Batman Ninja

• Japonsko ニンジャバットマン

Batman Ninja cestuje napříč časem kvůli stroji času. Tento stroj přesune většinou Batmanových nepřátel do feudálního Japonska. Do této doby se nakonec dostane i Batman s pár spojenci. Mezitím si padouši zaberou a rozdělí území Japonska. Batman vyčerpá veškerou svou techniku skoro hned, a tudíž musí spoléhat na svůj intelekt a na své spojence. Jejich cílem je nastolit pořádek v Japonsku a vrátit se do současnosti. (kellne)

oveckaoa

Nevím jestli je to podle mangy nebo komiksu a je mě to dokonce šumák jelikož co je moc to je moc. Takže tento film je důkazem toho co se stane, když skřížíme Batmana japonské samuraje do toho namícháme ještě prvky Robota Joxe případně Power Rangers a završíme to opičkami a netopýry. Úvodních zhruba 15 minut se dá má to nápad i provedení, ale pak to jde totálně do háje z cca 8 záporáků (Joker, Harley Quinn,Bane,Tučňák, Two Face, Poison Ivy, Gorila Grodd, Deathstroke) zůstanou jen 2 (Joker, Harley Quinn) ostatní mají epizodní role a film se přesune do těžkého sci-fi a fantasy (každý má svého robota ti se pak spojí Batman má vlastního robota ty opice mají robota už chyběla jen znělka Go Go Power Rangers). Korunu tomu nasadí potitulková scéna. O nějakou logiku a scénař to ani nezavadí (takže každý má nejmodernější technologii a přesto ani jednoho z 5 nenapadne to, že jich někdo ovládá proč spolu vůbec soupeřili?). P.s. režisér aspoň pochopil to co muži zde ocení a udělal ženské postavy hodně prsaté tak je aspoň se na co dívat. ()

hroubek

Hodně velký WTF. Zajímavá myšlenka přenést Batmana a jeho spojence a záporáky do feudálního Japonska. Dokud se to drží "při zemi" tak je to dobré. Jenže pak se z toho stane něco na způsob Pacific Rim a Strážců vesmíru, a na to já neměl nervy. Tento film je dělaný pro Asijský trh, který si z toho stříkne do kalhot. Pro nás ostatní velká bída. ()

MikeZ

Kdybych byl japonský tvůrce a dostal na hraní Batmana, tak bych měl asi větší ambice, než z něho udělat další anime volovinu, ještě navíc říznutou Želvíma nindžama 3. Ale někomu asi stačí obří MechaJoker vs. obří Batman zformovaný z milionů opiček a netopýrů. 5/10 ()

iXtr3m3

Film s dobrým námetom, dobrou animáciou, aj hudba ušla, spojenie známych mien v neznámom prostredí na jednotku, ale ten Power Rangers meets Transformers záver pochoval všetko. Pozeral som aj Suicide Squad Hell to Pay a to bola iná liga, aj napriek tomu, že nemala byť. ()

Torako.chan

Má to několik pozitiv: animace je skvělá, akční scény dynamické a hlavně jsem ráda, že pan Mizusaki už nemá na svědomí nic moc jinýho. Možná by to nebylo tak zlý kdyby nedošlo na Power Rangers a Mega opice z opic nebo Mega Batmana z netopejrů. A ten Joker byl (až na závěrečnou bitku) hrozné! ()

Gogo333

Batmana i Japonsko mám rád, tak jsem byl na jejich kombinaci zvědav. Animace a nápad nebyl špatný, příběh mě ale nezaujal a vadily mi "vynálezy", škoda že nevynechali ty roboty/mechy, ty mi přišli už dost přes čáru. Držet se trochu více historie, bylo by to lepší. ()

Asmodin

Byla to velmi zajímavá japonská animace a nepřekvapilo mě když se zde objevili transformeři nebo maxi robot z Power rangers :) je to tradice. V animaci byli parádní záběry na jednotlivé postavy, bohužel musím uznat, že některé postavy se tak úplně nepovedly: Joker, Robin. ()

