Edward Norton je na čele úžasného hviezdneho obsadenia v kriticky uznávanom filme Spikea Leeho 25-ta hodina. Za 24 krátkych hodín ide Monty Brogan (Norton) do väzenia na dlhých sedem rokov. Monty, kedysi kráľ Manhattanu, sa chystá rozlúčiť so životom, ktorý poznal - so životom, ktorý mu otvoril dvere do najúžasnejších klubov v New Yorku, no zároveň ho odcudzil od ľudí, ktorí mu boli najbližší. Počas svojho posledného dňa vonku sa Monty pokúša znovu spojiť so svojím otcom (Brian Cox) a dá sa dokopy s dvoma starými priateľmi Jacobom (Philip Seymour Hoffman) a Slaughterym (Barry Pepper). Na scéne je aj jeho priateľka Naturelle (Rosario Dawson), ktorá mohla (alebo nemusela) byť tá, ktorá policajtom dala tip. Monty si v týchto dňoch nie je istý mnohými vecami, ale s pribúdajúcim časom prichádzajú možnosti, ktoré musí urobiť, aby sa v 25. hodine mohol vykúpiť. (Disney+)

qwertasip...

Pokud vyloučím některé místní otrapy, kteří si pletou psaní názorů s jakýmsi osobním deníčkem a otravují nám ostatním život komentáři typu "5.5/10" nebo třeba "63%", tak z 23 nejkritičtějších komentářích se minimálně v polovině z nich vyskytuje slovo NUDA (ano, fakt jsem to počítal - to aspoň svědčí o tom, jak velká nuda to je). A to opravdu není náhoda! Když má někdo strávit posledních 24 hodin na svobodě, tak bych očekával, že mi scénáristé nabídnou víc než jen bezduchý a neuvěřitelně ubíjející žvatlání o tom, kdo koho prásknul. Co mě taky trochu mrzí je, že si můj oblíbenec Edward Norton střihl roli dealera, kterej je tak blbej, že si ve svym vlastním domě schová deset kilo heráku. To si rovnou mohl založit eshop a jako kamennou prodejnu tam uvést svůj barák... ()

ZG2013

Tento film považuji za jeden z nejlepších, který jsem kdy viděl. Celý film obklopuje předapokalyptická atmosféra, kterou tvoří hlavně ÚŽASNÁ hudba. To musíte vidět. ()

marekspanel

Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu a samotná režie mi to ze začátku v tomto moc neulehčila. Začne to jako trochu gangster krimi, lehce komediální, připomínající Podfuck, ale postupně se z toho stává spíše drama o člověku, jenž má nastoupit do výkonu trestu a jehož staří kamarádi se s ním chtějí naposledy opít a rozloučit se. Hlavní postavy mají reálné charaktery i jejich chování mi přišlo dost přirozené, lidské, chybující a nakonec soucitné. Každá scéna byla téměř originální a bylo stále co očekávat a sledovat, byť je styl vyprávění spíše pozvolný, zato výborně podkreslený skvělou hudbou. Konec samotný byl na hranici kýče, ale ten finální návrh otce byl celkově působivý a nechá vás trochu přemýšlet. Jediné výrazné mínus byli spíše směšní mafiánci v tom kutlochu, na druhou stranu i tací určitě jsou. Taky ten policejní přístup byl příliš okatý. Nicméně scéna před zrcadlem "fuck you all" byla top! Hezké myšlenky, dobré herecké výkony a obsazení samotné, příjemná režie a občas dobrý vtip, podle mě výborný snímek, který možná není nějak výrazně silný, ale z hlavy rychle nevyšumí. ()

Sevin14

Dobrý film, ale nic speciálního co se týče děje. Čekal jsem trošku víc drama a tajemna. Závěrečné minuty mě donutily uvažovat o lepším hodnocení, ale předešlé dvě hodiny to nevykoupí, tudíž tři hvězdy si myslím jsou adekvátní. ()

Saxos

Montyho poslední den před výletem do basy mě nedojal. Obyčejný dealer, který se dojemně bojí vyplňování svých otvorů v příštích sedmi letech. ()

