Švýcarák

(festivalový názov)
  • USA Swiss Army Man (viac)

Hank (Paul Dano), muž vysazený na ostrově, najde na pláži ležící mužské tělo (Daniel Radcliffe). Rozhodne se použít jej jako „pomůcku" při plavbě na pevninu. Když se ale ukáže, že dotyčný muž není zcela mrtev, Hank mu pomůže a spřátelí se s ním. Jeho prostřednictvím se opět seznamuje se světem, jenž na něj čeká... (mac000)

sniperjozef

Spíš než průběh filmu mě zaujalo to pozadí. Možná to v tom vidím jenom já, ale o tom umění (v tomhle případě film) jsou. Ze začátku jsem se těžce do filmu prokousával, jelikož to na mě působilo lacině a bezvýznamně. Pak to ale nabralo zajímavý směr. Musím za ten začátek a konec strhnout hvězdu. A možná je ten film na hvězdy tři, ale líbili se mi i herecké výkony obou hlavních postav. Proto hodnocení, které jsem dal. ()

MataJeBuh

Jak tohle může někoho napadnout xD. Tohle je tak absurdní film až to není možný. Každopádně když vynechám ten konec a pár trapných scének fajn komedie. Pobavilo. ()

adamix

Priznám sa, váhal som.  Avšak film chce silou mocou pôsobiť na city, ale pri tak blbej zápletke s ešte blbším vyvrcholením sa len ťažko vryje pod kožu, nech už vypovedá o čomkoľvek. Smiechu som sa pri tom fekálnom humore nedočkal. Vtipné na tom celom nie je ani ten nápad s prdiacim rozkladajúcim sa Potterom, ako skôr spojitosť s Danom Drevom :). Radcliffe ináč fajn, jeho prítomnosť vniesla do filmu reálnejšie pozitíva. Vlastne jediné. ()

Zoltar78

Možná se ptáte, je to opravdu takovej bizar jak se tvrdí? Ano. Je tam skutečně tolik fekálního humoru? Ano. Mohou díky tomu někteří diváci zhnuseně odcházet z kina? Ano. Má tedy na takový film smysl vůbec chodit? 3x ANO!!! Protože něco tak originálního, neskutečně bizardního, ale zároveň vtipného se jen tak nevidí! Ten film doslova srší neskutečnými nápady a je po všech stránkách velmi dobře udělanej, včetně výborných herců. Přátelé, já se tak výborně bavil a nestydím se za to. Letošní 51. ročník MFF v Karlových Varech mi naservíroval pecku aspirující na film roku! Ten film je MAZEC!!! Chcete-li vidět něco co se dosud žádnému jinému filmu nepodobá, neváhejte. "Ta da dá, ta da dá... :-D" ()

janarandova

Daniel Radcliffe se pomalu ale jistě snaží zbavit nálepky náctiletého kouzelníka a pouští se do nových projektů. V tomto případě byla jeho volba velmi šťastná – vložil se do spolupráce s mladými „Daniely" a ještě společně s filmovým parťákem Paulem Dano vytvořili něco, na do divák jen tak nezapomene. Mladý tým tvůrců přinesl na filmové plátno snímek naprosto bláznivý, neotřelý, který mě osobně nadchl. Místy jsem si sice klepala na čelo a nechápala, jak určité scény mohli vůbec vymyslet (viz uhánějící Paul Dano na zádech Daniela Radcliffa, jehož poháněly vlastní prdy), když je ale člověk schopen v kině vypnout, odprostit se od veškerých očekávání, dostane se mu jedinečného zážitku. Oceňuji také slova tvůrců, která pronesli na premiéře snímku při KVIFF 2016: „Je to náš první společný film a je možné, že je taky poslední, proto jsme se rozhodli odhodit veškeré zábrany a jít do toho naplno." ()

matolos1

Dvojica , ktorá to sympaticky odohrala ale bolo to až moc pritiahnuté za vlasy. Snaží sa to mať aj nejaké vážnejšie myšlienky ale aj napriek tomu tam je toľko veľa idiotných scén, ktoré vás absolútne odradia od toho serióznejšieho ponímania filmu. Radcliffe dominuje ako vždy. Na začiatku som sa chytal za brucho , keď bola tá scéna s prdiacim vodotryskom. Ešte k filmu ako pozitívum by sa dala povedať hudba s tým retardovaným nádychom. Aj by sa mi to možno páčilo, nebyť toho nápadu preobliecť sa za dievča a trénovať flirtovanie. ()

t.b.kat

Co to bylo:-)? Ježíš, to je naprosto nehodnotitelný, na jednu stranu mě to fascinovalo, neb prdícího Redcliffa člověk ještě nezažil, na druhou stranu jsem se občas dost nudil a říkal si, co to doprd.... je? Můj pocit je naprosto rozporuplný a s ohledem na to, že se k filmu již vracet nikdy nebudu, dávám standardní 3* No tohle jsem ještě nezažil :-) ()

E-Fox

To, že je Harry Potter konečně mrtvej a k něčemu, mi stačí ke štěstí samo o sobě. Ty obří nálože Ronovo šmírácké sentimentality bych mít nemusela. ()

eMeMko

Pro mě osobně pravděpodobně nejrozporuplnější filmový zážitek, jaký jsem kdy zažil. Rozhodně musím obdivovat odvahu tvůrcu. Postavit celý film na tom, že jedna postava je mrtvá a druhá s ní dělá různé bizardní kousky, je přijnejmenším odvážné a nikdy jsem nic podobného neviděl. Na druhou stranu, stačí to na to, aby divák vydržel u plátna hodinu a půl? Děj má své slabší i silnější momenty, nicméně utíká celkem příjemně. Herecky asi není co vytknout, Daniel Radcliffe prostě umí zahrát i mrtvolu, a co se týče Paula Dano, nemám s ním problém. Proč se tedy ve výsledku jedná jen o průměr? Nějak to dohromady neštymuje, spousta scén je opravdu přes čáru a rozhodně to není snímek, u kterého bych doporučoval něco konzumovat, nedejbože ho vidět více než jednou. Pokud však máte rádi neotřelé filmové zážitky, neuškodí se na tuto Two Man Show kouknout. ()

baclajean

Videl som veľa psychotín, ale komu už takéto voľačo napadne, tak myslím, že naozaj pri písaní príbehu fičal na poriadnych drogách, alebo sedel v blázinci. Odporučil by som fanúšikom HP vidieť Radcliffa tu, podujať sa na takéto niečo, to musel naozaj z nejakých príčin klesnúť naozaj sakramensky hlboko. Vlastne ani poriadne neviem, aký mať na toto názor. ()

Vasyl

Odpad nebo plnej počet. Úchylnější pičovinu bych hledal dlouho a nevím jestli úspěšně. Autoři jsou určitě fanoušky South Parku. Protože obsadit Dana s tím jeho pedofiláckým ksichtem do role lůzra, kterej se kamarádí s mrtvolou a mezitím to tělo používá jako čutoru, zapalovač, kompas, sekyru, kladivo a pušku, to už člověk potřebuje pořádnej Stone/Parker základ. ()

papuchalk

Hodně divnej film s vynikajícíma momentama, stejně jako s velice špatnýma. Přesto na něm něco opravdu je. Film o lidský samotě, což je celkem obehraný téma, ale takhle zformulovat to zatím nikdo nedokázal. Dojalo mě to, i přinutilo k přemejšlení. Vpodstatě jakýkoliv hodnocení od odpadu po 5 hvězd najde logický odůvodnění. Vlastně docela obdivuju tvůrce, že s tím v téhle podobě vůbec vylezli ven, muselo jim být přeci jasné, že tohle většina lidí zavrhne po pár minutách. ()

AnthropOcean

K posraniu hlboké! Absurdná zápletka ako od Matta Stonea a Traya Parkera, kde sa pod povrchom skrýva umelecký zážitok, ktorý vás núti zamyslieť sa. "Yeah, maybe we're all just ugly, dying sacks of shit, and maybe all it'll take is one person to just be okay with that, and then the whole world will be dancing and singing and farting, and everyone will feel a little bit less alone." ()

srolyma

Hodně velká podivnost s mrtvým a prdícím Harry Potterem. Nejdřív jsem se to snažil pochopit, ale záhy jsem přišel na to, že je to marný boj. Podle někoho je to Art podle mě to byla Hovadina. ()

x_ander

Swiss army man je rozhodně nejoriginálnější film svého roku. A taky nejbizarnější. Je napůl cesty mezi festivalovou artovkou a úletem, který by se mohl pouštět někde na párty. Přes svou nadsazenost má však hodně nosné myšlenky a závěr diváka i dojme. Přesto se nelze zbavit dojmu, že se film občas zbytečně táhne (i přes střídmou stopáž) a těch prdů a erekcí bylo zbytečně moc. Místy zkrátka balanc mezi komedií a existencionálním dramatem skřípe. Nicméně Radcliffe a Dano předvádějí parádní výkony a i kvůli nim se vyplatí tuhle šílenost vidět. ()

Mograine

Takových bizarních filmů se po internetu válí opravdu hodně a jsem rád, že jsem narazil zrovna na tento. Vskutku bizarní, potrhlý, šílený, jebnutý a fakt ulítlý snímek kde je nám myšlenka podána v takovém provedení, že by to nevymyslel ani Uwe Boll. Zkrátka, Hery Potr v roli prdící mrtvoly, která dokáže zastřelit veverku vykrknutým balvanem, je vskutku úžasný, pan Dano je rovněž velmi dobrý, jediná vada na kráse je špatně ustřihlý konec. Za mě čtyři kule. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI

01.08.2015

Představitel Harryho Pottera neusíná na vavřínech. Zatímco si řada herců z kouzelnické ságy stále užívá dovolenou, Daniel Radcliffe víceméně jen přebíhá mezi natáčecími placi. Ještě letos ho uvidíme… (viac)