Terapie - Série 1 (2011) (séria)

Epizoda 40 (S01E40)

(epizóda)

Dita, pátek 19.00: Marek přijde k Ditě bez manželky, jež se o jejich terapii údajně přestala zajímat. Zmiňuje se o své touze psát příběhy s dobrým koncem. Vrací se k Igorově smrti, kterou považuje za sebevraždu a kvůli níž má tíživé profesionální výčitky. Uvažuje o tom, že měl Igorovi zabránit v návratu do armády. Své starší kolegyni vytkne pragmatičnost, jež se údajně promítla i do jejího manželství. Domnívá se, že Dita do něj byla kdysi zamilovaná, dala však přednost vlastnímu pohodlí a sňatku s perspektivnějším partnerem. Psycholožka jeho názory dotčeně odmítne a konstatuje, že ji navzdory dlouholeté známosti vůbec nezná. Marka znovu nabádá, aby vyřešil své dilema se Sandrou. (HBO Europe)

castor

Marek přichází sám. Dalo se to čekat. Stejně tak se daly čekat další třenice mezi ním a Ditou. Jejich sezení opakovaně vypadá jak boxerský zápas. On udeří, ona mu ránu vrátí. A to mě teda opravdu nebaví. Navzdory dlouholeté známosti se tihle dva evidentně moc dobře neznají. Proberou nicméně profesionální výčitky svědomí u Marka, který řeší smrt pacienta. ()