TaanStari

Podle traileru mi to připadalo jako adaptace celého Batmanova mythosu do feudálního Japonska. Jenomže on je to jen další bullshit o cestování v čase. Potěšil Gorilla Grood, kterému se pro jeho absurditu nedostává moc filmového prostoru, zbytek záporáků (kromě Jokera a Harley Quinn) naprosto zaměnitelná. Vizuálně to vypadalo (v jakémkoliv pauznutém záběru) moc hezky, akorát FPS kolísalo od koukatelného až po otravně malé, což bylo bohužel nejvíc vidět v bojových scénách a záběrech na obličej, takže to při sledování rušilo kdy mohlo. Nicméně pořád to bylo aspoň o třídu výš, než takový Berserk. Anglický dabing prý probíhal tak, že dostali šest stránek nepoužitelného scénáře, takže si asi 90% dialogů vymysleli, aby to vzhledem k animaci dávalo smysl. Japonská verze je prý lepší, ale hradoboty a opičího transformera nespasí nic... ()

baiskon108

„Myslíte si, že jste slyšeli každý Batmanův příběh?“ – tenhle jste nám klidně mohli zatajit :D. Už podle názvu jsem nečekal nic jiného než slizem splácané Japonsko a Gotham dohromady. Ale i tak mi spadla držka ve chvíli, kdy se japonské domy začaly měnit v obří transformery (zní to dost divně, ale ještě divněji se to sleduje). ()

Waldir

Idea zasadiť batmanov príbeh do prostredia historického japonska mi ihneď prišla extémne zaujímavá a pútava. Postava netopiereho muža je do danej atmosféri žánru priam ako stvorená a vlastne až po prvých traileroch sa mi v hlave vynorila otázka prečo s danou myšlienkou neprišiel niekto už v minulosti (ak tomu tak bolo, ospravedlnte môj nedostatok informácií). Samotný výsledok je však pre mňa osobne sklamaním, nakoľko je Batman Ninja štandartné akčné anime so všetkými anime klišé, s tou výnimkou, že sa v deji vyskytujú postavy z Gotham City. Ničím neprekvapí a zároveň ani dostatočne nevyužíva možnosti, ktoré daný námet ponúka. Nebyť naozaj výbornej štylizácie a animácie, tak by som s hodnotením šiel rapídne nižšie a vlastne už aj samotné tri hviezdičky sú len s prižmúrenými očami. ()

PEZ

Tak tunak Japonci prestrelili. Sa divím DC-čku, že im takúto hovadinu schválili. Celé sa to odohráva vo feudálnom Japonsku (vďaka cestovaniu v čase), su tam typické prvky anime, kombinujú sa tu ešte navyše aj Mechy (veľké roboty) a je to hlavne celé strašne detské - postavy komentujú prebiehajúce scény a súboje a používanie Deus-ex-Machina je tu na bežnom poriadku. Mám rád veškeré batmanovky, ale toto nie - fakt sa neoplatí týmto zabíjať čas. ()

Hellierer

Tak tohle vůbec nesedlo. Při oznámení jsem byl z myšlenky nadšený, po traileru natěšený. No a po shlédnutí? Zklamaný! Stylizace je sice skvělá, avšak scénář tu vyloženě chybí. První půlhodina je pořád i docela nadějná, bohužel potom se do toho začnou pléct mech věci a začíná to smrdět průserem, jímž to do konce kratičké stopáže situace zůstane. Škoda! Nápad to byl dobrý. 40% ()

Leptir23

Ninja Batman, nám v poslednej scéne ukázal aký mal vlastne celý film potenciál Vo filme Batman: Gotham by Gaslights všetko klapalo a malo šmrnc tej doby. Tu to však nefungovalo a to kvôli inej filmovej kultúre, a roztrieštenému konceptu. Úvod bol skvelý a bol som ochotný odpustiť aj prípadné nedostatky, ktoré plynú zo zahraničnej produkcie. Predsa len sa na postavy a grafiky od WB pozerá tak nejak lepšie. Animované DC majú aj tak svoje čaro ktoré nám v hraných filmoch chýba. Ako sa hovorí koniec dobrý všetko dobré, no vďaka potitulkovej scéne ani ten koniec nebol boh vie čo. Každopádne oceňujem vidieť aj príbehy, ktoré majú zvrat a aj napriek obohratému deju dokážu prísť s niečim novým ako je napr. postava Gorilla Grod. Za mňa solidných 65,9% ()

DEMON odpad!

Nie je mi jasne, ci to mala byt parodia na vsemozne anime cliche, alebo to autori mysleli naozaj vazne, ale jediny mozny opis tohto pocinu je "uplna picovina". Je to taka priserna blbost, az to kazdemu odporucam pozriet, lebo taketo nieco sa len tak nevidi. ()