Americký satelit fotografuje presun sovietskej rakety vo vysokých zasnežených horách. Zvláštny kuriér prinesie fotografie do strediska americkej výzvednej služby. Veliaci generál dá príkaz, že sa rozdelia na dva tímy: jeden bude plniť úlohu a druhý bude slúžiť ako návnada. O tom, kto sa stane ich členom, rozhodne test, ktorého sa zúčastní mnoho záujemcov o diplomatické služby. Skúškami víťazne prejdú Emett Fitz-Hume, tlačový hovorca Ministerstva zahraničia USA a šifrant obranného spravodajstva v Pentagone Austin Millbarge, - nie preto, že boli najlepší, ale preto, že podvádzali a dá sa predpokladať, že budú klamať za každých okolností. Najskôr absolvujú špeciálny výcvik, a potom sú vysadení nad Pakistanom, odkiaľ sa po strastiplnej ceste, plnej nebezpečenstva a kurióznych situácií, na príkaz špionážneho centra dostanú cez Pamir až do Dušanbe. Na hraniciach stretnú doktorku Karen Boyerovú, s ktorou sa stretli vo vnútrozemí ako s bakteriologičkou zo skupiny humanitárnej pomoci Lekári bez hraníc. Pochopia, že Karen je rovnako ako oni špiónkou. Ona so svojím kolegom tvorila aktívnu skupinu agentov, zatiaľ čo oni dvaja boli iba návnadou, ktorá mala odpútať pozornosť. V prestrelke na hraniciach však Karenin partner zahynul. Rozhodnú sa teda zjednotiť sily a ďalej pokračovať spoločne. Pokiaľ by sa misia nepodarila, hrozí vypuknutie tretej svetovej vojny... (oficiálny text distribútora)

VerteX

Moje nejoblíbenější komedie 80. let s geniálními herci Chevy Chasem a Danem Aykroyem (už chyběl jen Bill Murray). Za výcvikové středisko, výsadek v Afghánistánu a raketovou základnu by si film zasloužil metál. ()

bakeero

Zklamání. Čekal jsem daleko větší zábavu, protože komedie z osmdesátek i jejich atmosféru mám hodně rád a vždycky mě dokáží rozesmát. Jenže ke špičkám své doby má tenhle kousek možná ještě dál než si chci vůbec připustit. Přesto pár povedených gagů se tu najde. ()

Lorge

Nejde o žádný megahit. Nic co by vám potrhalo bránici. Ale i přesto jde o velice příjemný a "funny" film, který drží nad vodou především hlavní duo Chevy Chase a Dan Akroyd. Potěšily i camea Sama Raimiho, Joela Cohena, B.B. Kinga, Franca Oze a dalších. Vskutku hvězdné obsazení :-D ()

Jaxx84

Tenhle prvoplánový humor s opět trapně nevtipným Chevy Chasem mě vážně neoslovil. A to jsou to zlatá osmdesátá! Holt ne na vše z doby mých dětských let je melancholické vzpomínat. 4/10. ()

Knor

Vynikající zábava, skvělá komedie, na kterou se i po tolika letech strašně rád podívám. Nejlepší scény: Spolupráce a podvádění při testech a ,,primitivní'' operace slepého střeva - brečel jsem smíchy, opravdu. ()

Rastabilly

Ani po tolika letech mě tento film nepřestává bavit. Chase a Aykroyd jsou prostě parádní dvojka. Luxusní záležitost, napěchovaná tolika gagy, že ..... "Za každou nesprávnou odpověď uříznu malíček" -->" Můj nebo váš ?" x-D ()

Stanix

Nerozumím tomu co viděli ostatní v tomhle snímku za legraci, já tam skoro žádnou nenašel. Možná, že kdybych film viděl někdy před dvaceti lety, chytil bych z něj dnes alespoň nostalgii a díval se na to trochu jinak. Bohužel jsem film viděl prvně až teď a přestože osumdesátky mám moc rád, tady to neplatí. ()

J.McClane

Chase i Aykroyda mám rád. Tento film je však příkladem mého deja vu. Asi jsem to kdysi viděl, ale uvědomil jsem si to až hodinu po opětovném shlédnutí. Z toho plyne nepříliš velký dojem:) ()

lake-lake

Docela milá blbost z doby, kdy Amíci byli s mudžahedíny kamarádi. Bez Chasea a Aykroyda by to zřejmě tak dobře nefungovalo. K velmi vydařeným scénám patří ta vítací a představovací s fešnou doktorkou "Doctor." "Doctor." , a pak operace, kterou provádějí dva "špičkoví" chirurgové před zvědavými diváky. Poprvé se to ke mně dostalo za socíku na VHS v krabici s výmluvným popiskem "Špióni nás mají rádi" . ()