John Wick 3

• Slovensko John Wick 3: Parabellum (viac)

V tretej časti tejto adrenalínovej akčnej série má super zabijak John Wick (Keanu Reeves) k smrti tak blízko, ako nikdy predtým. Na jeho hlavu bola vypísaná odmena 14 miliónov dolárov, čo zmobilizovalo armádu lovcov odmien. Potom, ako zabije člena tajného medzinárodného združenia nájomných vrahov, je John Wick exkomunikovaný a stane sa z neho štvanec na úteku. Elitní zabijaci z celého sveta sledujú každý jeho krok a sú pripravení okamžite využiť aj to najmenšie zaváhanie. (Forum Film SK)

Bogrant

Tretí Wick je ukážka toho najprecíznejšieho akčného remesla, ktoré je momentálne možné natočiť. Vďaka jeho tvorcom, ktorí dokazujú svoju vynaliezavosť, či už na poli mytológie, celkovej atmosféry, nových nápadov alebo samozrejme akčných sekvencií, ktoré sú fantastickým spôsobom vymyslené a hlavne natočené, je Parabellum mimoriadne plnohodnotný zážitok, ktorý naplno zasýti potreby akčného diváka. Pár výhrad tu však je - z Johna sa totiž stáva ešte väčší mechanický stroj, než akým bol doteraz, ktorý síce aj niečo schytá, ale paradoxne možno až príliš vo veľkom likviduje, najmä v poslednej pol hodine, ktorá dokáže vyčerpať. A samotný záver asi nie tak úplne (ne)prekvapí, ale zasa naladí na štvorku, ktorá môže byť znova o niečo lepšia. Stále je to však extraklasa, do ktorej je Reeves tak zažratý, že by som sa ani nečudoval, keby aj ten akt lojálnosti v púšti chcel skutočne raz zrealizovať. ()

draxxi

Ten marockej uklid se Sophii a jejima pejskama byl neuveritelnej... I treti dil je plnej super akce s paradnim obsazenim a spoustou originalnich mist k soubojum... Jen na konci filmu by mel byt John modrej jak Tatka smoula... 3/3/2021 77% ()

vojacekr

Pořád se jen někam utíkalo. Když se doběhlo, dali si po tlamě, pronesli nějakou moudrost a znova to samé. Scéna s hafany se ale povedla. ()

Holly_Molly

S každym dalším dílem zajímavě prohloubený zabijácký univerzum co má skvělý tempo, nápady, choreografii a herce v čele s s maximálně zainteresovanym Reevesem! Rozhodně jedna ze špiček akční scény a to platí pro celou dosavadní trilogii. <3 ()

FuLister

Jsou prostě hrdinové, které kdyby přejel parní válec, tak to prostě přežijou, oklepou se a půjdou zabít řidiče parního válce, protože mu střílel po psovi. Zdá se, že tvůrci skutečně nemají rádi jakékoliv násilí na němých tvářích, což je samozřejmě správně. Jinak na to, jak je to naprosto nelogické a nereálné mě to prostě baví a ty dvě hodiny utečou jak nic. Navíc, když je tam taková hláška jako: "Co potřebuješ?" "Zbraně. Hodně zbraní." No tak to nemilujte. Škoda jen toho konce, to už mi přišlo trochu moc, ale aspoň je zaděláno na další díl, který určitě bude zajímavý. ()

Little_Sawy

Nemohla sem se nabážit jedničky, dvojka byla úplně krůto-sakra-mega-přísna řezba a trojka je ultra špeciální v tom že jsou tam i hafani, zatraceně dobrý hafani! To ja si tak vycvičit mou bilou prachovku která za mnou nepřijde ani jak je rok dlouhý a jenom když nikdo neni doma a hajzl nechce byt sam, protože je posratý strachy, tak bych byla taky takova drsná (ja už drsná jsem, ale byla bych ještě víc) jako tady v Bábuške Jáguške. Co se týče toho že John Wick stále prchá a ma pozastaven gulku do hlavy tak jsem si film opět užila. Jsem zvědavá na čtyřku letos a pětku o rok později. ()

CheeseFigure

Rovnako ako v prípade dvojky je príbeh v úzadí na úkor akcie. To nie je až tak zlé, keďže akcia je dobre spravená. Je rýchla, prehľadná, surová. Teda aspoň čo sa boja na blízko týka. Prestrelky sú štandardné a ničím nevynikajú, hádam až na Berryine psi. Trochu škoda konca, myslím, že tento film ho nepotreboval otvorený (ale zas treba dojiť značku). A zase ma udivuje, ako ľahko ide niekoho zabiť na vlakovej stanici medzi ľuďmi bez toho, aby si všimli, že niekto meter od nich podrezal krk niekomu inému. ()

Xmarc

Akce dobrá, svižná, syrová, ale čeho je moc, toho je příliš. Přes dvě hodiny v podstatě na stejné bojové brdo, tak to začne opravdu nudit, ať už je to jakkoli dobře provedené a nasnímané. Dokument z bojového, střeleckého nebo katanového turnaje? Spočítal už někdo, kolikrát se tam při boji zahekalo? ha, ua, u, yeah, he, uh, aaah... Sem tam nějaká věta a milion bojových hekanců a vzdychů. ()

Feacher

Jak jsem si minule chválil tu perfektní a hlavně gentlemanskou, až vznešenou organziaci, tak mi filmaři hlavního hrdinu v tomto filmu definitivně obrátili proti, přičemž se tedy domnívám, že během 2 filmu mohu očekávat zánik organizace. Vzhledem k tomu, že Johna nezničí ani banda týpků s mečem, nárazy aut ani pád z budovy, tak je to silně pravděpodobné. Nicméně špičkově natočeno, občas podle mě lehce nedomyšlené, ale jinak vše super. Ani na třetí kapitolu si nemohu stěžovat! ()

Pignon

John vyrobil podle mého povšechného počítání 107 mrtvol. Má rád psy a vydržel chvíli na Sahaře, to už je zjevný pokrok, takže oproti J.W 2 to vyskočilo na 2 hvězdy. Obzvláště inovativní smrti na začátku filmu mě pobavily. ()

Rebel24

"Si vis Pacem, para bellum" = "Ak hľadáš mier, priprav sa na vojnu". Áno, vojna naozaj prichádza a John Wick je prenasledovaný každým schopným zabijakom na svete, keďže porušil pravidlá a je excomunicado. Tentoraz to nie je o tom, koľkých zabije, ale AKO ich zabije - John Wick v tretej časti využíva nože, mačety, samurajské meče i koňa. Nápaditosť v akčných scénach je pozoruhodná, celý ansábel ide v tempe s Johnom Wickom a opätovne sa zlepšuje v každom ohľade.  Pozornosti diváka neujdú najmä tempo a dĺžka akcie, ktorá v istých momentoch (úvodný hon, Cassablanca, záver v Continental New York) je výživná, reálna a Baba Jaga schytá naozaj z každej strany, stráca už aj časti svojho tela, avšak sťaby Rocky Balboa, dokáže zakaždým vstať ešte viac smrtiaci ako predtým. Pred záverom série, ktorá je dejovo plynulá od prvej časti, je jasné, že John Wick už nebude lovený alebo bude na love. 88% ()

SirAduard

Třetí pokračování Johna Wicka je stále zdařilé akční dílo, které dělá svým předchůdcům velikou čest. Velice mě potěšil návrat k osobnějšímu příběhu našeho zabijáka a připomenutí svých původních hodnot. Chybky však začínají u akce, která je sice perfektně natočená, neskutečná práce se světly a odrazy, hýří mnoha nápady, … avšak se v místech trochu odpoutává od reality a ztrácí ten pravý pocit uvěřitelnosti, jejž jsem u minulých dílů miloval. Navíc se strašně rychle měnily situace ve světě a motivace postav, až mě to v některých chvílích ztrácelo a nechápal jsem určitá rozhodnutí charakterů. I přesto že pokládám 3. díl za nejslabší v sérii, tak jako akčňák funguje pořád úctyhodně. ()

zeleznak

Furt se tady omila, ze fanouskum zanru se to musi libit. Do riti, jaky zanr!? Film je bud dobry a smysluplny anebo spatny. A toto je debilovina na entou. ()

surprise

Nelze upřít že mlátičky aspirují na umělecké dílo, však se také zde proplétáme v divadle mezi baletkami a dalšími drahými starožitnostmi a že bojová umění jsou svého druhu tanec je zvláště zde už nutně známo všem, přesto  to není taková zábava jak by mohla. Chybí nějaké uvěřitelné a logické pouto, nebo si máme myslet, že John Wick jako obyčejný smrtelník má zapotřebí vyvraždit půlku té podivné mafie a riskovat život jen kvůli ukradenému autu a zabitému štěněti? A pokud není mimozemšťan, jak to, že se neunaví, nespí, nejí, nepije. A už vůbec nechápu to uvažování Nejvyšší rady, kdy jeden se vzepře a je oceněn pro vytrvalost a druhý se vzepře a musí zemřít, i když John Wick  pořád dokazuje, že kdo ho má na své straně, je neporazitelný. Nejvyšší rada se sídlem v poušti (to obkoukala od Spectre) mu raději vyhlásí další kolo? Budu se dívat? ()

Kritickej

7/10 O kousek lepší než dvojka a trochu horší než jednička. Akční scény mají většinou nějaký originální nápad, takže to není jen bezduchá likvidačka. Na druhou stranu, ke konci ta akce začne nabývat formy grotesky (likvidace na pět zásahů, přerušení boje a kecy o vzájemném obdivu...). Na bitky ze Zátahu to pořád nemá. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

09.10.2019

Líbila se vám Halle Berry ve trojce Johna Wicka a těšili jste se, že s ní dostanete v budoucnu další film? Tak to vás zklamu. Akční série John Wick se sice dočká spin-offu, dokonce opravdu ženského,… (viac)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

Milí filmoví fandové, právě byl spuštěn zvýhodněný online předprodej vstupenek na 8. ročník Filmového víkendu ČSFD.cz. Letošní ročník setkání filmových nadšenců poběží od pátku 9. do neděle 11. srpna… (viac)