Talentovaný vedec Bruce Banner (Eric Bana) má hneď niekoľko dôvodov hnevať sa na svojich podriadených. Jeho prevratná vedecká práca, ktorá zmenila pohľad na možnosti genetickej technológie, je totiž už dávno zabudnutá a pre jeho autora už je len bolestnou minulosťou... Betty Rossová (Jennifer Connelly), jeho skvelá spolupracovníčka a bývalá priateľka, sa ho snaží uchrániť pred ďalšími konfliktami, pretože sa sama stala svedkom neúspešného pokusu, keď Bruce v snahe zabrániť explózii a zachrániť im holý život, bol vystavený temer smrteľnej dávke žiarenia gama. Spočiatku sa zdá, že sa nič nestalo. Lenže jedného dňa opustí Bannerovo laboratórium obrovské monštrum – zelený svalovec, známy ako Hulk, ktorý za sebou zanecháva iba trosky! Je nebezpečný pre ľudí i celý svet. Armáda je v stave najvyššej pohotovosti. Betty tuší súvislosti, ale vo svojom boji o záchranu zeleného giganta i blízkeho človeka je takmer osamelá... (TV Markíza)

SaNcHeZ_cz

Jistě, v mnoha ohledech přepálená komiksová podívaná, která se čas od času ztrácí ve své vlastní jedinečnosti, nicméně na druhou stranu jde právě úplně jiným směrem, než všechny ostatní. Upravuje si látku podle sebe, Ang Lee dopuje jeden nápad za druhým a spolu s Danny Elfmanem dotváří komiksově mrazivou atmosféru, která nabízí i na ploše něco málo přes dvě hodiny osobitý komiksový příběh,na který jednoduše jen tak nezapomenete. ()

Praxis

Sterilní nuda. Přijde mi, že do vyloženě komiksového žánru cpát téma rodinného dramatu, je trošku mimo mísu. Neskutečně roztahaný začátek, akce spíš málo a to si myslím je docela škoda, protože akční scény, které jsem měl možnost ve filmu vidět, byly luxusní (poušť). Vlastně celý film jsem čekal, kdy už konečně skončí kecání a začne něco vybuchovat apod. Bohužel se tak nestalo. 133 minut je značně přepálených, zkrácení by filmu jednoznačně prospělo. Co hodnotím kladně je vizuální složka: komiksová okénka, přeskakování a přepínání pohledů je děláno s citem a přitom neztratilo nic, ze své komiksovosti. Bana se s rolí popral dobře, skvěle se vžil do rozpolcené osobnosti. Jeho protivník - Nick Nolte jako bláznivý otec mě bavil a skvěle zastával roli badguye, Elliott jakožto generál bavil podobně. Co naplat, světlé chvilky byly, ale bylo jich málo, zbytek vyplnil patos a šeď ukecaných mexických telenovel. 55% ()

CBD

Jako psychologické drama nefunkční, jako akční film nedostačující. Banovo charisma nulové a stopáž neúměrná. Děkuji pěkně, ale takhle fakt ne. ()

ArsenalEagle

Uvědomíme-li si, že se jedná o předchůdce Marvel Universe tak to je hodně velké tápání. K Hulkovi jsem si pořádně našel cestu až díky Avengers, v podání Marka Ruffala. První ze tří zpracování Hulka v tomto tisíciletí mě oslovilo asi nejmíň. Nortonova verze mě bavila více, ale Mark je nakonec vážně super. Hulk ale asi není vhodnou postavou, která by sama od sebe utáhla film. Jenže jakmile jde o spojení s dalším hrdinou (trojka Thora a chemie mezi ním a Hulkem), tak to perfektně funguje. Největším zklamáním pro mě byl hlavní záporák (tedy tatík a jeho pejsci). Jinak krásná Jennifer Connelly je ve filmu bonusem. ()

