Yellowstone

• USA Yellowstone (viac)
USA, (2018–2023), 45 h 19 min (Minutáž: 37–93 min)

Kevin Costner, Kelly Reilly, Dave Annable, Kelsey Asbille, Wes Bentley, Gil Birmingham, Ian Bohen, Luke Grimes, Cole Hauser, Jill Hennessy, Danny Huston (viac)

John Dutton bráni svoj ranč pred nemilosrdnými developermi, indiánskou rezerváciou a inými nepriateľmi, ktorí chcú získať jeho pôdu. Toto všetko na pozadí rodiny, politiky a jeho odkazu. (SkyShowtime)

helrohir

Veľmi dlho som rozmýšľal, či sa do tohto seriálu vôbec pustím, a na pochybách som bol hlavne po zhliadnutí oboch prequelových projektov, ktoré ma nebavili až tak ako som pôvodne čakal. Ale našťastie som tomu dal šancu a vyplynulo z toho celkom pozitívne prekvapenie. V seriáli sa prelína niekoľko dejových línií, a každá z nich ma bavila. Žánrovo je seriál tiež pestrý, nakoľko tu vidíme kombináciu moderného westernu, rodinnej ságy či kriminálky. Postavy sú výborne napísané, a kvitujem veľmi dobrý výber hercov. K tomu treba pripísať krásne prostredie či vhodne zvolenú hudobnú zložku. Občas sú niektoré epizódy mierne rozťahané, a taktiež ma trochu sklamala záverečná epizóda, ale na ďalšie série sa teším. /75%/. Druhá séria pokračuje vo vynikajúcom rozvoji postáv aj ich vzájomných vzťahov. Síce je tu aj pár hluchších epizód, avšak vyvrcholenie v druhej polovici sezóny je lepšie než v prvej sérii. /80%/. ()

iz67

Dal jsem jen 1.dil. Nevím, čím to je. Ale ten Costner hraje v naprosto inertních kusech. I zde. Jasně, děje se tam toho jako hodně. Ale vono to je pak jako vždy s C o hovnu. Do toho další hodiny svyho života nedám. ()

Honzulik

Pro mne vše naprosto skvělé, herci, příroda, country hudba, napětí atd... Fakt nemám nic k vytknutí, všechny série super a doporučuji...!!! ()

Kebabkony

Red Dead Redemption ve 21. století. Dal to asi sledovat nebudu je to vyloženě kecání, které není zábavné a zároveň se tu řeší snad jenom politika. Dal jsem tomu druhou šanci a konečně se to rozjelo. 7/10 ()

Ronkar

Řemelsná práce prakticky na jedničku. Kovbojsky chlapácké prostředí a atmosféra parádní. Soundtrack BOŽÍ! Ústřední téma o rozbité rodině je dostatečně zajímavé, protože tady jsou všichni po krk v bahně (v niterní rovině, ve vzájemných vztazích, v boji s konkurencí, které si brousí zuby na rodinné pozemky, i stíny minulosti, které pronásledují všechny Duttony). V tomhle ohledu je scénář ok, protože se hodně zaměřuje na charaktery a buduje jim zajímavé zázemí i hloubku napříč celou sérií. Postavy jsou velmi dobře zahrané (Costner si toho macho kovboje, který vše řídí, dává naprosto skvěle), ale pozadu není ani trio jeho děcek a další osazenstvo kolem. Pozornost na sebe strhne Kelly Reilly (tak dobře zahranou bitch jsem dlouho neviděl). Celkově převládá spokojenost a Yellowstone jakožto moderní variace na western baví věru dobře. Za výtku ale považuji, že se celá série v podstatě nic neukončuje a vše je rozehrané. Nedochází k žádné katarzi ani vyvrcholení, které by výrazně podtrhlo další směr. Stejně tak Sheridan od své realističnosti překvapivě často ujíždí do naprosto nesmyslně vyhrocených situací a náhod, jako by se snažil vyplnit místo něčím akčním a napínavým. Což o to, natočené jsou ty situace dobře, ale působí uměle a neuvěřitelně (spoiler: během asi tří episod tu náhodně zabije jeden člověk asi čtyři lidi? Takovou smůlu snad nemá nikdo na světě. Posere se i to, co se prakticky posrat nemůže, mrtvol se tu vrší tolik, že to nedává smysl...), což zbytečně sráží výsledný dojem. Ale jako úvod do (pravděpodobně delší) ságy Yellowstone funguje. Těším se na pokračování. ()

