Hotel Mumbai

• Austrália Hotel Mumbai (viac)

Hotel Mumbai, poutavý příběh o lidskosti a hrdinství, živě líčí události v ikonickém luxusním hotelu Tádž Mahal v indické Bombaji, na který v roce 2008 zaútočila skupina pákistánských teroristů. Mezi oddanými zaměstnanci hotelu jsou proslulý šéfkuchař Hemant Oberoi (Anupam Kher) a číšník (Dev Patel, "Milionář z chatrče"), kteří se v zájmu ochrany hostů rozhodnou nasadit své životy. Před zraky celého světa je zoufalá dvojice (Armie Hammer, "Dej mi své jméno" a Nazanin Boniadiová, "Ve jménu vlasti") nucena učinit nepředstavitelné oběti, aby zachránila své novorozené dítě. (Cinemax)

Dave Lister

Před jedenácti lety celý svět šokovaly útoky v Indické Bombaji. Série útoků na nádraží a sítí luxusních hotelů, si vyžádali skoro 170 obětí, mezi kterými bylo i několik cizinců. To vše rukama několika radikálních islamistů, kteří byli řízeni z Pákistánu. Film, který jede jako odbržděné auto z prudkého kopce a jsou to nervydrásající dvě hodiny pekelné jízdy. Film je nemilosrdný, avšak tuto skutečnost napsal sám život. Dej sleduje několik ústředních postav a jejich nelítostný boj o přežití. Člověk prožívá každou vteřinu pekla, kterou prožijí hrdinové Hotelu Mumbai. Musím přiznat, že až po skončení filmu jsem si oddechl. Film je natočený opravdu velmi přesvědčivě a obrazy hrůzy jsou velmi sugestivní. Byl by to dokonalý akční thriller s dramatickým prvky, kdyby to nebyla krutá realita. Dlouho mě žádný počin takhle nepřikoval k pohovce a já se stal jedním z rukojmich hotelu Taji. Konec je velmi dojemný a celkově není film pro slabší povahy. ()

nwx

"16.12.2019 Všichni nelegální migranti kromě muslimů jsou vítáni. Indický zákon o občanství." NEDIVÍM SE, SPRÁVNÁ VĚC! I EVROPU ČEKÁ PODOBNÉ PROZŘENÍ, BOHUŽEL AŽ PĚT MINUT PO DVANÁCTÉ. ISLÁM JE RAKOVINA, JEDNOZNAČNĚ. ()

bearmeedek

Někdy je dobré číst televizní programy a vyskočí na vás neznámý film, který by mě normálně podle názvu nezaujat, ale hodnocení vás přinutí. Takže na mě spadnul "thriller", který (bohužel) napsal sám život. Krutý film a brutální akce na dvě hodiny. A všechno umocňuje pocit, že tohle všechno se stalo a jak je svět proti této (i jiné) pakáži ve službách nějaké víry, bezmocný. Nehledal jsem při filmu, ani po něm, větší dokumentárnost, ani větší "hloubku" osob. Tady toho bylo na sledování dost. Takže si ani nebudu lámat hlavu, jestli 4* nebo 5*. Celkový pocit vítězí. ()

Acrobat

Málokedy sa stane, že je film nad vecou, chladný v zobrazení dokonalej individualistickej genocídy a odťažitý, a zároveň brutálne emočný v jednorazových dávkach. Skrátka, hrdinovia nevystupujú z radu, kolektív pôsobí umne, životne pôsobiace snímanie, ktoré sa nikam neponáhľa, nemá žiaden plán, dokonalá absencia profesionálnej polície. Obzvlášť pri dvoch strelách som až zmeravel, kde ešte tento film vie zájsť. A mysľou mi prebehlo za mizerný časový okamžik celé spektrum svalnatých hrdinov v týchto témach. Zahodil som ich v momente. Hotel Mumbai je doslova excelentnou filmárčinou spôsobenou jej šperkovaním v detailoch, údernosťou, odťažitosťou, výbornou jazykovou skladbou bez zbytočnej angličtiny. Filmársky príjemný masaker. (videné 08.03.2020, BDrip) ()

netWoor

Že to je dle skutečné události, člověk na to asi kouká jinak než kdyby to byl prostě jen ...biják. Protože asi by se to příliš nelišilo od jiných podobných filmů, snad jen prostředním. Takhle to bylo ... celkem fajn, ale nebejt to ... tak 4 hvězdy nedám. ()

Likan7

Věčná škoda druhé poloviny, která znatelně zpomalí a není tak syrová a napínavá jako první hodina. Ta je totiž vyloženě nervy drásající, brutální a napínavá. Není to ani tak uměním režiséra a dramaturgie, ale spíše tím zvěrstvem, co se v roce 2008 stalo. To je fakt neuvěřitelný a pokud se někdy do Indie podívám, budu věřit, že jsou jejich policejní složky v lepší kondici než tehdy. Jinak známější herci tu jsou téměř k ničemu, Armie Hammer tu má vyloženě vedlejší roli, Jason Isaacs ještě menší a jediný, kdo tu dostane alespoň nějaký prostor je Dev Patel, který není špatný. Jak ale píšu, víc než film je to spíš rekonstrukce událostí a několika přibarveními. V celkovém dojmu to nehraje roli. ()

junxi91

Pokud se někdo na konci listopadu 2008 rozhodl navštívit Bombaj a ubytovat se v luxusním hotelu Tádž Mahal, tak tím určitě neprohloupil. Kromě obohacení se hinduistickou a síkhskou kulturou si mohl také na vlastní kůži vyzkoušet obohacení mírumilovným a tolerantním náboženstvím jménem islám. To udělal také jeden páreček - běloch David a pákistánka Zahra, kteří se v onom hotelu ubytovali společně se svou novorozenou dcerou a taky kamarádkou Sally. Zajímavou postavou byl také ten Rus Vasili. Z hotelového personálu vyčnívá trochu nerudný šéfkuchař Hemant a jeho skvělý sikhský číšník Arjun. A zatímco si hosté užívají v restauraci, tak do Bombeje přicestuje mohamedánská lůza. Tu tvoří asi deset sotva odrostlých, absolutně vypatlaných, fundamentalistickým islámem indoktrinovaných mladíků, kteří jsou po zuby ozbrojeni samopaly a ručními granáty. Nejprve se slovy Allah Akbar a ve jménu boha obohatí postřílením nevinných bezvěrců nádraží, poté pokračují přes město a nakonec dorazí do onoho hotelu, kde se připletou mezi vyděšené a utíkající Indy. Hned v hlavní hale odstartují velkou jízdu, opět ve jménu Boha a postřílejí vše, co se hýbe. A tak se zbytek hostů snaží zachránit jak to jen jde. V restauraci, kde sedí David a Zahra je celkem bezpečno, ale nejbezpečněji je prý aspoň dočasně ve VIP klubu v šestém patře. Podaří se tam všem zatím přeživším hostům dostat? Jak dopadnou David, Zahra a jejich novorozené dítě? Oceňuji odvahu a neohroženost kuchaře a čestného sikha Arjuna, který se nebál nasadit za své hosty život. Rus Vasili se také dost vyznamenal při rychlém přemisťování hostů na nouzové schodiště. Při některých scénách se dalo napětí krájet, např. když se Sally s dítětem schovávali ve skříni nebo když jel David výtahem, schovaný za vozíkem s jídlem. A jak těm mohamedánským zmrdům chutnalo maso, než zjistili, že je vepřové! Nebo jak si jeden z nich naivně myslel, že vůdce jejich teroristické organizace dá jejich rodinám nějaké peníze. Nakonec to byla stejně jen ustrašená děcka, která by bez samopalu a Alláha v držce mohla akorát čistit boty bohatým Indům v onom hotelu. Policie taky nebyla na něco podobného připravena a to mnohahodinové čekání na zásahové oddíly z Dillí bylo kurevským podceněním bezpečnosti. Snad se od té doby indičtí bratři ponaučili a nespoléhají se jen na řádové policisty s obyčejnými bouchačkami. A kde byl kurva Bruce Willis, když ho zrovna v Bombaji potřebovali??? ()

pushover

Na celovečerní prvotinu vcelku úspěch i když chyb by se tam pár našlo. Nicméně film je především o zmapování skutečné události a to se povedlo. ()

hazdrova

Naozaj parádna drámička o skutočnom príbehu a teroristoch v Indii. Dev Patel bol excelentný ako vždy a bolo naozaj vidno silu príbehu. 4* ()

neo250

Asi som vadný, alebo už neviem oceniť dobrý film. Film o teroristoch, ktorý mi nepríde veľkolepý ako iné filmy tohto žánru. Film poukazuje na teroristický útok pred niekoľkými rokmi, na neschopnosť policajných jednotiek a štátu. Zaciatok zaujímavý, potom štandardné klišé s nudnými postavami. ()

alldo.raine

Skvěle zpracovaná rekonstrukce událostí, které mne naprosto minuly a o to víc jsem tím byl filmařsky unešen, fakticky pak zděšen. Herecky to nemělo slabý článek a stopáž mi pak připadala jako kdyby to mělo 10 minut. Skvělé! ()

LukeSharp

je až neskutečné, čeho jsou některé ty vypatlané, muslimské hlavy, schopné udělat ve jménu své prapodivné víry. I když víry....ve filmu je nádherná pasáž, která vykresluje tyhle zrůdy v jejich reálné podobě. Těmhle hovadům totiž vůbec nejde o nějaký svatý boj, ve jménu pravdu a spravedlnosti, ale jdou prostě jenom po krvi, zbaběle se schovávajíc za tu svou nesmyslnou knížku. Silná a mrazivá podívaná ()

stone

Reálný obrázek jaký je v Indii neskutečný bordel. Armáda = 0, Zásahová jednotka 1000 km od Bombaje a místní policajti s puškama z druhé světové. A to všechno v roce 2008. ()

Mamlas

Tento film je silný kousek. Dobře natočené, atmosféra zvládnutá skvěle. Určitě by se ale dalo vynechat to uřvané děcko a vše kolem něj. Taky by se dalo vystříhat dalších tak 20 minut zbytečných scén. Filmu by to ještě přidalo a drželo by to lépe akci v neustálém pohybu bez odbíhání k nepodstatným věcem. ()

koblenzer53

Do takových zemích s touhle mentalitou a fanatismem, bych nejela ani za milion.. Náhled pod turbany.. Podruhé bych si to nepustila.. Možná tak pro potěšení oka.. Protože Jason Isaacs je tam pořadny kus.. ()

Pitryx

No, já sice dávám šedesát procent, ale podruhé to vidět nemusím. Zase taková pecka to nebyla. Je to sice natočeno kvalitně a krom pár scén i zcela uvěřitelně, ale přece jen... Snad kdyby to mělo kratší stopáž, šlo by to i podruhé. ()