UncleG

To si jednou takhle pan Americký prezident vyjel na ryby do Oklahomy. Zrovna nahodil pruty, když ho vyrušila tajná linka z Pentagonu. Co tajná! Přímo nejtajnější. Pan prezident pochopil, že přicházejí problémy. Na to, co se měl v následujících chvílích dozvědět, však nebyl připraven ani v nejmenším. Okamžitě rozpoznal hlas generála Rosse, beznaděj v jeho hlase byla... přinejmenším zarážející. "Pane prezidete! Na San Fransisco útočí digitální monstrum!" ---"Generále Rossi, uklidněte se" řekl prezident klidným, ale rozhodným hlasem, "chci slyšet, jak je to zlé!" --- "Moc zlé," odvětil generál. "přímo otřesné! Ten zelený šílenec je celý od hlavy až k patě naprosto, ale naprosto digitální. Přímo apokalypticky digitální, jestli mi rozumíte..." --- Prezident zalapal po dechu: "Jaké jsou prognózy?" --- "Zatím porušil všechny myslitelné fyzikální zákony, pane prezidente." --- "To je otřesné!" --- "A to ješně není všechno..." Generál se ve sluchátku odmlčel. --- "Proboha, co ještě?" --- "Trenýrky, pane! Jeho trenýrky jsou ... no... jaky bych to... k neroztrhání!" --- Prezident se zapotácel a pak se mátožně posadil na nejbližší pařez. Pro takové případy mu poradci nevypracovali krizový scénář. "Generále Rossi? Jste tam ještě?" --- "Ano, pane!" --- "Nahlaste škody, které ta zrůda způsobila v ulicích" --- "Převrátila dvě auta a urvala hydrant, pane!" --- "Tak to je nejčernější den v dějinách Spojených států!" řekl prezident a hořce zaplakal... ()

GodComplex

Je to marny, ale ackoliv byl Hulk v ramci Avengers tymu nejvetsi borec, jeho solovky jsou v obou pripadech naprosto bezradne a z cele Marvel serie zdaleka nejhorsi a hlavne nejnudnejsi. Ang Lee se snazil a obcasne komixove vsuvky jsou fajn, ale jinak je to totalni zoufalost. 2/10 ()

Laxik odpad!

Nejstupidnější komiksový film všech dob. Navíc s CELKOVÝM BODYCOUNTEM 1(+1?)! Catwoman s Elektrou jen blednou závistíl. Pokaždé, když si myslíte, že už to blbější nebude, přijde další scéna. Fakt jsem na to zíral s otevřenou hubou. Hirošima psychologie a hadr akce. Jen ta Jennifer Connellyová (její oči) by to snad zachraňovala, kdyby jí hlava věčně neplandala k jedné straně. ()

MikO_NR_1909

Hulk nerobí žiadne prúsery a ide si svojou cestičkou. Ang Leeho rukopis je ale cítiť lepšie pri citlivejších pasážach a zasiahnutie do výrazov a konania postáv je vierohodný. Akčných scénok je snáď viac ako v Iron Man 2, ale grafických štrbiniek pribúda (čisto typické pre animované gravitačné rozdiely medzi ľuďmi a strojmi kde to kolíše). Bana a Connellyová sú ale z tých veľmi sympatických dvojíc a dávajú tomu lepší impulz. Ale zas až tak ma to nebavilo, aby som bol veľmi spokojný (už som mal pri záverečných titulkoch z toho mišmaš). Skrátka sezónna záležitosť. ()

numi

První polovina diváka překvapí svým psychologickým rozměrem, který snímku sluší a odlišuje jej od ostatních komixových adaptací. Druhá zase potěší skvostnými akčními scénami v poušti. Celkově to ale pusobí roztříštěně a je to příliš zdlouhavé, ke konci až chaoticky stupňované a kazí to celkový dojem. V neposlední řadě by bylo více než vhodné zkrátit stopáž. Eric Bana moc nepřesvědčil a na opačném pólu září uhrančivá Jennifer Connelly a překvapivě i dokonalý Nick Nolte. Slušná oddychovka, která umí dát i trochu víc. [říjen 2005] ()

Vojcl

Jedno z nejpodařenějších comicsových adaptací..Ang Lee trochu navazuje na X-Meny, kde bylo poprvé použito více psychologie a charakteru titulních postav než bezmyšlenkovité akce.. Eric Bana je dobrý herec a taky musím vyzdvihnout velice originální kameru!!! X-men se mi ovšem přeci jen líbili trochu víc, takže nakonec lepší 4 hvězdičky. ()

Lum3n

Na hulka jsem chtěl jet do prahy do kina, ale nakonec mi to nevyšlo tak jsem si řekl že si ho seženu na DVD, to jsem také udělal, jenže jsem ho měl dva roky měl ve skříni a úplně jsem na něj zapoměl, připoměli mi ho až zprávy o neuvěřitelném hulkovi. Tak jsem se konečně pln očekávání začal dívat. Začátek nebyl špatný, skělá hudba, zajímavé úvodní titulky a já se těšil až spatřim Hulka v celé jeho zelené kráse. Jenže třičtvrtě hodiny pryč, Hulk nikde a já se začínal dost nudit. Po hodině a půl jsem Hulka sice viděl, jenže působil spíš jako komparzista navlečený do kostýmu z půjčovny, než jako CGI postava. Akce nabídl režisér tak málo, že to vypadalo jako kdyby každou akčnější scénu musel platit ze svého. Postavy pořád o něčem přemýšlely a když zrovna nepřemýšlely tak vedly dlouhé nudné dialogy a monology. Do toho Leeovi rádoby originální hrátky se střihem a obrazem které působili dost rušivě. Po dvou hodinách jsem měl opravdu dost, ale to ještě nevěděl jsem co má prijít. Když to přišlo tak jsem nevěřil vlastním očím, protože závěrečný rozhovor a souboj Hulka se svým otcem bylo něco tak uhozenýho, že jsem nic takového nikdy předtím neviděl. Proto důrazně doporučuji kouknout se raději na neuvěřitelného Hulka a Leeho "dílo" raději vynechat, jestli tedy nejste zarytý fanda Jennifer Connely, nebo člověk, který nemá rád akci, ale přesto je komiksový fanda (a fanda antických tragédií). ()

Macejko

Kebyže má tento film menej psychologický a viac na akciu zameraný scenár, bola by to pecka. Pretože natočené je to tak originálne, že je tento kontrast až na zaplakanie. ()

erased

Film jako ušitý pro komiksové maniaky. Pro všechny ostatní spíš marný pokus fanouška a rozpohybování obrázků. Zajímavá stylizace u filmu často znamená úspěch sám o sobě, ale roztahanému, prázdnému a neskutečně nudnému scénáři, který v první hodině doslova uspává, nepomůže ani svěcená voda. A kupodivu příliš nepomůžou ani Nick Nolte a Jennifer Connelly. Jedinými klady filmu jsou nakonec právě první jmenovaný v roli dokonale kýčovitého komiksového vědce a vedle něj pár zajímavých bojových scén druhé půlky filmu (Hulk smash tanks!). ()

Alementina

A tohle bylo natoceno v roce 2003?! Dejove a celkove je to jak béčko z 80ték, jen ty barvy jsou sytější... a efekty asi propracovanější... Béčko, u kerého nemůžu uvěřit, že točil Ang Lee.... :( to ho snad ani nemohlo bavit... Navic mi porad unika, kde ten Hulk vzdy vezme takovy fajnovy fialovy kratasky, kdyz jinak se na nem vsechno obleceni roztrha... a mel by tam litat nahej a myslim, ze polovinu protivniku by uzemnil jen pohledem na tu svoji kladu :D ()

Makky

Zaškatuľkovanie filmu, ktorý je podľa komiksu nemám rád. Existujú totiž aj výnimky. A práve pre Hulka je separovanie od ostatných komiksových spracovaní veľmi dôležité. Dráma krížená s akciou - zaujímavé. Keď psychológia, tak dobrá, keď akcia, tak tvrdá. Zaujímavé prechody a prelínačky, efektné strihy a kamera. Moje prvé stretnutie s Angom Lee dopadlo veľmi dobre a s Hulkom taktiež. Rozhodne sa teším na Neuveriteľného Hulka ()

blackrain

Většina lidí, když se naštve, tak zčervená. Ale je mezi námi i jeden, který zezelená a promění se v obrovské monstrum. To monstrum nemá rádo, když se mu něco nebo někdo postaví do cesty. Pak začne nekontrolovatelně běsnit. Délka filmu je trošku až zbytečně přehnaná. Určitě by to šlo zkrátit. ()

gogos

Přiznávám, vizuální stránka filmu za těch pár let značně zestárla, ale to nic nemění na tom, že Hulk je jednou z nejlepších comiscových adaptací! Skvělý scénář, naprosto úžasná kamera a celkové zpracování filmu, Jennifer Connelly sexy jako nikdy dřív... Aj ten Nick Nolte dobře zaválel. Mně se Hulk moc líbil a jediné, čeho lze litovat, je možná až moc roztáhlý závěr a již zmiňované zestárlé efekty. Chci dalšího Hulka, jinak mě začnete pěkně sráááát! ()

Bat55

Jedna zo slabších komiksových adaptácií, ale vzhľadom na to, že film má pár skvelých momentov (obzvlášť tých akčných), radím ho medzi priemerné. Vydarené je rozhodne osadenstvo na čele so sympatickým Ericom Banom a krásnou Jennifer Connellyovou. Aj keď pravdou je, že film mohol byť o takú štvrť hodinku aj viac kratší. /60%/ ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (viac)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (viac)