Yellowstone

• USA Yellowstone (viac)
USA, (2018–2023), 45 h 19 min (Minutáž: 37–93 min)

Kevin Costner, Kelly Reilly, Dave Annable, Kelsey Asbille, Wes Bentley, Gil Birmingham, Ian Bohen, Luke Grimes, Cole Hauser, Jill Hennessy, Danny Huston (viac)

John Dutton bráni svoj ranč pred nemilosrdnými developermi, indiánskou rezerváciou a inými nepriateľmi, ktorí chcú získať jeho pôdu. Toto všetko na pozadí rodiny, politiky a jeho odkazu. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Foltest k tomuto seriálu (13)

Season 1 (2018) (S01)

1. série Yellowstonu definitivině splnila mé očekávání. Přinesla totiž prostředí, které je tak neuvěřitelně odlišné od českého koloritu, až je jednoduše fasinující to sledovat. Amerika je úžasně kapitalistická, muži z Montany tvrdí a nelítostní a do toho všeho širé pláně a nádherné přírodní scenérie. Rodinné rozpory mě nudit nezačaly, naopak mi přijde, že do příběhu pěkně pasují. Asi nejvíce se mi na sérii líbila ta ukázaná brutalita amerického venkova; tohle si uvědomit je pro Evropany prostě strašně těžké. Některé postavy jsou mi sympatické, některé méně. Jsem přímo alergický na Beth, i proto mě moc nepotěšil závěr série; naopak mám rád Jimmyho, Jamieho a obecně ty skutečné kovboje tam. Rozhodně už se těším na další sérii a jsem přesvědče, že Yellowstone stojí za zhlédnutí. ()

Rozbřesk (2018) (S01E01)

Rozbřesk je dobře uchopené představení všech zúčastněných v Yellowstonu. Není to zase tak šíleně dlouhé a stihne se tam vše podstatné. Na epizodě se mi líbilo především to, jak bravurně ukazuje ten skvělý americký individualistický kapitalismus v jeho nejryzejší podobě. Posledních 20 minut s konfrontací pak bylo přímo výtečných. Pro nás Evropany to je často nepředstavitelné, ale toto je jednoduše ta pravá, drsná Amerika, kde to funguje přesně takto, jak seriál ukazuje. Jinak seriál má velmi zajímavé postavy; oceňuji také, že tam vlastně nikdo není úplný klaďas, nebo záporák, ale každý má svou motivaci. Za mě rozhodně dobrý pilot a už se těším na další díl. ()

Zabít posla (2018) (S01E02)

Zabít posla je dobrá epizoda, která drží nastavenou laťku. Charaktery se, jak nám ukázal už i minulý díl, tady skutečně s ničím nepářou, což je jedině dobře. John Dutton si zatím se všemi nástrahami poradil, ale uvidíme, s jakými metodami na něj přijdou jeho protivníci příště. Velkou devízou seriálu je bezesporu krásná příroda Montany. Líbí se mi také linka se zaměstnaným zločincem; doufám, že se na ranči promění v chlapa. Už se těším na další epizodu. ()

Hodní koně nejsou (2018) (S01E03)

Postava Beth je mi teda extrémně nesympatická. Jinak se mi ale díl líbil; seriál si stále udržuje svou kvalitu. Je jednoduše zajímavé sledovat cesty rodiny Duttonových. ()

Dlouhý černý vlak (2018) (S01E04)

Závěrečných 10 minut bylo skutečně vynikajících; skvělá atmosféra, skvělá hudba. Jimmy je sympatická postava. Ono celý seriál vlastně sestává z takových epizodických příhod, ale díky dobrému zasazení a tomu mindsetu hlavních postav si stále nemůžu stěžovat. Dlouhý černý vlak je definitivně jedním z lepších dílů série. ()

Návrat domů (2018) (S01E05)

Díl se drží průměru Yellowstonu, který je více než dostatečný; vynikající seriál. Jimmy je dobrá postava; doufám, že v budoucím vývoji získá nějakou významnější roli. ()

Vzpomínání (2018) (S01E06)

Oceňuji objevivší se komediální linku s Jamiem a jeho ředitelkou kampaně; je to až dokonale groteskní. Na rodinu Duttonových se to začíná všechno pořádně stahovat; už se těším na gradaci finálních epizod. ()

Bestie mezi námi (2018) (S01E07)

V rámci seriálu jde o nadprůměrnou epizodu. Plně zde doléhá všeobjímající ponurá atmosféra boje o přežití. Do toho vynikající soundtrack. Večeře s kovboji doprovázená originální skladbou byla dechberoucí scéna; ještě navíc, když se vezme v potaz předchozí vývoj s turisty na ranči. Rodina Duttonů najednou vypadá velmi křehce. Už se těším na rozuzlení. ()

Vyvrcholení: První část (2018) (S01E08)

Opět kvalitní epizoda. Jen jsem tedy příliš nepochopil všechny ty hroty mezi Kaycem a jeho partnerkou; to mi přijde docela uměle napsané. Jinak si ale skutečně nemám na co stěžovat. Je to zajímavé a diváka skutečně zajímá, jak budou příběhy postav pokračovat. ()

Vyvrcholení: Druhá část (2018) (S01E09)

Důstojné zakončení 1. série. Na každý pád vyvstala spousta otaznků, které snad budou osvětleny v další sérii. Jsem rád, že se příběh skutečně hýbe a od 1. dílu došlo v rodině Duttonů definitivně k významným změnám. Vypadá to, že další sezóna bude představovat skutečné osudové kataklyzma. doporučuji ke zhlédnutí. ()

Hřmění (2019) (S02E01)

Hřmění nám ukázalo, kterými směry a zápletkami se bude ubíhat 2. série. Celkem povedený díl plně v standardech seriálu. Bitka v baru, stejně tak jako kovbojské ródeo byly výborné scény, které ukazují, v čem je Yellowstone tak dobrý. ()

Nové začátky (2019) (S02E02)

Šílená postava Monicy si pro sebe rychle ukradla titul mého nejméně oblíbeného charakteru seriálu. Doufám, že se od ní Kacy brzy odstřihne. Celý ten rozchod je hrozně na sílu, pořádně to nedává smysl a její výstup na univerzitě byla přímo groteska. Jinak se vše drží v zaběhlých kolejích. Nemůžu říct, že by se Yellowstone nějak zhoršoval, nebo zlepšoval, on si jednoduše stále drží svou zábavnou kvalitu. ()

Pach zoufalství (2019) (S02E03)

Jsem rád, že se Jamie konečně vrátil domů. Moc se mi líbila milostná scéna Johna Duttona, kde se ukázalo, že seriál má v sobě i skutečně hluboké myšlenky, kterým stojí za to se věnovat. Závěrečná scéna u jídelního stolu pak byla vynikající. Fakt jsem se zasmál. Už se těším na další díl. ()

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

20.09.2023

Ještě začátkem roku platil Yellowstone za jeden z nejsledovanějších a díky péči scenáristy Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) taky nejstabilnějších seriálů v Americe. Jenže s tím, jak… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení