Talentovaný vedec Bruce Banner (Eric Bana) má hneď niekoľko dôvodov hnevať sa na svojich podriadených. Jeho prevratná vedecká práca, ktorá zmenila pohľad na možnosti genetickej technológie, je totiž už dávno zabudnutá a pre jeho autora už je len bolestnou minulosťou... Betty Rossová (Jennifer Connelly), jeho skvelá spolupracovníčka a bývalá priateľka, sa ho snaží uchrániť pred ďalšími konfliktami, pretože sa sama stala svedkom neúspešného pokusu, keď Bruce v snahe zabrániť explózii a zachrániť im holý život, bol vystavený temer smrteľnej dávke žiarenia gama. Spočiatku sa zdá, že sa nič nestalo. Lenže jedného dňa opustí Bannerovo laboratórium obrovské monštrum – zelený svalovec, známy ako Hulk, ktorý za sebou zanecháva iba trosky! Je nebezpečný pre ľudí i celý svet. Armáda je v stave najvyššej pohotovosti. Betty tuší súvislosti, ale vo svojom boji o záchranu zeleného giganta i blízkeho človeka je takmer osamelá... (TV Markíza)

LordSnape

Ang Lee Hulka pojal trochu netradičně. Celý komiks pojal spíš jako psychologické drama. Bohužel se mu nepovedlo udržet mojí pozornost. Celý film na mě působil jako totální slátanina bez duše. Jediná kladná věc, která opravdu stojí za zmínku je hudba od Dannyho Elfmana. Za hudbu tedy přidávám jednu * navíc. ()

Stegman

Nebudu se rozepisovat v dlouhých souvětích co je tu špatně, páč bych dopadl jako uživatel MilesTeg, takže jen v bodech: mínusy: HERCI - nevýrazní a nevěrohodní (všichni kromě J. Connelly), NESOULAD psychologie s komiksovostí ať už příběhem nebo formou, KLIŠÉ v podání příběhů z dětství. plusy:: standardně dobrý hollywoodský STŘIH, KAMERA a HUDBA, nejspíš nechtěně srandovní TRIKY (skoky, trenýrky,...), a také to, že jsem se (vzhledem k délce filmu) ani moc NENUDIL. ()

adams89

Já věděl, proč mám tenhle film ignorovat celých pět let od jeho premiéry. V televizi jsem se na něj podíval až když opravdu nebyla jiná možnost. Režisér Ang Lee mě už před lety docela zklamal svým zpracováním Tygra a draka, ale co předvedl tentokrát, to už byla vážně silná káva. Přitom na tom námětu by se dalo stavět. Akční drama o vědci s narušenou DNA, který se díky několika nešťastným událostem vždy ve vzteku změní v zelené monstrum a ničí vše nač dosáhne, mi v rámci komiksů zase tak zlý příběh nepřipadá. První "dramatická" hodina filmu byla ale vyloženě nepovedená a nic podstatného ani neřešila. Eric Bana ji celou odehrál tupým výrazem, jako by mu zrovna uletěly všechny včely, a ani ta Jennifer Connelly vůbec nezářila. A proč si tu kazil renomé i Nick Nolte, tak to jsem už vůbec nepobíral. Zbytek filmu je potom vyplněn akčními scénami, které paradoxně vůbec nejsou akční. Na papíře možná tak vypadaly, v reálu to však byla pěkná blamáž. Vždyť to bylo směšné, když Hulk uhýbal před raketami z vrtulníků, když mu nic nedělaly vystřelené kulky ze všech možných zbraní a nebo když přežil pád z hranice stratosféry do moře. Celou dobu jsem si jenom přál, aby ho ta armáda už konečně zabila a já tak uviděl tolik kýžené závěrečné titulky. Po dvou hodinách zívání a absurdním závěru jsem se jich naštěstí nakonec dočkal. Neuvěřitelný Hulk s Edwardem Nortonem už bude doufám o něčem jiném než tahle slátanina, ale já už raději od toho nečekám nic.30% ()

ivan_drago

Jediné na co si z toho dokážu vzpomenout je jak Hulk všude rozhazuje tanky. A to je trochu málo na to, jak výbornej to je komiks. Podle mě příliš existenčně pojaté zpracování a celkové nepřiblížení se komiksové předloze dělají z tohoto filmu dost nudu. ()

Qitek

Velmi haněný a přitom velmi zajímavý počin, který by potřeboval pouze (přesně jak mnozí tvrdí) tak o 30 minut zkrátit. Jinak smekám před originální stylizací a odvaze nejít tuctovému divákovi na ruku. ()

karlik4801

Ang Lee ukázal, že si umí poradit i s odlišným žánrem, než na který je zvyklý. Bohužel mu kazí scénář. Příběh není nějak závratný. Dialogy nejsou sice špatné, ale nedokáží si pořádně udržet pozornost. To trochu kazí dojem. Hulk není pořádný Hulk, není tak agresivní, nemírumilovný. Ten má být prostě totálně nasranej. Mě to tady tak nepřišlo. I tak mě to bavilo a jsem celkem nadšený. ()

kinghome

Tenhle film máš jedno obrovské mínus a to je délka. Film by měl mít nanejvýš 100 minut a bylo by to v cajku a klidně za 4*.Bohužel se film strašně natahuje a Hulk prostě neni ani tak sympatický a ten příběh taky trochu pokulhává. no prostě celkem zklamání a jeden ze slabších komiksových filmů. ()

danco123

S kľudným svedomím môžem napísať, že film je minimálne hodný 3*, ale pri vyššom hodnotení je možné polemizovať, prečo práve 4* alebo 5*. Podľa môjho názoru, film nevyužil ten potenciál, ktorý mu bol ponúkaný a teda nesplnil predpoklad, aký by sme asi viacerí od tohto filmu čakali. Po celý čas som si myslel, že film je z roku 2008, no po prezretí recenzií a informácií o filme, tu na stránke, ma vcelku príjemné prekvapil fakt, že film je z roku 2003. Nato, že film má takmer 10 rokov, je vskutku fajn sfilmovaný a scéna ako ničí tanky, ma naozaj zaujala a páčila sa mi. Eric Bana, ako postava Hulka mi prišla fajn, no bohužiaľ ako Bruce Banner mi prišiel až nudný, možno tento pocit z jeho postavy mi skazil ten nudný začiatok, kedy mi prišlo ako večnosť, kým sa postava Hulka objavila vo filme. Film teda hodnotím, ako lepší priemer, ale i tak zostávam pri 3*. ()

Ryuuhei

Příšerně roztahaná Marvelovka. Začátek docela dobrý, i když trvalo, než se dopracoval k samotnému Hulkovi. Ale zbytek? Hitparáda nekončících, akčních scén, kterých bylo později až moc. Co zaujal, byl styl zpracování - komiksová okna a podobné prostřihy. Ale mně osobně stačilo vidět jednou. Tedy, podruhé - kdysi jsem to už viděl, ale pamatoval jsem si z toho lautr prd. 50% ()

lennyd

Vědec, za podpory americké vlády zkoumá možnosti posílení lidského organismu pro vojenské účely. Když mu zakáží testy na lidech, otestuje nový preparát sám na sobě. To ale netuší, že se brzy stane otcem. Blik. O několik let později, se mladý Bruce Banner při nehodě v laboratoři dostane do záření gama paprsků, které probudí v jeho buňkách skryté vlohy - v případě jeho "zlosti" se z něj stane monstrum, obdařené nadlidskou silou a vzhledem. A akce může začít ... Filmové zpracování komiksové legendy nedopadlo nejhůř. Celý projekt vzal do pracek režisér Ang Lee (např Crouchin Tiger, Hidden Dragon), ke spolupráci dostal pár hvězdných jmen (Jennifer Connely, Nick Nolte) a hlavní roli si střihl čím dál známější Eric Bana. V dnešní době již není problém vyrobit jakoukoliv scénu (naštvaný Hulk proti tankové brigádě, nebo vrtulníkem - pastva pro oči), ale Ang Lee šel ještě dál, a přenesl známá komiksová okénka i na filmové plátno. Tyto prostřihy oživují děj a tak i při své délce film nenudí. Jen ten konec už byl kapku ujetej..... ()

youtoo18

Škoda tohto filmu. Keby režisér z toho neurobil v určitých miestach možno až trápny rodinný film a všetko by stlačil do dvoch hodín určite by to bolo výborné. Ale pozitívne hodnotím akčné scény a výborne herecké obsadenie. Music by: Danny Elfman ()

venison

Tak jsem oprášila jeden komiksák, který jsem viděla kdysi dávno.. Hodně pomalé tempo, hodně (na dnešní dobu) jednoduchá grafika a nelíbily se mi "komiksové" prostřihy.. Nelíbil se mi hlavní herec Eric Bana, který mi přijde antiemotivní a ani ten vztek mu nevěřím - tisíckrát lepší představitel Hulka je dle mého Mark Ruffalo :-) Jennifer Connelly taky nic moc.. Jediný, kdo si peníze za tuhle roli zasloužil byl Nick Nolte :-) ()

Pavlínka9

Byly to pro mě hodně náročné 2 hodiny, ale dotáhla jsem je do konce :) :) Nejhorší pro mě byly herecké výkony, kdy jsem tedy žasla nad tím, jak byly strašné :) :) A vím, že je to asi blbost, ale patřím k té skupince lidí, kteří nechápou, když se malý člověk začne měnit ve velkého - vše na něm se začne trhat - šup sem, šup tam, ale trenky se mu tam objeví nějaké superextraveliké, které celou dobu v podobě Hulka nosí, ale až se zase zmenší na lidskou velikost - tak trenky nemá :D :D To nosí pod oblečením megaultraobrovské trenky na to, aby byl připraven, když se začne měnit v Hulka?? :D :D To je tak absurdní :D :D Víc se mi líbila "schopnost" jeho otce, který se dotykem přeměnil v cokoliv....Nelíbil se mi zbytečně přeplácaný komiksový efekt v podobě mnoha časových oken na plátně a také až přílišná animace téměř všeho zeleného...Prostě ok - nejsem jeho milovnice a zastánce :D ()

OHI

Ang Lee se s látkou vypořádal po svém. Naprosto odlišné pojetí comixu, avšak...místy dobré, místy nuda, místy nechtěně směšné.Lepší průměr... ()

Danny F.

Super zelenáč boduje. Dobře natočený komiksový film. Naprostá dokonalost hraného filmu a animace. Jen ten zbytečně dlouhý začátek. 80% ()

sskrblik

Na celej film jsem neměl odvahu se dívat protože první půlhodinu jsem se nudil, ale ty scény co jsem se koukal dál vypadaly zajímavě. Složitý příběh rozhodně nehledejte. ()

fefee

Na filme ma jedine upútalo pár ojedinelých kamerových scénok, vizuálne celkom podarených. Ale to je tak asi všetko... Nič som ani nečakal, a nič som ani nedostal. ()

KimmyJ

Kdyby ve filmu nebyly ty debilní prostřihy, tak krom závěrečné scény dokonalý film... Jako scény z pouště uplně geniální. ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (viac)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (viac)