Carnival Row

Dráma / Krimi / Fantasy / Mysteriózny / Thriller
USA, (2019–2023), 16 h 28 min (Minutáž: 48–67 min)

Hudba:

Nathan Barr

Orlando Bloom, Cara Delevingne, Jared Harris, Indira Varma, Simon McBurney, David Gyasi, Scott Reid, Karla Crome, Mark Lewis Jones, Tamzin Merchant (viac)

Neo-noir fantasy seriál. Na kontinentu zvaném Tirnanoc žily víly. V mnohém byly podobné lidem, ale měly křídla a uměly létat. Poté, co o jejich zemi svedly válku dvě mocné země, pokusila se většina z nich uprchnout do země, která válku prohrála - Republiky Burgue. V hlavním městě této země vykonávají s ostatními nelidskými rasami převážně podřadné práce, stále je to však lepší, než život v okupovaném světě. Jednou z těch, která prchá (a současně organizuje útěk ostatních), je Vignette Stonemoss (Cara Delevingne). Kdysi měla vztah s burgueským vojákem jménem Philo (Orlando Bloom). Domnívá se, že je mrtev, on však žije, je policistou a snaží se vyšetřit sérii krvavých vražd, které v hlavním městě kdosi páchá. (Jirka_Šč)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (3)

Carnival Row (2019)

Carnival Row je jednou z největších věcí, která se v posledních letech natáčela u nás. Těžko říct, kde se vlastně stala chyba. Asi už v prapůvodu, u první série, která se hodně táhla a zaostala za svým potenciálem. Pauza mezi další řadou pak vlivem covidu a bůh ví čeho ještě byla neúměrně dlouhá a i to nejspíš přispělo k tomu, že seriál po druhé řady skončil. Ačkoliv to tak na první pohled vypadá, tak seriál není inspirován žádnou knižní sérií a byl tu tak potenciál na vybudování originálního televizního světa. Bohužel, nestalo se...Carnival Row tak zůstane spíš hlavně nevyužitím potenciálem,. z něhož si zapamatujete to, že během natáčení se tu Orlando Bloom proháněl na kole kolem Berounky, chodil na hokej na Kladno a v seriálu pak byla použita čeština jako jeden z jazyků, kterým mluví postavy. ()

Season 1 (2019) (S01)

První řadu jsem viděl při její premiéře, v roce 2019. Vzpomínky už značně vybledly a to nejen z důvodu velké prodlevy do další řady ale i z toho důvodu, že první řada mne moc nebavila. Seriál měl obrovský potenciál, k tomu pro našince přidanou hodnotu v tom, že se ve větší míře natáčelo u nás a je tu tak spousta známých lokací. Bohužel, první řada, co si tak vzpomínám, se utopola v nenápaditém provedení a nudném příběhu, který tak nějak přecházel od ničeho k ničemu. ()

Season 2 (2023) (S02)

Že bych si nějak pamatoval, co se dělo v první řadě, tak to ne. Tady bych ocenil nějaký díl S02E00, ideálě aspoň hodinový, kdy bych si aspoň něco vybavil. Takhle jsem si pamatoval jen to, že je to Bloom a Cara, létají tu víly, ale z příběhu skoro nic. Druhá řada ale oproti první poměrně šlape do pedálů, ústřední dvojka tu nemá mnohdy tolik prostoru a děj se rozprostřel do dvou hlavních linek, kdy druhá se odehrává mimo centrum dění, na území ovládaném komunisty, mluvících ČESKY. Asi i díky tomu, že se opět natáčelo ve větší míře u nás, tentokráte jsou domácí lokace obohaceny i o několik domácích herců, hlavně Marián Mitaš dostává v poslední době víc příležitostí se aspoň mihnout v nějaké větší produkci, tak snad se mu bude dařit i nadále. Carnival Row touto řadou končí, je fajn, že se rozloučilo takovou kvalitou, jakou měla mít už první řada. Obrovská prodleva, nevalná kvalita první řady, to jsou určitě aspekty, které přispěli k tomu, že po druhé řadě definitivně končíme. ()

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (viac)