Terapie - Série 1 (2011) (séria)

Epizoda 41 (S01E41)

(epizóda)

Linda, pondělí 16.00: Na ulici před Markovým domem Lindu překvapí její nespolehlivý otec (Tomáš Matonoha). Domáhá se účasti na sezení, narazí však na Lindin i Markův nesouhlas, na který zprvu reaguje urážlivými poznámkami. Psycholog poukazuje na fakt, že v jeho ordinaci platí pravidla, jež nelze porušovat. V jejich rámci vzápětí vykáže z pracovny svou vlastní dceru. Linda otci vyčte, že zanedbával její výchovu. Jejich polemika přeroste v ostrou hádku, kterou utlumí až Lindino přiznání, že kvůli svým problémům s rodiči chtěla spáchat sebevraždu. Marek předá dívce dort, jehož součástí je i posudek o její osobnosti. Linda pak v relativní pohodě odejde za čekajícím otcem. Společně si prohlížejí luxusní fotoaparát, který jí přivezl jako dárek. (HBO Europe)

castor

Překvapilo mě, že na scéně chybí Sandra, nicméně atraktivní zrzka se evidentně ještě objeví. Teď má Marek čas na Lindu. A bilancujeme a uzavíráme jednotlivá sezení. Před jeho domem ovšem přešlapuje i Lindin bohémský otec, kterého (překvapivě) slušně hraje Tomáš Matonoha. Domáhá se účasti na sezení, což dcera i terapeut odmítají, na což reaguje urážlivými poznámkami (ostatně jak jinak, drtivá většina pacientů a jejich blízkých je útočná). Nakonec se ale na sezení vrátí, Linda přiznává, že za jejími problémy stojí právě rodiče. Nechce, aby otec jen tak mizel z jejího života. Podle Marka udělala obrovský posun. ()