Švýcarák

(festivalový názov)
  • USA Swiss Army Man (viac)

Hank (Paul Dano), muž vysazený na ostrově, najde na pláži ležící mužské tělo (Daniel Radcliffe). Rozhodne se použít jej jako „pomůcku" při plavbě na pevninu. Když se ale ukáže, že dotyčný muž není zcela mrtev, Hank mu pomůže a spřátelí se s ním. Jeho prostřednictvím se opět seznamuje se světem, jenž na něj čeká... (mac000)

Antonio.Rami

WTF ___?? Tak tenhleten šílnej snímek mě teda rozsekal a to v dobrém slova smyslu.Už hooooodně dlouhou dobu jsem neviděl něco tak neotřelého,nápaditého a ani nevím co to všechno ještě bylo dál , ale dotklo se mě to snad všema emocema ... není to pro každého , ale za mě super :D ()

jozorazak

Podľa mňa je smutné ako tento (podľa mňa) skvost hodnotia určití ľudia. Aj keď ma každý človek právo sa vyjadriť. Zastávam sa tohoto filmu kvôli jeho deju, ktorý je podľa námetu (stroskotanca). Okrem toho že tam je jemne využitý humor je to hlavne príbeh priateľstva a dôvery naproti podmienkam v ktorých žijú. A mňa tento film osobne zaujal!!! ()

AlexPol

Takový film není častý. Je to krásné, bizarní, hloupé a přitom tolik inteligentní. Když jsem film viděl poprvé, říkal jsem si, že to je OK. Ale poté jsem se na něj podíval znova, a uviděl tu krásu, která je schovaná pod kabátkem "radoby" vtipného filmu. A co říct na závěr? První prd mě rozesmál, avšak ten poslední rozbrečel. ()

Leguan23

Poté, co jsem se poprvé podívala na trailer, jsem si řekla, že tento film musím vidět. Uchvátil mě svojí bizarností a především soundtrackem. Lepší soundtrack, který by lépe doplňoval celý film a dělal ho lepším, jsem snad neslyšela. Dále si myslím, že Daniel Radcliffe se na tuto "náročnou" roli hodil asi nejlépe. Ač je to zvláštní, film mě naplnil optimismem a občas se přistihnu, jak si broukám část soundtracku. A některé hlášky také stály za to. Doporučuji všem stejně zvrhlým lidem jako jsem já, bude se vám to moc líbit. ()

BigJohn02

Film, o kterým se ani nedá napsat, že byl o hovnu, protože byl jen o prdění. O dost lepší by bylo, kdyby Hank byl na skutečném ostrově a povídal si s pomalu uhnívající mrtvolou svého Pátka. Bod patří Radclifovi za odvahu, že vzal roli v takové kokotině. A oběma Daniels přeju, aby se po jejich smrti jejich hovna spojila v nekonečné prdeli vesmíru. ()

HighInTheSky odpad!

Pamatuji si jak mě v roce premiery toho snímku, jedna "intelektuálka, velká filmová kritička" přesvědčovala, jak je to super film a jak se mi bude líbit. No...tak nelíbil. Jsem sice odkojen nekorektním záchodovým humorem devadesátek a raných 00's, ale film o nadmuté prdící mrtvole, mi opravdu vtipný ani zajimavý nepřipadal. Dost kleslo i mé mínění o slečně "intelektuálce", která ve filmu viděla asi víc než jen nadmutou prdící mrtvolu. Zvrhlý svět se baví zvrhlou zábavou...Tohle je příklad takové zábavy z doby úpadku lidstva...takhle nák si to představuju, že se jako společnosti budeme kochat geniálností naprosto podředného snímku, brnkajícího na struhu fetiše přes pšouky a mrtvoly. Sick sad world. Odpad ()

lineker

Co se dá vlastně o týhle ultramagořině napsat. Horská dráha, směsice pocitů, chvíli máte nutkání to vypnout, ale za chvíli vám to nasadí přitroublý úsměv. Pánové prostě chtěli natočit nekonvenční bizár a tak ho natočili. ()

Pudding

Sakra to bylo něco. Že začátku jsem si říkal, ježiš to je blbost, ale teďka si myslím že je to umění. Takové dokonalé duo jako Hank a Manny jsem neviděl. A to byl  k tomu půlku filmu Manny němý a retardovaný. Jak Manny s Hankem probírali velké životní otázky a snažil se Mannymu vysvětlit jak to ve světě chodí, jak spolu mají deep talky o prdech, o smyslu života a o tom za čím mají jít, aby byli šťastní. Všechno v tomhle filmu mělo nějaký smysl, každá scéna a záběr. Nyní jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Ivett.Motion

Kámo mít superschopnosti motorových a hořlavých prdů, péro jako kompas a fungování jako nekončící automat na vodu jsou evidentně dostačující na přežití v džungli. Nevím proč tenhle film existuje, jaký je jeho smysl, ale vůbec si nestěžuju. ()

ancak

Ano, některé scény jsou poměrně nechutné a chápu, že to může diváka odradit. Není to pro každého. Mě ale bavilo sledovat, jaké další šílenosti tvůrci ještě vymyslí. Především si mě však film získal tím hlubším příběhem, myšlenkami a pointou. Za mě se rozhodně vyplatí vydržet až do konce - poslední půl hodina mě donutila k zvednutí hodnocení ze 3 na 4 :) Je třeba brát film s nadsázkou a ne všechno doslova. Není to úplně typ komedie, kdy by se divák pořád něčemu smál. Dívá-li se na to s tímto očekáváním, bude asi zklamaný. Je-li však ochotný se zamyslet, vnímat dialogy a skryté metafory, tak získá dojemný film o životě, kritice zaběhlých stereotypů, předsudků a (ne)komunikace mezi lidmi. O tom, že by spolu lidi měli mluvit a vzájemně si naslouchat. Častěji však mlčí, omezí komunikaci na nejnutnější a nechají čas plynout, protože je to jednodušší... (a litují až když je pozdě). Výstižný komentář - Djkoma ()

Pyraghon

Z trojice komedie, drama, dobrodružný, to nevidím ani na jedno, možná, kdybych hodně přimhouřil oči, tak tam najdu to drama, ale spíše je to takový absurdní příběh o tom, jak se člověk, pokud je dlouho sám, zcela zblázní. 3* za originalitu a ohromnou zábavu pro herecké obsazení. ()

peproch

Zase a znova je třeba si položit otázku, jestli ta alegorie, jestli ta podobenství, jestli všecky ty metafory jsou jen hříčkou, fantazijní hrou, zábavou, nebo jestli se mi nabízí sdělnější interpretace. Pubertální, pubescentní a adolescentní vtipy mocných prdů a kouzelných erekcí mohou a možná i pohoršují. Jsme jako dospělci ochotni je humorem překonat? Pak můžeme zahlednout osamělé a možná i mrtvé adolecenty a juniory, kteří osaměli ve světě, který jsme jim přenechali a odkázali. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI

01.08.2015

Představitel Harryho Pottera neusíná na vavřínech. Zatímco si řada herců z kouzelnické ságy stále užívá dovolenou, Daniel Radcliffe víceméně jen přebíhá mezi natáčecími placi. Ještě letos ho uvidíme… (viac)