Mandy: Kult pomsty

• Česko Mandy - Kult pomsty (viac)

Začiatkom 80. rokov žije drevorubač Red so svojou snúbenicou Mandy v lesoch Shadow Mountains. Užívajú si jednoduchý život a úprimne sa milujú. V okolí sa však začínajú usídľovať rôzne náboženské sekty a ich násilné praktiky. Red a Mandy si ich nevšímajú, až kým si jedna z nich urobí výlet do Redovho domu a ublíži Mandy. Žiaľom zničený Red sa vydáva na cestu pomsty, počas ktorej pretečie veľa krvi. Postupne likviduje jednotlivých príslušníkov sekty, a to veľmi desivým a krvavým spôsobom. (TV JOJ)

veverysiak

Pozoruhodné, Tarantino šľahnutý Lynchom, buď vás to lapne, alebo si odpľujete, osobne takéto art pour art výplody autorského samoukájania nemusím, ale raz za čas ma obdobný výron chytí za oné, zaboha neviem vyjadriť, čo také svetaborné som videl, stačí, že ma to zasiahlo, takže 80%. ()

Grázl83 odpad!

Úděsný film, který snad ani nelze dokoukat. Kdo přežije první hodinu, dočká se i nějaké akce s Cagen, já to ale nejsem, nepřežil jsem. Po tomto film u mě Cage skončil, na takové sracky koukat už nehodlám. ()

hony23

Těžko hodnotit film, který se svou halucigenností totálně vymyká. Má to rozhodně svoji atmosféru, podpořenou skvělou kamerou i hudbou. Nicolas Cage konečně zase natočil slušný film, minirole Billa Duka potěšila. První hodinu ovšem sledujeme hodně nudnou podívanou, kdy kameraman zbytečně exhibuje dlouhými a zpomalenými záběry ve chvílích, kdy se nic neděje. Jakmile ale nastoupí Cage na cestu fantasmagorické pomsty, dostane to konečně koule a nastanou vizuelně perfektně ztvárněná jatka. Pokud před sledováním užijete psychotropní látky a naladíte se na stejnou vlnu s tvůrci filmu, asi si to užijete víc než já.... ()

Martynes

Já nevim, co s tím filmem mám dělat. Jsem jsi jistej, že tam byly scény, které se mi líbily (zvláště v druhé polovině) a jsem si taky jistej, že tam byly úplně příšerný scény (zvláště v první polovině). Tohle se opravdu nedá hodnotit. ?/10 ()

Birter

První polovina námětem horor, druhá je komiksovým krvákem/akčňákem. Panos Cosmatos však tuto synopsi povýšil na arthouse a dokázal díky tomu vybudovat vynikající atmosféru nejen 80. tých let. Je to sice poměrně zdlouhavé, ale jinak je to docela zajímavý film (kostýmově jsem si vzpomněl třeba na Hellraisera). A Nicolase Cage snad nemusím komentovat. ()

mouzi

Tak ja nevim. Prvni polovina se vlece jak chrchel a druha je jedna velka rezba. Hlavne je dost obtizne pochopitelne, jestli bylo zamerem rezisera jednoznacne becko nebo snad nizkorozpoctove acko. Celou stopaz se to vzajemne kope a ja nejsem spokojeny tak, jak bych chtel a jak bych mel byt. Potencial to melo urcite vetsi, nez bylo realizovano. Bohuzel. ()

KofiAnnan

Ach Mandy. Krásný vizuál a naprosto magicky kouzelná hudba. Ta si mne podmanila a už nepustila. Myslím, že bez hudby Jóhanna Jóhannssona by mé hodnocení bylo rozhodně nižší a výsledný vizuál a dojem z filmu menší. Prostě to té psychadelicky růžové halucinaci sedlo jak prdel na hrnec. Nikola co seká zfetovaný psychopatický stoupence kardinála Duky nebo Charlese Mansona vlastní sekerkou jako dobrý, ovšem mé srdce si naprosto získala krásně divně divná Mandy. Teď pomocí textu ostentativně mrkám na svou ženu, která je jí hodně podobná. Nicméně Mandy jako postava měla koule a škoda, že ve filmu neměla víc prostoru. Líbily se mi pocity, které ve mně film zanechal a vyvolával během projekce. Vsadím se, že Kosmas na námět filmu přišel ve chvíli, kdy si někde pod smrkem šoupnul jednoho cyklistu na obrázku a probudil se za dva dny u Guru Járy na zahradě a řekl si „Ano, to natočíme“. ()

