Terapie

• angličtina In Treatment (festivalový názov)
Dráma / Psychologický
Česko, (2011–2019), 48 h 6 min (Minutáž: 21–29 min)

Terapie je český seriál věnující se terapii lidem s psychickými problémy. Psycholog Marek Pošta (Karel Roden) se každý týden setkává s pěti klienty – pacienty, kterým se věnuje od pondělí do pátku. Formát seriálu je převzatý z izraelského seriálu BeTipul, ze kterého vycházel i americký seriál V odborné péči. (sator)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (47)

Epizoda 39 (2011) (S01E39)

„Otec mě zneužíval a matka o tom věděla,“ uzemní Michal terapeuta Marka při dotazu, zda mu rodiče nějak ublížili. Přišel sám bez Jany, nevadí, potřeba komunikovat, naslouchat i cítit pozornost trvá. Vypráví mu o svých intelektuálně založených rodičích a svém dětství. Pak to s úsměvem uvede na pravou míru. Martin Hofmann v tomhle díle naprosto válí. Marek mu doporučuje, ať rozchod s Janou zváží. Michalovi záleží na tom, aby se mohl i nadále stýkat s nevlastním synem. ()

Epizoda 40 (2011) (S01E40)

Marek přichází sám. Dalo se to čekat. Stejně tak se daly čekat další třenice mezi ním a Ditou. Jejich sezení opakovaně vypadá jak boxerský zápas. On udeří, ona mu ránu vrátí. A to mě teda opravdu nebaví. Navzdory dlouholeté známosti se tihle dva evidentně moc dobře neznají. Proberou nicméně profesionální výčitky svědomí u Marka, který řeší smrt pacienta. ()

Epizoda 41 (2011) (S01E41)

Překvapilo mě, že na scéně chybí Sandra, nicméně atraktivní zrzka se evidentně ještě objeví. Teď má Marek čas na Lindu. A bilancujeme a uzavíráme jednotlivá sezení. Před jeho domem ovšem přešlapuje i Lindin bohémský otec, kterého (překvapivě) slušně hraje Tomáš Matonoha. Domáhá se účasti na sezení, což dcera i terapeut odmítají, na což reaguje urážlivými poznámkami (ostatně jak jinak, drtivá většina pacientů a jejich blízkých je útočná). Nakonec se ale na sezení vrátí, Linda přiznává, že za jejími problémy stojí právě rodiče. Nechce, aby otec jen tak mizel z jejího života. Podle Marka udělala obrovský posun. ()

Epizoda 42 (2011) (S01E42)

Zdá se, že i linie s mentorkou Ditou se uzavírá. Navštěvuje ho však ona u něj doma. Společně procházejí důležité milníky jejich kariér a jejich spolupráce. Dita odhaluje Markova traumata, zatímco on bojuje s kávovarem a prožívá jakousi osobní zádušní mši za zemřelého pacienta Igora. Absurdní, snové, divné. Celkově se trochu divím, že vznikly další série. ()

Epizoda 43 (2011) (S01E43)

Tihle dva si vzájemně nepřinášejí žádnou radost. Otázkou je, zda to vůbec někdy platilo. Uzavíráme další sezení. Nesourodý pár shodně tvrdí, že se chce rozvést. Jana je útočná, z neúspěchu viní terapeuta a Marek si to nenechává líbit („Baví vás mě neustále ponižovat?“). Michal ocení její profesní dráhu, je klidný a se situací zřejmě smířený. Role těch dvou se od začátku terapie vyměnily – za krávu je nyní Jana. Marek si přesto myslí, že by měli rozvod zvážit. ()

Epizoda 44 (2011) (S01E44)

Pár epizod bylo výjimečně zrežírovaných a opravdu skvěle zahraných. Ale většinou se to celé nějak zaseklo, nehnulo z místa, bylo plné nevěrohodných momentů, přehrávaných dialogů i ječivých a útočných stavů ze strany pacientů. Trochu se tak divím, že vznikly další série... Je tu předposlední epizoda – terapeutova konfrontace s jeho nejbližšími, a to po alternativním divadelním kusu, ve kterém jeho dcera vystupuje s mentálně postiženými a rovněž i nahá. A samozřejmě se propere také manželská krize rodičů. ()

Epizoda 45 (2011) (S01E45)

Pár epizod bylo výjimečně zrežírovaných a opravdu skvěle zahraných. Ale většinou se to celé nějak zaseklo, nehnulo z místa, bylo plné nevěrohodných momentů, přehrávaných dialogů i ječivých a útočných situací ze strany pacientů. Je tu finále: nejprve to celé začne u Sandry doma, aby skončilo u Dity, kde ze sebe terapeut vysype své pocity plné osobního i pracovního selhání. Upřímně se divím, že vznikly další série. ()