Yellowstone

• USA Yellowstone (viac)
USA, (2018–2023), 45 h 19 min (Minutáž: 37–93 min)

Kevin Costner, Kelly Reilly, Dave Annable, Kelsey Asbille, Wes Bentley, Gil Birmingham, Ian Bohen, Luke Grimes, Cole Hauser, Jill Hennessy, Danny Huston (viac)

John Dutton bráni svoj ranč pred nemilosrdnými developermi, indiánskou rezerváciou a inými nepriateľmi, ktorí chcú získať jeho pôdu. Toto všetko na pozadí rodiny, politiky a jeho odkazu. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa elanius k tomuto seriálu (6)

Season 1 (2018) (S01)

Výborná prvá séria, zdá sa mi, že Taylor to má celé slušne premyslené. Trochu mi to rozjazdom pripomína Breaking Bad. Postavy sú to najlepšie v celom seriály. (8/10) ()

Rozbřesk (2018) (S01E01)

Nezvyknem často komentovať epizódy seriálov, ale tentoraz urobím výnimku. V prvom rade som trochu prekvapený z tých 74%. Pár minút navyše a bol by z toho takmer dokonalý samostatný film. Sheridan vie dokonale namixovať tempo, či už akcie, dialógov, príbehu. Raz dominuje to raz, iné ale dokopy to super šlape. Prostredie a nastolenie atmosféry je kapitola sama o sebe. Montana a kovboji, samozrejme na hony vzdialený svet, ale aj tak som mal po pár minútach pocit, že som tam vyrastal a dokonalo poznám tie reálie. Herecky hlavná úloha neni o čom, Costnerovi stačí nasadiť si klobúk, skočiť na koňa a hneď to je u mňa za 8/10:). Celkom prekvapili Wes Bentley a Kelly Reilly. Na prvý pohľad trochu zvláštny výber, ale nakoniec je to práve ten fresh vietor. Ale taký Jeremy Renner tomu nejako podvedome chýba:). Ja len dúfam, že táto moja nekritickosť sa mi v ďalších dieloch/sériách nevypomstí, ale pre mňa jeden z najlepších pilotov seriálu čo si pamätám. (9/10) ()

Season 2 (2019) (S02)

Predpokladám, že kľudne mohlo ísť aj o vrchol seriálu. Je vidno ako dôležité je poriadne vypracovať postavy a na pevných základoch prvej série je už potom radosť písať príbeh. A ani to nemusí byť nič extra komplikované. Z tohto podľa mňa ťaží celý ten seriál, jednoduché efektívne emócie a priamočiary dej. Teším sa na tretiu sériu. Bude to ale čím ďalej ťažšie. (9/10) ()

Season 3 (2020) (S03)

O nič horšie ako druhá séria. Záver dokonca ešte lepší. Ťažko niečo navyše komentovať. Topková, v niečom krásne oldschoolová zábava. Yellowstone je presne ten seriál, kde sa bez rozmýšľania púšťa ďalší diel a maratón zvyčajne ukončujú len neskoré nočné hodiny. (9/10) ()

Season 4 (2021) (S04)

Stále výborne, postavy bavia, ale trochu seriál stratil to podvedomé napätie, ktoré tak zdobilo prvé tri série. Alebo ako so všetkým, už sme si na to zvykli. Línia s Kaceyim...what? Totálne pochovaný charakter. Toto si mal Sheridan ustrážiť. (8/10) ()

Nůž a žádné drobné (2023) (S05E08)

No. Uvidíme, kedy sa vlastne dočkáme pokračovania keďže, za prvé máme tu stávku a za druhé Costner sa "pohádal" so Sheridanom. Piata séria si do svojej polky našla svoje tempo a teda rýchle neni. Mne to ale vyhovuje, čím ďalej viac je Yellowstone osobnejší, melodramatickejší a pomalší. Mne to úplne v pohode vyhovuje. Úžasný relax pomaly už v rodinnom kruhu. (9/10) ()

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

20.09.2023

Ještě začátkem roku platil Yellowstone za jeden z nejsledovanějších a díky péči scenáristy Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) taky nejstabilnějších seriálů v Americe. Jenže s tím, jak… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení