Mandy: Kult pomsty

• Česko Mandy - Kult pomsty (viac)

Začiatkom 80. rokov žije drevorubač Red so svojou snúbenicou Mandy v lesoch Shadow Mountains. Užívajú si jednoduchý život a úprimne sa milujú. V okolí sa však začínajú usídľovať rôzne náboženské sekty a ich násilné praktiky. Red a Mandy si ich nevšímajú, až kým si jedna z nich urobí výlet do Redovho domu a ublíži Mandy. Žiaľom zničený Red sa vydáva na cestu pomsty, počas ktorej pretečie veľa krvi. Postupne likviduje jednotlivých príslušníkov sekty, a to veľmi desivým a krvavým spôsobom. (TV JOJ)

ŠpetaMarek

4 hvezdy za originalitu. Prvni hodina je az moc zdlouhava a az vas stve ze je ti mzabita fakt dobra atmosfera. Druha pulka je hodne vtipna, ale zas neni tak extermni, jak by mohla. Sveho casu nelituju, vlastne se mi to dost libilo, ale uz to nechci nikdy videt. Doporucil bych hlavne fanouskum kinematografie, ostatnim bude stacit si pustit trailer. ()

DEMON odpad!

Pozrel som kvanta Bollovin, Troll 2, The Room, Disaster Movie, 7 dobrodruzstiev Sindibada (neodporucam ziadny z menovanych filmov) a mnoho dalsich prisernosti. Toto je asi prvy film, ktory som nedal do konca a urcite prvy za posledne roky. Najlepsie to z mojho pohladu popisala Asia_Power vo svojom 4 slovnom vykriku do tmy v kapitalkach... Tento film je presne to. ()

Yuri69

Perfektní psycho hudba (Suspiria?) a dobře béčkově filtrovaný obraz. Jinak si, bohužel, toto revange movie snaží o něco víc a selhává. Úvod je neúměrně rozvleklý a ve výsledku nudný. Přitom se mu nedaří vybudovat si náležité pouto s kladnými postavami. Samotná akce je nadprůměrná, ale přináší rozpor, kdy se celek snaží brát vážně, ale řada scén je vyloženě komediálních. Za vypichnutí stojí účast B. Duka (Commando, Predator) a pár vynalézavých scén. SPOILER: Cage chlastající ve slipech, Cage sňupající kokeš ze střepů na podlaze, Cage kovající si svou home-made revange sekeru, Cage připalující si cigáro o hořící useknutou hlavu a Cage v souboji motorových pil. ()

hurki

Tohle se bude líbit jen těm umělecky založeným, uměním facsinujícím intelektuálům, kteří kdyby měli sami něco natočit, tak pro běžného diváka, jako jsem já, vyplodí jen nudný marast podobný této velkolepé srágoře. Už nikdy víc. ()

horor2

Toto není pro každého. Hra s barvami. Sekta - vždycky když se objeví ve filmu, tak člověk musí počítat tak trochu s podivíny :-) Milující Cage, kterému vezmou jeho milou. A pak dojde brutální art, který je právě díky svému pojetí filmu dokonalý. ()

Kortexo

Nový věk Grindhouse žánru v absolutní kvalitě.Umělecký skvost, který k hororů, přivádí i ty, kteří jeho velikost nevidí a nechápou.Nejsmutnější a jistou pravdou je, že kdyby na místě režie, byl např: Quentin Tarantino, všichni by skákali do oblak a už by nikdo nehledal jméno pro své budoucí dítě.... ()

Sutiman

Verím, že celá Nicolasova kariéra odjakživa smerovala k tomuto filmu. Krvavý revenge movie povýšený (alebo ponížený?) na artový trash s jasnou víziou, ktorému k pôsobivosti stačí pár farebných filtrov a zarastený hrdina v tričku s tigrom. Rozbieha sa to pomalšie, ale v momente, keď si Cage ukuje sekeru, už niet cesty späť. "So what's you huntin'?" "Jesus freaks." "...I didn't know they were in season, man." ()

mchlumak

První půlku jsem jen vzdychal a koukal na hodiny, děsně jsem se na to těšil a místo toho tam je 8 vět během hodiny a všechno se neuvěřitelně vleče. Pak konečně začne téct krev a vylepší se to, ale pořád to ani zdaleka nedostálo očekávání. ()

Olafsson

Halucinace totální. Prvních 75 minut naprostá nuda, dělal jsem u toho jiný věci a čekal až se něco začne dít, dalších 45 minut už je lepších. Cage je výbornej. Nevim vo čem to bylo, v něčem mi to připomnělo ty nejlepší Lynchovo kousky. Super oldschool splatter triky. ()

Pitryx odpad!

Jen málokdy se stane, že popojíždím zrychleně film na začátku. Tady jo. A když po patnácti minutách stále nic, jen zase vyprávění, co bylo kdysi, tak mne to naštvalo úplně. Měla mne varovat už produkce, kde jsem viděl v titulcích Harryho Lotra. A v hlavní roli Cage, který je dobrý v akčních filmech, ale v tomto… Ani za půl hodiny se nic nestalo. A ani za hodinu. Tak jsem se začal věnovat jiným věcem, ale očko bylo na filmu. Hlavního hrdinu bych kopl do obličeje hned na začátku. Mám alergii na pitomce kuřáky, co házejí vajgly kolem sebe. A v lese už bych je přímo střílel jako škodnou. Tady to hrdina dělá, takže je u mě debil a prase. Když se konečně začne něco dít, je tma, nebo debilní filtr, nebo to nejhorší co přímo nesnáším, blikačky. Prostě režisér blb no. On ten filtr, nebo co ty bylo nařídil kameramanovi nasadit a nesundávat. Tma je tam i ve druhé polovině, a to tak že furt. Zde už gore a akce, ale i toto je špatně nafilmováno. Škoda dal bych alespoň tu dvacku. Ale abych celý film luštil, kdo je tahle šmouha a kdo tamto, tak na to já nejsem. Budete-li na to koukat, klidně první hodinu skočte, pak dejte nejvyšší jas, abyste viděli alespoň něco a trpte. Já taky trpěl, ale že jsem single, tak jsem mohl nahlas hodně sprostě nadávat. ()

adamix

Neviem, čo ma skôr otravovalo. Či gýčové filtre, blikajúce osvetlenie, bľaboty bez zmyslu, minutáž, či tzv. ,, ničnedianie". Potenciál to malo predfarbený, ostal však nevykreslený. Cage ako tričkársky nerd so zmyslom pre pomstu v pohodke, jeho witch girlfriend stále mimo diania. Moc mi neprišlo ľúto jej smrti. Členovia kultu presvedčiví, hlavne ich vodca Jeremiah. Nejaké náznaky boja z ich strany nečakajte, vyjadrujú skôr vnútorné šialenstvo než vonkajšiu zbesilosť (až na veľkého týpka s pílou). Spomalené zábery a monológy zážitok len viac znepríjemňujú. Psychadelická hudba s desivými zvukmi vytvorí aspoň nejaký dojem a akcia ujde, ale od poriadneho grindhousu to má ďaleko. Zo začiatku to znelo sľubne, spomenuté rušivé elementy mi však film úplne skazili. U mňa 2*. ()

Hemlock

Není nic lepšího, než Nicolas Cage v bílých slipkách a triku s tigrem - vyloženě erektus hnus. A teď něco málo k filmu... První hodina je nudný, růžovo-červený, světelný bordel, který ukončí až rodinná grilovačka. Pak je to sice stále růžovo-červený, ale zato řádně brutální, oplzlý a testosteronem nabitý mejdan. Cage v roli jebnutého dřevorubce a amatérského kováře tentokrát obstál a druhá půlka snímku spolu s famózním výběrem spodního prádla mě přemluvila ke konečným třem zářezům - 55%. ()

murkl

Zdrogovaný Šílený Max v podáním Nica Cage. Vysoce podhodnocený film na csfd. Je to jako kdyby za každou zbytečnou minutou v první půlce se filmu snížilo hodnocení o 1%. ()

maoc

Tohle se musí vidět a prožít. Nějaké ty drogy divácky pomohou, ale i tak jsem občas posouval a občas si dal pauzu a přečetl si třeba kapitolu z Prousta, abych se neunudil do komatu. První třetina pro mne asi nej. Atmosféra 'something evil this way comes' jak řemen, přitom krásně civilní herectví a dialogy. Druhé dvě třetiny ok, jen místy už trochu za hranou pro mne pochopitelného (křečovitá vize Mandy v autě cestou z dolu). Jen nechápu, proč ušetřil Lucy. Nemyslím, že by si to nějak zvlášť zasloužila. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

11.12.2018

Tady si někdo zadělal na pěkný průšvih. První kolo oscarového hlasování pro nejlepší písně a původní hudbu bylo podle všeho odstartováno a hned čtyři významné soundtracky byly diskvalifikovány.… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson