Terapie - Série 1 (2011) (séria)

Epizoda 39 (S01E39)

(epizóda)
Dráma / Psychologický
Česko, 2011, 24 min

Jana a Michal, čtvrtek 17.00: Muzikant Michal přijde na sezení sám a prosí Marka, aby svědčil u rozvodového soudu s jeho ženou. Vysvětluje, že se chce dál stýkat s nevlastním synem Patrikem, na němž mu velmi záleží. Psychologovi vypráví o svých intelektuálně založených rodičích, jež patřili k protirežimním disidentům a úzkostlivě dbali na vzdělání svých potomků. Rekapituluje svůj rozporuplný vztah s otcem i kuriózní vzpouru proti jeho přísné výchově. Marek ocení Michalovy znalosti a konstatuje, že záměrně skrývá své city i inteligenci. Traumatizovaného klienta vybízí, aby svůj rozchod s manželkou ještě zvážil. Michal líčí návštěvu u Janina bývalého manžela a přizná svůj strach z nejisté budoucnosti. (HBO Europe)

castor

„Otec mě zneužíval a matka o tom věděla,“ uzemní Michal terapeuta Marka při dotazu, zda mu rodiče nějak ublížili. Přišel sám bez Jany, nevadí, potřeba komunikovat, naslouchat i cítit pozornost trvá. Vypráví mu o svých intelektuálně založených rodičích a svém dětství. Pak to s úsměvem uvede na pravou míru. Martin Hofmann v tomhle díle naprosto válí. Marek mu doporučuje, ať rozchod s Janou zváží. Michalovi záleží na tom, aby se mohl i nadále stýkat s nevlastním synem. ()