpecnej misii za hranice moznosti, plne patetickych dialogov o solidarnosti a potrebe budovania "cerveneho moru". Ideologia zvratena (kozmonauti nesmu pristat inde mimo Sovietsky zvaz), filmarcina solidna. Rusi maju formu v malicku (fantasticky orbit, realisticke stredisko, dobove uniformy, letecke eskapady, navrat na Zem, hladanie v divocine) ako najdrahsie hollywoodske blockbustery. 7/10 ()

dj_p_j

Pekny film, hlavne ten let bol skvely. Pribeh o to silnejsi, ze ide o skutocnu udalost. Film si zachovava taku "rusku atmosferu" a nekopiruje hollywoodsky styl, ale zaroven sa vzdal typickeho klise, ze "skutocny hrdina musi zomriet". Nejake muchy by sa nasli, ale na 4 a pol hviezdy to u mna vyda. ()

eRGeBe

Výborný film na téma kosmonautika. Příběh se drží věrně skutečnosti, na rozdíl od americké produkce. Jediné co mi trochu lezlo na nervy byl až příliš pozitivní (v některých momentech) Leonov. Dále se mi líbilo zobrazení vztahu kosmonautů a konstruktéra Koroljova (byl to takový jejich taťka). No a v neposlední řadě výborný vizuál :-). Takže dávám 95%. Tu pozitivitu jsem Mironovovi nevěřil :-) ()

Iron_Man_703

To se tak clovek kouka na Zpivani v desti, v pulce to posune na Singing in rain s lampou a staci. Cim si asi tak spravit chut? Hmmm, po skvelem Saljut-7 se tu vali jeste the Spacevalker. V Nemecku a Rakousku vysel na Blu ray a dokonce ve Steelbook edition, tak to nemuze byt uplne spatne. Uz v prvnich minutach je jasne, ze to bude stat za to. Velkolepy zacatek, predstaveni hlavniho hrdiny a ziskani si divaka zvlada reziser jako Mikhail Mikhailov Bay. A o to tu prece jde. O zabavu s trochou toho dejepisu. Kdo nechce na Aukru hledat starsi vydani Sveta mladych techniku s clanky o gerojich Voschodu 2, ma moznost shlednout skvely film bez hluchych mist, s vyraznymi postavami, napetim, skvelym CGI zpracovanim a doplnit si znalosti. Az budete na rande usilovat o divci srdce, zkuste se ji zeptat na jmeno astronauta, ktery jako prvni vystoupil do volneho kosmu. Gagarin? Armstrong? Vedle! Preci Alexej Leonov. Pokud nevypadate jako Brad Pitt, jeste pridejte vysvetleni zmen indexu Dow Jones a mate to v kapse. ()

StarFsh

"Leonov, vieš prečo som ťa ešte nenakopal do zadku?" Zaslúžených 4.5*. Tento film je na rozdiel od Saľjutu 7 podstatne prepracovanejší tak, ako si to táto historická udalosť aj zaslúžila. Akurát som si istý, že vzhľadom na tlačenie sa do amerických zadkov, tento film nikdy neuvidíme v kinách, alebo TV. Škoda. ()

cabroid

Výborný film. V zásadě nemám výtku, a přestože jde dnes už o notoricky známou událost, člověk se za ty dva skoro modlí. A to i po přistání. - Skvěle zahraný Korolev Vladimirem Ilinem. - Takové ruské Apolo 13. Což je za mne pozitivum. ()

Mac._

Technicky výborně zvládnutý snímek, kterému ubírá body patos a glorifikace sovětského člověka. Nikdo nesnižuje úsilí a oběti na staně sovětského vesmírného programu, ale méně je někdy více. Nicméně, těmihle neduhy trpí i západní snímky, a ne málo ;) ()

karyon

U filmu me musi zaujmout aspon prvni pulhodina. Tady jsem tomu dal asi 45 minut a nudou jsem si malem okousal vsechny nehty na rukou i na nohou. Prvni hodina je stejna jako u Titanicu, klidne si muzete jit udelat trichodove menu na obed na dalsi den a nic vam neutece. Naopak druha polovina filmu, kdyz jsem omylem zvedl hlavu od brouzdani po kachlickach na eshopu Obi, byla skvela, napínavá a presne takova, jakou bych od takoveho filmu cekal. Telefon letel pryc a bavil jsem se az do uplneho konce. Zaver filmu napinavy, trosku predvidatelny, protoze jsou to proste rusove, ale super. ()

luccijas

O Americké cestě do vesmíru jsem toho věděla celkem dost, ale o Ruské v podstatě vůbec nic. Proto pro mě tento film byl veliké překvapení... Až do konce jsem držela palce... ()

godal

Ovšem tohle je lahůdka...Ze mě se na stará kolena stane rusofil či co.Tak skvělý film,jsem prostě dlooouho neviděl.Plná palba,vřelé doporučení a palec hore sůdruzi! ()