M.J

Po prvních patnácti minutách jsem se třikrát podíval na čas a rozhodl jsem se , že takhle to dál vážně nejde . Neskutečně zdlouhavé tempo , které nepřínáší doslova vůbec nic . Nakonec jsem preskočil první hodinu a poté se na to už aspoň trošku dalo dívát , brutalita se nedrží zkrátka a Cageová scéna na záchodě je super . Barevná paleta mi ale způsobovala spolu s kombinací hudby jen bolení hlavy a málem jsem u toho usnul. ()

Scaevola

Tak předně: Tohle není film pro normální lidi. N. Cage předvádí svůj životní výkon, a to jsem viděl "Ghost Ridera 2"; scénář je přímočarý a čistý asi jako úder motorovou pilou, přičemž chrlí nápady, za které by se nemusel stydět lecjaký sociopat; a co se týče vizuálního zpracování, nebudu sklouzávat k lacinému mudrování, čímže se to tvůrce baví po večerech. Na druhou stranu snímek nemá daleko do esteticky suverenního filozofického rozjímání nad duchovním stavem kriticky zraněného manžela. ()

panki9922

Len preto, že je to iné ako všetko doposiaľ vytvorené, neznamená, že to musí byť dobré. Ghost Story bolo tempom extrémne pomalé a udržalo si to moju pozornosť a vyvolalo plejádu emócií a zanechalo dojem. Mandy je tempom pomalé, umelecky možno zaujímavé, ale divácky ani náhodou, snažiace sa vyhrotiť náboženský extrémizmus a pomstu do dosiaľ nevídaných rozmerov. V jednom mal Jeremiah pravdu, tá Andrea vážne od začiatku vyzerala ako chodiaca mŕtvola. Nicolas sa po traumatickej udalosti zmení na vraždiaceho psychopata ktorý svojím mentálnym nastavením predčí aj najväčších bláznov na plátne a ja mu to absolútne neverím. Ak si niekedy dám LSD, viem, čo si pozrieť. ()

Pan.Antonin

Mandy jsem si původně chtěl pustit už před více než měsícem, kdy jsem vyzkoušel několik "sektářských" hororů (The Veil, The Ritual, Slunovrat), ale protože jsem telefonicky nehovořil s žádným Golbeatrem a ani nikdo jiný mě nevaroval, že film bude na Netflixu končit, tak když jsem si ho chtěl pustit, akorát jsem překvapeně zíral, že odtamtud zmiznul. Samotný snímek je velmi zvláštní nevšední netypická bizarní podívaná. Režisér si hraje s barevnými filtry, rozmazáváním obrazu, zvláštními dialogy bláznivého Jeremiaha a ze začátku je to úmorně zdlouhavé a očividně to není pro každého. Někdy to funguje dobře, některé scény jsou hrozné. Přibližně po půli přijde do hry také násilí a likvidace sekty Cagem je docela brutální. Samotný Nicolas hraje výborně, přemýšlel jsem, že díky němu přihodím třetí hvězdu, scéna s pilami je super, ale film jako celek mi v tom brání. Nedá se totiž říct, že bych si tohle psycho užil. Zřetelná snaha šokovat diváka se u mě minula účinkem. ()

brasek odpad!

Pochmúrne a depresívne. Snímok nie je horor, ale sú to iba halucinácie Panosa Cosmatosa. Žiaľ scenárista a režisér v jednej osobe stratil o sebe súdnosť. ()

Los_Angelos

OK, béčko až céčko, v rámci žánru slušnej masakr, ale moc utahaný a zdlouhavý.  Při požití houbiček si připočtěte další 3 hvězdičky 🙂 ()

em_zet

Důvody proč film vidět: 1. Máte rádi divný filmy a tohle je Caguv snad nejdivnější film. 2. Aspoň jednou v životě jste v ruce drželi perforovaný arch s repetitivním obrázkem cyklisty. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

11.12.2018

Tady si někdo zadělal na pěkný průšvih. První kolo oscarového hlasování pro nejlepší písně a původní hudbu bylo podle všeho odstartováno a hned čtyři významné soundtracky byly diskvalifikovány.… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson