Yellowstone - Season 4

(séria)

HonzysKISS

Po konci třetí série je zřejmé, že čtvrtá bude velkolepá a nejvíc válečná, jenomže to tak není. Je to výborná série, lepší než třetí, ale bitka se odehraje jenom v prvním díle a potom je ticho po pěšině. Takže se tu opět řeší vztahy. Jimmy stále překonává svůj kovbojský boj, Jaimie pořád neví, na jakou stranu se přidat, Beth a Rip zakládají bizarní rodinku, Kaycimu už taky trochu přeplo v hlavě a z bombarďáka Loyda udělali zbytečně trochu divnodědu (na jednu stranu chápu jeho žárlivost, ale vždyť mu je sakra asi 70). Vlastně mi většina z toho ani nevadí, nadále se na to kouká dokonale. Jediné, co mi spíš hodně vadilo, že se tolik neřešil byznys, který byl ve třetí sérii dosti zásadní. 85/100 ()

Ant_Antony

Asi nejlepší série... Jak jsem byl po první sezóně skeptický, tak si to sedlo... Ačkoliv jsou některé linky tlačení na pilu a jiné zase trochu v pozadí (třeba naprosto nevyužitý Will Patton), tak je to seriálový válec, co zraje jak víno... ()

Hellierer

Možná nejpoklidnější, avšak nesmírně uhrančivá a za mě zatím nejlepší sezóna, s dokonalým záběrováním a vtahujícími rodinnými peripetiemi. ()

Cermicek

Jen málokterej seroš si udrží standard původních sérií. A najít nějakej, kterej to dokáže ještě ve čtvrtým pokračování je téměř nadlidskej úkol! Mno a YS se to daří výtečně!👏 Ve čtyřce teda po nabušeným úvodu celkem zvolní (postranní linie s Jimmym mi přijde vysloveně jako natahování stopáže na nejvyšší max.míru. Jeho "přerod" z totálního nekňuby do "vostřílenýho" kauboje za měsíc pobytu v Texasu je potom hodně na úsměv...🤦‍♂️), každopádně v konečným pohledu to pořád funguje a finále už je zase třešnička!👌. A jak tady už někdo psal - Kelly (Beth) si tu hraje totální svojí hru!❤ ()

CaladanChmur

Profesionálně odvedená práce...a tím myslím opravdu ve všech směrech. Kamera, střih...scénář atd. Ale kua bojím, že je toseriál, který přesně v tuhle chvíli neví jestli skončí 5 řadou a nebo 8 řadou. A čeká jen na to, jak to budou diváci brát. Čili "žvýkačkově- natahovaný seriál" . Dopisováno za pochodu. Zlaté seriály, které zcela jasně mají danou kostru a podle ní jedou a ukončí ji v okamžiku, kdy má být ukončena. The Wire, Řím, Breaking Bad atd.. Žádné přinastavování kaše, protože to zrovinka sype. První tři řady byly opravdu skvělé, i když poslední díl třetí řady byl pro mě úlet, ale pak to zmrtvýchvstání v prvním díle čtvrté řady, doslova celé rodiny? Myslím si, že při natáčení první řady, ještě nebylo vůbec jasno co se bude dít v té čtvrté.  Mě se to pořád líbí, ale už tonemá pro mě tu sílu z těch prvních tří řad. ()

Locksley

Tvůrci nevědí kudy, a tak posloucháme country, rozumování snad každý postavy, sledujeme rodeo, chytání krav, potyčky a karty honáků, přiblblý demonstranty a na další jsem asi zapomněl. Jo a Beth je opravdu někdy zralá na koleno do ksichtu. Jenže jí by to zrovna asi nevadilo. ()

swinevenca

Eastwoodovu dolarovou trilogii a Costnerovu už čtyřicetidílnou ságu dělí půl století, ale během nakonec nečekaně neakční 4.série jsem zjistil, že minimálně jedna společná věc se jim odpárat nedá - používání kuřby jako hlavního prvku mimiky. Starej dobrej Clint pořád žvatlá viržínko, zatímco starej dobrej Kevin neustále prohánějící jazyk po vnitřní straně tváří vypadá, jako by žvatlal starýho dobrýho Clinta. Každopádně smekám za dodržení vysoký laťky, ať se střílí, kovbojuje, chlapákuje, medituje, romantí nebo panoramatuje, mezi 30. a 39. dílem jsem našel asi jen 4 momenty, co mi přišly od postav vůči ději trochu nefér nebo navíc. Jestli se tenhle standard podaří dotáhnout do konce a nezvrtne se to v montanskou hru o trůny, bude se ta západozemská Hra, nebo Jack Bauer, pakovat z mý TOPky. ()

PeteBuck

Yellowstone si tradične zachováva svoju štandardnú kvalitku, len ten námet naťahujú na hodne dlho. Uvidím, či si udržia dych aj cez 5. sériu. Ale tak, čo sa človek čuduje, keď si staromódni rančeri snažia držať od tela ťažké korporáty, ktoré im dýchajú na krk a je ťažké nenechať so sebou vy--bať, keď idete proti extrémne prachatým hajzlom. ()

Crust

Spoiler: V recenzi na první řadu jsem chválil, že Yellowstone je sice v jádru takový Dallas, ale s dostatkem toho, co v Dallasu bylo spíše jen okrajově (nebo vůbec) a co od podobného seriálu očekáváte - rančerská práce, působivé přírodní scenérie, život původních obyvatelů, drsné a realistické akční scény. Ne, že by to v třetí a čtvrté sérii chybělo, ale víc vylézají na povrch dallasovská melodramata, nepravděpodobné situace a hlavně vztahy a postavy, jejichž zasazení do děje působí dost na sílu. Nevychovaný sirotek z ulice, jež je najednou div ne vnukem vrchního šéfa Duttona, či jeho aktivistická milenka, která je ztelesněním světa, proti kterému bojuje, ale kvůli níž je najednou ochotný dělat neuvěřitelné věci, jako například skoro zavrhnout vlastní dceru. A Jamie najde svého vlastního otce, který zabil Jamieho matku a hned s ním koupí dům a naslouchá mu jako vrchnímu našeptávači. Celé toto schéma často vágně a zjednodušeně načrtnutých motivací, vztahů a občas i ne úplně uvěřitelně zahraných scén a dialogů výsledný dojem docela sráží dolů, přesto to ještě stále zůstává na 80%. ()

MartCT

Kvalita ve srovnání s prvními třemi řadami jde brutálně dolů a 5. řada zatíém též naprostá tragédie. Tady už se fakt jen jezdí na koních a poslouchá country. Jinak nic. ()

Sopholojong

"We're gonna kill every goddamn one of them." Totalny naklad na uvod - rozcupovana Kelly Reilly po vybuchu, dostrielany Costner s odkazom, strelecky zdatny synator a az "fincherovsky" vypreparovana prestrelka s hitmanmi. A na zaver prvej epizody lahodkova delikatesa so strkacom v rybarskom boxe. Potom mierne potacanie sa v kruhu rodinnych hodnot, intrig rancerov, ci znovunachadzania stratenych obzorov. V siestej casti vyborne vybublanie napatia medzi kovbojmi v "bunkhouse" - noz v hrudi, last man standing. Takisto linia strateneho (zatrateneho) Jimmyho, dostavajuceho druhu sancu na juhu v Texase, velmi bavi (inseminacia. pletky s novou kockou). A v poslednej casti ziadne prestrelky, ziadne velke politikarcenie, ale drvivy emocionalny rozstrel v kruhu rodiny a "cowboyov", ze som si musel z chuti zatlieskat. Sceny ako "I love you daddy" s pistolou, svadba narychlo, odchod Jimmyho, alebo "I own you now Jamie" su to najlepsie, co som tento (minuly) rok v serialovej tvorbe videl. To, ze Costner a Hauser su jedny z najcharizmatickejsich figur s klobukom ever netreba pripominat, lenze to co predvadza v tejto serii Kelly Reilly je daleko za hranicou herectva, pretoze tu ulohu "nevyspytatelnej suky" nehra, ale zije. Dal by som jej vsetky Globusy a Emmy. PS: Do Montany sa za svojho zivota definitivne pozriem, hlavne na jesen. Pre mna raj na Zemi. ()

Tomulka

Výplňová linka s jedním kovbojem do texasu je trapná a dětinská. Naivní pokus o přiblížení lidskosti. Jinak vše řešíme opět násilím :(. Jak syn ve veřejné funkci hodí chlápka násilím pod mříž je fakt super :(. S tímto seriálem končím, protože to je čistá propagace řešení konfliktů násilím v podobě zbraní. Asi to je v americe normální, nevím. Kdyby to bylo akční drama tak bych to možná bral. Ale je to jak western co se odehrává v novověku a to je fakt divný žánr :( ()

slamic5

No nevím jaký přesně měla smysl tahle řada. Pořád se na to hezky kouká, ale prostě už to nikam nesměřuje. A Beth už mě opravdu dost sere. Dávám sice 4* ale spíš už je to tak 3,5* ()