BarGoldstein

P.S. Hoffman jako obvykle ukazuje svůj konečník všem ostatním hodně zdáli. Eddie okolo něj jen tančí lascivní homotance. Ale koukat se na to dalo. ()

Syndrom

Unikátně lidsky chytrý film. V zachycení mezilidských vztahů a občas i dál za jejich perspektivu (zaostření na ground zero). Je to taková newyorská psychomapa. Jedna postava probouzí druhou, kromě Nortona, kterej se jako protagonista musí probudit ve vztahu k nečemu většímu - ke svému prostředí. Důvtipný film o postavách s knižním dovětkem a originální hudbou. Jako návštěva hodně cool klubu. ()

PTuranyi

Skvelý príbeh dealera drog, ktorého dostane polícia a musí si odsedieť trest. Monty je vykreslený pozitívne. Žiadne násilie, vraždy, feťáci. Jeho život je prechádzka ružovou záhradou. Ale to sa má zmeniť. Práve táto zmena vedie k nostalgii a stretnutím s priateľmi z detstva. Záver zostáva otvorený lebo končí snovým šťastným koncom a je na divákovi aby si vyberal či je to sen alebo skutočnosť ()

Xylobalsam

Vynikající Edward Norton - to iž všichni známe. Rozhovory občas zklouzávají do naprosto zbytečných a nudných žvástů. Je to utvořeno jako dialogový film, ale na můj vkus je někdy až moc "ukecaný". Jde o poměrně dobrou podívanou, nicméně nepřináší vůbec nic nového, jak do života, tak do filmu. ()

Washik

Nebudte na mě zlí ale...mě se to nelíbilo. Přiznávám bez mučení že nemám rád (nevím proč) Edwarda Nortona a prostě přišlo mi to jako blbost. Asi jsem (jako obvykle) čekal víc. Konkrétně scéna s výlevem do zrcadla mi přišla vyloženě trapná. Co už....dvě hvězdičky asi za závěrečnou scénu s rozemletím Nortonovy tlamičky ()

MasterFil

Malý,velký film.Je těžke říci,čím je tento film tak skvělý,možná je to hereckémi výkony,které jsou bezchybné,nebo snad dialogami a scénářem,jež byly přesné a dranatické,nevim,ale každopádně mně tento film zaujal.Z každé scény jsou cítit emoce a vypjatá nálada Montyho(jež brilantně ztvárnil Ed Norton),který za pár hodin přijde o svobodný život a proto se rozhodne sejít se s přáteli a otcem a strávit s nimi poslední chvilky na svobodě.Scéna před zrcadlem za doprovodu jazzové hudby od Terence Blancharda,která i doprovází celý film, je ohromující a jedna z mych nejoblibenejsich vůbec- naprosto výstižně popisuje pocity a předkládá současnost taková jaká je.Konec je,jak jsme tak trochu u Spikea Lee zvyklí-zajimavý a dobře ztvárněný.Tímto filmem má u mne Spike velké plus a stojí za to ho vidět. ()

Werewolf2

Kdyz sem si tenhle film pucil, vubec sem netusil, jak se skvelej. Cekal sem zas nakou americkou kravinu. Norton opet ukazal, ze se na tenhle typ filmu hodi. Po hakovem krizi jeho nejlepsi film. ()

Paplónik

Herecké výkony sú skutočne skvelé - najviac Norton, ale američan nadáva na všetky možné rasy a menšiny. Čo sú nadradený či čo? Aj my všetci neameričania sme ľudia ako on. Téma chce byť zbytočne veľká a obsiahla čo jej škodí. ()

Emmyvision

New York je krásný město. To si piště, že se do něj jako cestovatelka první kategorie jednou podívám! A tenhle úžasnej film "spajka lí" (nepleťte s "Pajky pajk") mě v tom utvrdil. Líbí se mi, že se tu o Yorku nemluví jen s růžovejma brejlema - pojmenovávat špatný věci a přitom pořád lákat do týhle metropole je pro mě cennější než sladký vzpomínání na Manhattan a Paříž v Paříži, Miluji tě (nic proti, fakt ji miluju :o). A mimochodem lepší film o 11. září jsem neviděla. Nezapomenutelná scéna: Finále v tunelu. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz