Reklama

Reklama

Drvivý dopad

  • Česko Drtivý dopad (viac)
Trailer

Obsahy(1)

Snímka spracúva motív možnej zrážky Zeme s obrovskou kométou prostredníctvom troch paralelných príbehov. Štrnásťročný Leo Biederman (Elijah Wood) pri pozorovaní oblohy v astronomickom krúžku objaví kométu, ktorá sa v budúcnosti zrazí so Zemou. Za objav získa nárok prežiť katastrofu s miliónom vybraných, respektíve vyžrebovaných ľudí v špeciálnych jaskyniach. Starnúci kozmonaut Spurgeon Tanner (Robert Duvall) vedie kozmickú misiu, ktorej úlohou je pomocou atómového výbuchu vychýliť kométu z jej dráhy, aby nezasiahla Zem. Vie, že úlohu splní len za cenu najvyššej obete. Lea trápi, že jeho priateľka Sarah Hotchnerová (Leelee Sobieski) medzi nich nepatrí. Ambiciózna televízna reportérka Jenny Lernerová (Téa Leoniová) si pod vplyvom tragickej situácie začína uvedomovať hranice svojej profesie a zároveň sa tesne pred smrťou zmieri s otcom Jasonom (Maximilian Schell), ktorý kedysi dávno opustil jej matku Robin (Vanessa Redgraveová). Kozmická loď Mesiáš sa priblíži ku kométe, astronauti kladú nálože do vyvŕtaných dier a neskôr ich z paluby rakety odpália. Prezident Beck (Morgan Freeman) obyvateľstvu oznámi, že misia nebola úspešná, lebo kométa sa rozdelila na dve časti, ktoré sa približujú k Zemi. Potom vyhlási v krajine stanné právo, aby zabránil nepokojom. Vybraní občania odchádzajú pod dozorom vojakov do jaskýň... (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (417)

kingik 

všetky recenzie používateľa

Tohle scifi mělo velké ambice, ale bylo svěřeno do rukou amatérky Mimi Leder, která s daným žánrem nemá žádné zkušenosti, a tak kromě vizuálních a speciálních efektů, v ničem nevyniká. Na filmu je celkem znát, že ho natočila televizní režisérka. Amerického prezidenta hraje Morgan Freeman. Po dějové stránce je to bída. Špatné dialogové scény jsou prokládány působivými scénami destrukce, ale zase jich není tolik, aby tento film vytáhly z bídy. Je to slabota. 40% ()

mis-ko 

všetky recenzie používateľa

Realita Deep Impactu je mi bližšia sci-fi úlet Armaggedon. Aj vďaka civilným hereckým výkonom, aj vďaka fundovanému pohľadu na astronómiu, aj vďaka nádhernej kastastrofickej scéne dopadu a následnej prílivovej vlne. Obetovanie sa posádky raketoplánu vôbec nevyznieva pateticky ako úbohý pokus Bruca Willisa a Michaela Baya. Katastrofy hýbu svetom. ()

Reklama

Astaroth12 

všetky recenzie používateľa

Jeden z tých lepších katastrofických filmov,na Armageddon sa nechytá ale celkom slušné.Tvorcovia tam zakomponovali aj ľudské príbehy a k tomu koniec sveta.Ale musím podotknúť,že skoro celý film je nuda a skoro nič sa tam nedeje,až na posledných pár minút,ale to filmu už nepomože.Aj herecké obsadenie ma nezaujalo a M.Freeman ako prezident to tam tiež nevytrhol.Keby tam bolo viacej trikov aj moje hodnotenie by bolo lepšie. ()

Gilmour93 

všetky recenzie používateľa

Klasicky hollywoodský konec amerického světa, kde Frodo na motorce ujíždí přílivové vlně.. Smutnou skutečností je, že celý film jen vlastně čekáte, kdy sebou ta vlasatice praští do moře a slzy zjihlosti se smísí se slanou vodou. Je mi líto, ale s Armageddonem to házím do jednoho pytle, který patří schovat do sklepa či na půdu (podle toho, kam chodíte méně). Jak se tak dívám, pro některé je největší science fiction obsazení M.Freemana do role amerického prezidenta a ejhle - než bys párkrát řekl "borůvkový koláč“ - je tu Barack! Snad to není znamení nějakého blížícího se Wolf-Biedermana.. ()

tron 

všetky recenzie používateľa

„Veriť v niečo. Dúfať v niečo. A pre túto vieru žiť.“ Spoilery. Toto je vážne dobrý film. Niektoré veci sú divné (rôzne krkolomné časové veľké skoky), iné zásadné veci nevidíme (pokus o zničenie s pomocou amerických a ruských rakiet), ale pravdupovediac čím častejšie Drvivý dopad vidím, tým mi pripadá vyzretejší. Na jar 1998 bol vnímaný ako udalosť, keďže sa jednalo o jeden z prvých filmov nového Spielbergovho (a Geffenovho a Katzenbergerovho) štúdia DreamWorks. Kasting bol v rámci možností nabúchaný, režírovala solídna Mimi Leder (rok dozadu pre DreamWorks natočila podobne "civilného" Peacemakera s Clooneym a Kidman, ktorým štúdio debutovalo na trhu), pekný 75-miliónový rozpočet, prorocký scenár (afroamerický prezident USA) a povesť realistickejšieho "klonu" tohoročného Armageddonu od Baya. Moje primitívne Ja dáva 4* práve Armageddonu, ale ono je vlastne blbosť tie dva filmy porovnávať, sú veľmi odlišné. Dokonca by som povedal, že kým v Armageddone to ku koncu búcha (všetko) už vyložene  neznesiteľne, Drvivý dopad na to ide skrz postavy, vzťahy a psychológiu, čo starne pomalšie, než CGI a nekonečné akčné sekvencie. Ono je to vlastne veľmi ponurý a tragický film. Áno, mnohé postavy sú prekvapivo nesympatické (cez mŕtvoly idúca reportérka, pomerne nadutý astronaut-dôchodca, americký prezident znechutene vstávajúci od kamery vo chvíli, keď sucho oznámi, že pokus o likvidáciu nevyšiel), ale mne sa to paradoxne práveže páčilo, pripadalo mi to realistické. Nakoniec je to ale žiaľ "len" čosi podobné, ako Peacemaker: vidno na tom investované peniaze a herci sú fajn, ale zároveň je to zvláštna natočená polonuda. Publikum ale bolo prekvapivo nadšené, obdarilo snímku parádnou celosvetovou tržbou 349 miliónov (pri rozpočte, ktorý sa podarilo udržať v rozumnej výške 75 miliónov). ()

Galéria (55)

Zaujímavosti (21)

  • Rok 1998 byl jedním z těch, kdy se v rozmezí několika týdnů ucházely o pozornost a peníze diváků dva filmy s prakticky totožným námětem - v tomto případě šlo o snahu zabránit asteroidu aby zasáhl Zemi. Nakonec měli úspěch oba konkurenti - vyloženě popcornový Armageddon utržil při rozpočtu 140 milionů amerických dolarů celosvětově 554 milionů. Konkurenční, spíše vážnější Drtivý dopad nasbíral sice "jen" 349,5 mil. (z toho 140,4 mil. v Severní Americe), ovšem také stál podstatně střídmějších 80 milionů. (NIRO)
  • Z proslovu prezidenta Becka (Morgan Freeman) vyla vystřižena věta: "Tohle není armageddon." Tvůrci si totiž při natáčení neuvědomili, že budou soupeřit se souběžně připravovaným Armageddonem (1998) a nechtěli, aby to působilo dojmem laciného dloubnutí do konkurence. (NIRO)

Súvisiace novinky

Hezký den Vám všem!

Hezký den Vám všem!

17.04.2005

Spielbergova stejnojmenného hitu z roku 1951. Trochu ovšem zaráží jméno scenáristy a režiséra, který má projekt na starosti. Je jím totiž Stephen Sommers. Snímek protentokrát neprodukují Sommersovi… (viac)

Reklama

Reklama