Střelec17

Pro lidi co mají rádi kladné hrdiny bych toto dílo nedoporučoval, protože tady žádného nenajdou. Ale mějte se na pozoru, možná u prvních dílů si budete myslet, že přece jenom tu někoho najdete, tak po několika dílech zjistíte, že je to stejný psychopat jako celá rodina. Já jsem vydržel jednu sérii a když jsem se ujistil, že tady není opravdu komu fandit, navíc mi jsou všechny postavy nesympatické, tak seriál nadobro opouštím.  Pozitiva: Manželka nejmladšího s Duttonů, byla asi nejvíc v pohodě postava. Negativa: Tím výčet postav končí. ()

r007

Seriál plný překvapení. Děj překypuje jako kaše v hrnci, občas se mi zdá až příliš, ale když se nad tím zamyslím, odpovídá to rychlému tempu života současnosti. Je to v podstatě velmi smutný příběh o  rodině. Píšu po shlédnutí 3 dílů, doufám, že se tempo trošku zvolní. Kevin se do role perfektně hodí a miluju jeho chvilky v koňském boxu. Líbí se mi taky dějová linka indiánské rezervace, po dlouhé době se někdo opovážil ukázat záporného indiánského hrdinu. Dodávám po shlédnutí všech dílů - on ten indiánský hrdina vlastně ani tak záporný nebyl. Poslední série už byla dost uměle natahovaná vedlejšími postavami a líbivými scénami  s koňmi. Líbil se mi vývoj Kevinovy postavy, která byla v prvním dílu o dost tvrdší a nekompromisnější než v posledním.Llíbilo se mi, jak si hledal cestu ke svým dospělým dětem. Na druhé straně jsem mu dávala za vinu totální obrat jeho adoptovaného syna. I přes natahování poslední série jsem zvědavá na další. Bude to ale čím dál těžší napsat natolik zajímavý scénář, aby zaujal i ty diváky, které nudila poslední série. Hodně štěstí tvůrcům. ()

Crust

Z filmových děl jako Zaříkávač koní, nebo Osamělá holubice vnímavý divák pochopil, že Montana je dobytku a kovbojům zaslíbenou zemí plnou sytě zelených pastvin. Je i oblíbeným státem Taylora Sheridana, proto sem zasadil děj Yellowstonu, seriálu plném jeho oblíbených hrdinů - málomluvných tvrďáků, kteří se na koni nebo v přerostlém pickup trucku perou s drsnou krajinou, ale ještě více s lidmi, institucemi, nebo korporáty. Seriál skutečně zpočátku připomene Sheridanova scénáristická, nebo režisérská veledíla jako Wind River, Sicario, nebo Hell Or High Water. Užijete si napínavých a skvěle pojatých střeleckých akcí, pěstních soubojů, nadupaných aut, napjatých dialogů a vztahů, problémů původního obyvatelstva, ale i byznysových a právních kliček a intrik a v neposlední řadě vám tvůrci v závěrečných titulcích nabídnou několik skvělých (v Evropě neznámých) interpretů současného amerického country a folku, jejichž písně skvěle dokreslují děj. Problémem Yellowstonu je, že tohle všechno se dá prohlásit tak o prvních dvou, maximalně třech sériích. Seriál a jeho tvůrci postupně měknou a v hlavně v první polovině 5.série (druhá je v nedohlednu) už se vyloženě vaří z vody a stopáž se natahuje patetickými řečmi na kovbojských výletech, těžko uvěřitelnými románky s náhodnými nesympatickými ženštinami a celé to směřuje do kopru, vlastně jižněji, někam do Dallasu. Za to, jak mě to zezačátku bavilo, dávám 4 hvězdy. ()

Hoffmanos

Pilot - Scénář jak z béčkového filmu občas postrádal logiku, podobně jako u Sheridianova druhého sicaria. Odfláknuté dialogy, nesympatické postavy, a kamera taky nestála za moc. Už je to nějakých pár let, co jsem nevydržel dokoukat do konce pilotní díl nějakého seriálu, takže jedna hvězdička za Costnera, který to u mě zachránit nedokázal. ()

Pavelkedar

Druhá série nejlepší.Costner v nejlepší formě. Nehraje - ten "je". Kelly Reilly naprosto famózní,její absolutně nelepší role,dokazuje beze zbytku, jak dobrá je herečka, prostor měla obrovský prostor, logicky na rozdíl od filmů. Ale to vlastně všichni. Třetí nejlepší výkon Danny Huston.A ještě také Wes Bentley . Za mně celkově super! ()

KeineLust

Některý seriály začnou zostra, jenom aby časem vyšuměly, jiný pilotem nezaujmou, ale stojí za to s nima vydržet, protože časem tu důvěru v ně vloženou bohatě splatí. Tohle je ten druhej případ. Zpočátku pozvolný a rozmáchlý rančerský drama který sází na fantastický záběry na nádhernou a dosud vpodstatě nezkrocenou přírodu, stejně jako na skvěle napsaný a adekvátně zahraný postavy. Costner je ztělesněná jistota, Kelly Reilly jsem nikdy extra nemusel, ale tady je božská, a to platí dvojnásob pro Cole Hausera - viděl jsem ho ve spoustě rolí, ale tahle je snad první, kde je fakt skvělej. Zatim hodnotim 4*, nicméně druhá série zvedá laťku o tolik, že mi nejspíš nezbyde než taky přitlačit. ()

Bogrant

Sheridan úvodnú časť natiahol až príliš, čím možno viacerých od tohto svojho moderno-westernového kúsku odradil, ale tí, čo zostali a majú podobné príbehy radi, určite neľutujú. Vrátane mňa. Krásne yellowstonské prostredie lemované intrigami, rodinnými peripetiami, vyhrážkami a vybrúsenými konfliktmi v minimalistickom balení a tempe, v ktorom sa režisér doslova vyžíva. Zaujímavý príbeh, ešte lepšie zahraní výbornými hercami, nielen Costnerom, ktorý sa proste pre tieto postavy narodil, ale najmä tiež Reillyovou, Grimesom a prekvapivo aj Hauserom. Chytilo ma to prakticky okamžite, som zvedavý na ďalší priebeh. ()

rengers

Seriál mně mile překvapil, první 3. díly nic moc, ale pak to nabere spád a nedá se přestat koukat jak to dopadne. Nečekal bych že se dá natočit western , který se odehrává v dnešní době, klobouk dolů. Kevin Costner se vyloženě vyžívá v téhle roli, sedí mu jak ten jeho klobouk na hlavě. Celkově herecké výkony na jedničku. Akce, láska, intriky - nechybí tam nic. ()

ZOUi

Sons Of Anarchy na koňoch, ktoré sú živé, nie z dielne Harley Davidson. Highlightom tohto seriálu sú jednoznačne "velké americké exteriéry" a skvelá kamera kompozične evokujúca štýl Briana De Palmu. ()

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

20.09.2023

Ještě začátkem roku platil Yellowstone za jeden z nejsledovanějších a díky péči scenáristy Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) taky nejstabilnějších seriálů v Americe. Jenže s tím, jak… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení